Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » MBTI-hez értő emberek. Mi a...

MBTI-hez értő emberek. Mi a különbség INFJ és INFP típusok között?

Figyelt kérdés

Szeretném hogy konkrét példákon keresztül magyaráznád el, hogy adott szituációkban mi a különbség a két típus között(érzések, gondolatok, viselkedés).

Inkább INFJ-re hajlok de nem vagyok biztos benne.


Az "ez olyan mint a horoszkóp" jellegű válaszadók légyszi kíméljenek. Tudom hogy nincs két egyforma ember de vannak különböző alap típusok szerintem.


Köszönöm a válaszokat!



2019. jan. 27. 13:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
18%
Hozzáértő pszichológushoz menj tesztet csináltatni, annak több értelme van, mint egy ilyen tudományosnak kikiáltott, felkapott, divat-tesztnek, amely bulvár-pszichológia.
2019. jan. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
A J alapos tervező, a P spontán, jobban alkalmazkodik a változásokhoz.
2019. jan. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
6%
elsőnek igaza van. ez arra jó a laikusok között, hogy valamiféle negatív tulajdonságukra tudjanak gyorsan és egyszerűen magyarázatot adni...aztán meg persze lehet nem is az a gyökere...
2019. jan. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
23%

INFJ és INFP megvizsgálnak egy elefántot, az INFJ azt mogfogja az elefánt fülét, azt mondja ez egy legyező. Az INFP megfogja az ormányát, és ő azt mondj ez egy kígyó.

Arra megy aki kitalálta ezt a rendszert, és megklrdezi mit csináltok? Az INFJ azt mondja focizunk. Az INFP azt mondja közöd?

Az egyik megkérdi szerinte ez mi tegyen igazságot, azt mondja, ez egy elefánt.

A két I és P nekiesik, hogy sarlatán, mert hozzá sem ért és találomra véleményformál. Odarángatják a füléhez, a másik az ormányához.

2019. jan. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%

Tegyük fel, hogy egy INFJ és egy INFP jelentkezik egyetemre, de egyiküket sem veszik fel. Az INFJ valószínűleg a rendszert fogja hibáztatni amiért olyan feltételei vannak a bejutásnak, amilyenek, és amiatt szomorkodik, hogy nem tudott ezeknek megfelelni. Az INFP ugyanakkor sokkal személyesebbre veszi a dolgot, és valószínűleg a sikertelenség után úgy érzi az egész világ összeesküdött ellene. Pl. az érettségiztető tanárait kezdi el okolni amiatt, hogy a szóbelin szándékosan megszívatták, és emiatt ért el rossz eredményt, stb.


Most ez egy elég sarkalatos példa, és nem is kell 100%-ban komolyan venni, mert az emberi viselkedés azért jóval bonyolultabb annál, hogy ezzel a teszttel teljes mértékben előre megjósolható legyen.

2019. jan. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszi 2-es! Mindig eltervezem melyik nap mit csinálok, és hajlamos vagyok mereven ragaszkodni hozzá. Most hogy így mondod beugrott hogy olvastam már ezt, csak nem tudtam jól értelmezem-e az angol szöveget. Az általános INFJ leírásból is jobban magamra ismerek.


A többiknek csak annyit, sajnos elég általános ez a "fingom sincs mi ez de muszáj okosnak lennem" attitűd! Pedig direkt kértem...

2019. jan. 27. 16:05
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszi 5-ös.

Persze minden ember más de sok angol nyelvű oldalon nagyon részletesen leírják és van elég sok fórum beszélgetés. Sokszor nem hogy nagyon találva éreztem magam de miközben olvastam, akkor jöttem rá hogy tényleg én is ezt csinálom.

2019. jan. 27. 16:09
 8/21 anonim ***** válasza:
18%
Én elolvastam alaposan a MBTI-t és pszichológiát is tanultam, azért nyilatkoztam úgy, hogy laikus felkapott divat-teszt
2019. jan. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Abban egyetértek veled, hogy a női magazinok oldalain található személyiségteszteknél az MBTI sokkal többet ér, és valóban van valamicske tudományos alapja, ugyanakkor azzal is tisztában kell lenni, hogy az ember nem mindig a "személyiségtípusának" megfelelően cselekszik. A viselkedésünk ennél jóval bonyolultabb.


Az MBTI inkább arra világít rá, hogy egy ember alapvetően milyen beállítottságú, és hogyan "működik". Ezáltal könnyebb valakit megérteni, de ettől még nem ismered, és nem mondhatod meg teljesen biztosra, hogy adott helyzetben miként fog viselkedni. Pl. adott egy nő, aki utálja a focit, de az élet úgy hozza, hogy beleszeret egy focistába. Annak ellenére, hogy ki nem állhatja a sportot, el fog menni a párja meccsére, mert szereti őt, és támogatni akarja abban, amit csinál. Remélem érted, mire akarok kilyukadni. Az MBTI nem szentírás, nem kell halálosan komolyan venni.


#5-ös voltam :)

2019. jan. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Sokat olvastam én is. Lehet hogy az MBTI nem tökéletes de hogy "divat", meg amit sokan mondanak, olyan mint a horoszkóp és más hasonlók, az biztos hogy túlzás. Mint ahogy nem lehet letagadni hogy vannak introvertált emberek. Ettől még kis millió félék lehetnek de az akkor se ezotéria vagy divat ha azt mondom, valaki introvertált.

Nem egyszer különböző közösségi oldalakon kitaláltam hogy XY INFJ. Rákérdeztem, nem is hallott a tesztről, kitöltötte és az jött ki. Volt olyan hogy pár fénykép alapján, pedig egy szót se beszéltem vele előtte. Inkább csak éreztem hogy olyan mint én.

2019. jan. 27. 16:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!