Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kell szőrteleníteni a kart?

Kell szőrteleníteni a kart?

Figyelt kérdés
Azt látom, hogy manapság minden lány szőrteleníti a karját. Én nem akarom, mert sok anyajegy van mindkét karomon és nem lenne túl egészséges, ha borotvával súrolnám, vagy gyantával tépkedném. Nem szeretnék bőrrákot kapni. (Ahogy senki se.) Viszont félek, hogy kinevetnek, beszólnak nekem emiatt. Szerintetek fontos dolog? Mindenki véleménye érdekel.

2019. jan. 25. 11:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mennyire szőrös és mennyi idős vagy?
2019. jan. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Én nem szedem le a szőrt a karomról. Látszik, de nem fogom leszedni, csak azért, hogy másoknak megfeleljek. Nekem így tetszik.
2019. jan. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Nincs olyan, hogy kell. Ha akarod leszeded, ha nem, akkor úgy marad. Ne másoknak akarj megfelelni.

Én nem szedem le ott, aki a karomon lévő kis szőreim zavarnának bármiben is, azzal nincs dolgom. Sosem nevettek ki, vagy szóltak be emiatt.

2019. jan. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
nekem nagyon sok szke pihe van, ami nyáron gyakorlatilag világít a kreol bőrömön XD sosem zavart senkit és pl. engem sem zavar, ha lányon akár barna szőr is van, egyszerűen a nők is szőrösek, ennyi, aki ezt nem tudja meg zavarja az buta
2019. jan. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
6%
Kissé férfias a szőrös kár, mint ahogy nőies a szőrtelen férfi láb
2019. jan. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Ne szedd le, ha téged nem zavar. A kart nem szokás borotválni, mint a lábat vagy hónaljat. Persze van, aki a kart is szokta. Én régen leborotváltam, de csak néha szoktam, de megbántam. Pedig nekem nem is volt erős a karszőröm, átlagos volt, csak egyszer beleborotváltam csak úgy és hát ... :D hülye voltam :D.

De ha neked nem tetszik, pl nagyon szőrös vagy valami akkor szedd le.


A lényeg, hogy ne mások miatt, hanem magad miatt tedd vagy ne tedd.

2019. jan. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%

Ez eléggé személy függő. Nálam alapvetően úgymond negatív pont, ha valakié eléggé szőrös (minimális belefér, főleg ha világos). Nem férfiasnak mondanám, mert nem a szőr határozza meg... de egyszerűen nem tartom annyira esztétikusnak. Rajtam fiúként is zavar, hogy átlagon felülien túlságosan is szőrös vagyok. Oh várjunk: *túlságosan is férfi vagyok. Így néha ezen túlbuzgó férfiasságomból vissza is szoktam venni :)

Ismerek egy lányt, kinek elég szőrös a karja, alapvetően nem szeretnék összejönni vele, de közel sem emiatt és meg se szóltam és nem is akarom. Bunkóság lenne és miért épp az én ízlésemnek akarjon megfelelni? Főleg, ha nem is szeretnék összejönni vele? Ha pedig igen, akkor lehet "benyújtani" egymásnak igényszerűségeket, aztán valamiben max megegyezni, de te esetedben senki se szeretné, hogy rákot kapj. Összegezve tehát:

Negatív pont ugyan (nálam!), de nem kizáró ok. Alapvetően az anyajegyes bőr sem előnyös nálam, de mindenkinek vannak szépséghibái, biztos nekem is pl a te szemszögedből.

Szerintem, aki emiatt megszól vagy kinevet, akár fiúként, mert máshogy gondolja, az egyszerűen bunkó.

Párkapcsolat összejövését valószínű nem ez fogja megakadályozni, mint mondtam senki se tökéletes. Más embernek a tökéletes alapból mást is jelenthet.

Ha nagyon nem szeretnéd, akkor szerintem nem kell szőrtelenítened, vagy ha zavar, akkor valahogy óvatosan, esetleg rövidebbre vágod hajnyíróval vagy testszőrzetvágóval (vmi ilyesmi neve van) és egyből kevésbé fog feltünő lenni. Ha pedig alapból az hagyd, a teljes simaság azért nem szokott olyan erős elvárás lenni, a túlságosan szőrösség, ami kevésbé elfogadott, de van, akit ez vonz is.

Ez így telóról lehet kissé zavaros lett, főleg, hogy többször félbehagytam, de a mondanivalóm remélem megfelelően átmegy :)

2019. jan. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

En le szoktam borotvalni, mert valamilyen oknal fogva a karomon majdnem erosebb szor volt, mint barhol mashol. Raadasul fekete is. De szerencsere itt nem no vissza hamar, van, hogy 2-3 hetig nem borotvalom a karom, megis alig latszik csak par szal, azok is rovidek. De borotvalas elott szornyu volt.

Nem azert teszem, hogy masoknak megfeleljek (van olyan reszem, ahol alapbol soha nem borotvalok), de a karomon engem speciel nagyon zavart. Ha a borotva mellett dontesz, magadert tedd, ne azert, hogy masok ne szoljanak meg. (Bar szerintem kb senki nem foglalkozik a szoroddel, engem sem szolt meg senki, amig szoros volt a karom, pedig lehetett latni rendesen.)

2019. jan. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én borotválom a karomat is, de a barátnőim nem. Szerintem egyikkel sincs semmi baj, van, akinek kifejezetten nem tetszik a szőrtelen kar, inkább mondjuk szőkítettet preferálja. Persze van, akinek egy kicsit férfias benyomást kelt, de sajnos nincs olyan választás sosem, amivel mindenkinek meg tudnál felelni. Egyáltalán nem muszáj szőrtelenítened mások miatt, ha téged zavar, akkor csináld, de he neked jó így, akkor hagyd.
2019. jan. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 gwynblade válasza:
12%
ha leborotvalod egyre erosebb és surubb szor fog nolni végul csuvakka lessz beloled
2019. jan. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!