Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek rossz ember vagyok?

Szerintetek rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves lány vagyok, és egy olyan problémával küzdök, hogy nem tudom kimutatni az érzéseim. Mostanában szakított velem a barátom 2 év után. Megrázott a dolog de nem sírtam. Ezelőtt pár évvel nevelő apukámat, majd az édesapámat is elveszítettem. Mind kettő eset nagyon fájt, 2 olyan emberről beszélek, akiket imádtam,de szégyeltem magam, mert egyik esetnél sem sírtam. Másoknál a síŕás természetes reakció,de nálam sajnos ritkán jön elő. Ha szeretek egy embert ki tudom mutatni, de ha valami trauma, veszteség, vagy tragédia ér nehezen megy. Szerintetek mi lehet ennek az oka?

2019. jan. 26. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy sírós tipus.
2019. jan. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincs kifejlődve az érzelmi intelligenciád.

Olvasd el Daniel Goleman: Érzelmi intelligencia című könyvét.


Egyszerűen nem tudod kifejezni magad. Nem vagy emiatt rossz ember. Ez fejleszthető. Éld át az örömöt, a bánatot, ha nem teszed, belülről fog majd téged emészteni.

2019. jan. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jó az elfojtó technikád, de előbb-utóbb utat fognak törni a könnyeid.

Én csak most ~15 évvel később kezdtem el siratni azt, hogy mennyire rossz testvér voltam. Jobb később, mint soha.

2019. jan. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
exem is ilyen volt. elég kiábrándító szerintem. nem mondanám hogy rossz ember vagy ezért de összezavaró. én is elég magamnak való vagyok de azért kimutatom vmennyire a dolgokat. 17/f
2019. jan. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TR75 ***** válasza:

#2

"Nincs kifejlődve az érzelmi intelligenciád."


Ez nem igaz. Egyszerűen nem tudja kimutatni (vagy nem akarja, nem meri). Le is írja, hogy fájnak dolgok, csak nem mutatja sírással. Nem kötelező sírni gyász vagy bármilyen negatív dolog miatt. (Az érzelmi intelligencia létét sokan egyszerűen tagadják, mert szerintük inkább jellemvonás(ok)ról van szó.)

Van olyan, aki például ilyenkor dühös lesz. Az is egy természetes reakció (még ha zavarbaejtőbb is a kérdező helyzeténél).


Szóval nem vagy rossz ember (sőt, szerintem ha ilyen dolgokon rágódsz, akkor eleve megadtad a választ saját magadnak).

2019. jan. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem mindenki tud sírni, szerintem ennyi az egész. Amíg nem szedtem fogamzásgátlót(már abbahagytam, de azóta sírós lettem), addig én sem tudtam sírni. Én alapból nyitott vagyok és kimutatok mindent, szomorú is tudtam lenni, de könnyek nem voltak.

Nem vagy rossz ember!

N

2019. jan. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól hogy nem tudod az érzéseidet kimutatni még nem vagy rossz ember te ilyen vagy
2019. júl. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!