Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen rosszindulatúak...

Miért ilyen rosszindulatúak az emberek?

Figyelt kérdés

Én tényleg nem értem. Már sokszor úgy vagyok az egésszel,hogy legszívesebben emberek közé sem mennék, annyira rosszindulatúak. Jó,mert van kivétel, de az eszméletlen kevés. És remélem nemcsak én gondolom így.

Mivel nézem a Facebook-ot,az Instagram-ot, a TikTok-ot,mindenhol,az a negatívitás,az a rosszindulatúság. És az emberek gúnyolják egymást, kitalálnak a másikról valótlan dolgokat, csakmert ezt élvezik, vagy csak szimplán irigyek a másikra. De miért nem lehet megdolgozni a sikerért? Vagy akármiért. Miért kell ahhoz rosszindulatúnak lenni, hogy érezzük magunkat valakinek?


2019. jan. 24. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán most kezdesz megvilágosodni vagy mi? :) Ilyen a kegyetlen valóság, ha ki akarod zárni ezt a világot, csak rajtad áll... Nem muszáj figyelembe venni ezeket a rossz, negatív lényeket, próbálj meg a saját közeged felé irányulni és nem figyelembe venni ezeket. Csak az időd, energiád pazarlod rá és plusz még hamarabb fogsz ki ősszülni a sok stressztől! :)
2019. jan. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod, megpróbálom megfogadni, de tudod te is, hogy ez nem ilyen egyszerű. Mert az életedben mindig vannak rosszindulatú emberkék, akik nem a javadat akarják, hanem pont az ellenkezőjét. És ezeket az emberkéket sajnos nem lehet elkerülni.

És nem, nem most kezdek megvilágosodni, eddig próbáltam kizárni őket, de már nem tudom. S már tényleg ott tartok, hogy nem szeretnék emberek közé sem menni, csak sajnos ez lehetetlen, mivel tanulok. De sajnos az iskolába is ez megy. A rosszindulatúság. És már ezt elviselni nem tudom..

2019. jan. 24. 20:13
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is voltak sulis élményeim, igyekeztem ki védeni ezeket a rossz indulatú támadásokat, volt nekem is mély pontom és a videojátékok világába menekültem akkoriban..

de rájöttem, hogy ezek a rossz hangok miatt, kár is rágódni, hisz egyszer élünk! Egyszerűen úgy fogtam fel az egészet, hogy kár is rá pazarolni az idegeimet, csak én járok rosszul és ők meg élvezkednek a mámorban.

A sulit túl éltem, szinte csak a tanulásnak éltem és az egyetlen barátom az, aki tartotta bennem még a lelket a suli végezetéig!

Máig próbálok céltudatos, motiváltnak és ambíciózusnak maradni, és csak azokkal foglalkozni, akik még becsülnek is valamire és ki tartanak mellettem.

Mindig is kerültem a hamis barátokat, és csak azokkal lenni, akikkel őszinte lehetek, de a sok költözés keresztbe tett ez ügyben, de ez egy másik tészta!

Nem akarom el mondani a monológomat csak azt szeretném, hogy próbáld meg valahogy ki zárni ezeket a hangokat és magadra koncentrálnál, az idő nem vár senkire és hip-hop el reppen, és arra döbbensz rá, hogyan tartsam el magam... Én igyekeztem mindig is tanulni, hogy rendes jövőm legyen a későbbiekben, nem próbáltam le akadni ilyen kis stílű dolgokon. Majd idővel te is jót fogsz ezeken röhögni, és felismerni, hogy ezekre a senkire kár is volt egy ősz hajszált is pazarolni!

2019. jan. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát az élet sose lesz egy utópia. Túl sok a stressz és sokan ezt a felgyülemlett stresszt másokon vezetik le. Ez ellen semmit sem lehet tenni. Megpróbálhatod ignorálni, de attól még ott maradnak és ugyanúgy a rosszindulat fog belőlük áradni. Én mondjuk teljes mértékben kerülöm a közösségi médiát. 99%ban megkeseredett emberek járnak oda, akik vagy mások lenézésével teszik a saját életüket tűrhetőbbé, vagy elismerést akarnak nyerni teljesen ismeretlenektől, hogy jobban érezzék magukat.
2019. jan. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, teljesen igazatok van:)

Csak még kicsit nehéz a dolog, mert mindig mindenhol megtalálnak, nemcsak engem, másokat is. Nagy ívben kerülöm az ilyen embereket, ahol csak tudom, de hát sokszor ez lehetetlen.😌

S próbálkozom nem törődni velük, de mint már írtam még nehéz. De mindent megpróbálok, mert én is tudom, hogy nem érnek annyit ezek az emberkék, hogy stresszeljem magam miattuk.

2019. jan. 24. 20:45
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet én vagyok túlérzékeny, de annyi goromba, bunkó, rosszindulatú, lenéző emberrel találkoztam már, hogy magamban kezdtem el keresni a hibát. Volt munkahelyemen szerintem sikerült a világ összes bunkóját összeválogatni. Mindenkinek segítettem. A hála a lenézés, a goromba stílus volt. Kivéve pár embert. Menekültem arról a helyről!

Mikor iskolába jártam sokszor sírva mentem haza. Szorongva jártam be csak mert visszafogott voltam. Ez volt a bajuk. A tanárokkal is gond volt. Iszonyatosan gonoszak is voltak közöttük. Rokonságban is vannak ilyenek. Nem tudják elfogadni önmagukat se másokat. A stresszt hagyjuk... ha ideges vagyok nem bunkózok mással. Nagyon alacsony az érzelmi szintjül az embereknek. Főleg hazánkban.

2019. jan. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Pontosan! S szinte ugyanezt érzem, mint te éreztél.

Én alapból nagyon érzékeny lány vagyok, ha egy rossz viccet mondanak nekem, szinte képes vagyok elsírni magam, szóval..

Engem is eszméletlen sokan kihasználtak már, segítetek mindenkinek, mai napig is, mert olyan jó szívem van, sajnos, s az a hála nálam is,hogy lenéznek, valótlan dolgokat állítanak rólam.

2019. jan. 24. 22:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem evidens miert... mert rossz kedvuk van, rossz hangulat, legfokepp frusztraltsag es vagy pluszban allando elegedetlenseg. Minden szemetkedes ebbol fakad. Ha ezt tudod, akkor tudsz ezen felulemelkedni. Ha legmogorvabb venasszony is ha szeretettel (!) szolsz hozza, elmosolyodik. Nem vicc :) Aldom az eget, hogy pszichologia analizist es filozofiat tanulok... hasznos az eletben. ;)
2019. jan. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!