Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok örülni mások...

Miért nem tudok örülni mások sikerének?

Figyelt kérdés

- Ismerősöm lediplomázott, megvan a nyelvvizsgája én meg csak azt hallom, hogy henceg, hogy most övé a világ, minden állást megkaphat. Miért nem tudok neki örülni?


- Munkatársam most vett házat. Irigylem, hogy jobban keres, mint én és, hogy támogatják a szülei. Nekem egyik sincs meg. Közben nem tudok örülni a munkatársam örömének.


- Gyereket szült a volt osztálytársam. Nekem még rendes kapcsolatom sincs. Miért nem tudok örülni a gyerekének?


- Volt gimis társam orvos lett és már horvátban van nyaralójuk és 4 kocsijuk van, 4 gyerek, minden nagyszülő látogatja őket. Nem tudok örülni neki. Az jut eszembe, hogy én még albiban vagyok 2 órára van a munkahelyem, mert bp-n nem tudom megfizetni az albikat, vidéken meg nincs fizető munka, nincs autóm, még jogsim sincs, stb...


Mindig az jut eszembe, hogy mekkora csőd vagyok és nem tudok másnak sikerének örülni?


Miért?

Nem gondolom, hogy rossz ember vagyok, mert nagyon sok mindenkinek segítek feltételek nélkül. De rosszul esik, hogy nem tudok más örömének örülni.



2019. jan. 29. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene örülni mások sikerének? Érj el te is sikereket és örülj annak, amit te érsz el!
2019. jan. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Fáj, hogy mások haladnak előre az életben, van olyanjuk, ami neked nincs.

Nem rossz ember vagy, hanem fáj ez.

2019. jan. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne random emberek sikerének örülni?


Én is csak a hozzám közelállókénak szoktam.

Amikor az egyik barátnőm lediplomázott, együtt örültem vele, holott az én diplomám még csak folyamatban van.

De ha egy idegenről hallom, hogy "Hát, a Józsi most diplomázott", az nem mozgat meg bennem semmit.

2019. jan. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mert nem vettel benne reszt.


Pl nekem egy baratom vegigjarta velem a poklok poklat a munkahelykeresessel, a remenytelenseget ketsegbeesest, remenyeket eselyeket, kint vàrt interjuk alatt es amikor vegre felvettek jo helyre felkapott a levegöbe es ugy forgott örült velem együtt. Miközben ha masnak mondtam hogy ja dolgozom csak ühüm volt a valasz.


Vagy amikor anya is latta hogy ejjel nappal iron a szakdogat vegighallgatta a szakmai kiselöasaim is, mar ra is ràragadt ugy a vizsgadrukk hogy mar azon aggodott hogy duplan legyen minden lementve figyeljek hova teszi stb amikor végre hanyatt homlok sikerült beköttetni es leadni, aztan megvedeni es lediplomazni hat rola is egy hatalmas kö esett le.


Vagy amikor bnöm nem esett soha teherbe es lattam rajta hogy megis szivböl gratulal mas gyerek születesehez es meghatodik egy masik babàrol meséltek hallatàn es àterzi az anyasàgot magàt csupa szivvel segit babaruhàkkal stb(soha nem feltekenyen irigyen mas terhes nökre) akkor mikor végre hizzajuk is jött a baba joformàn az egeknek éreztem hogy hàlàt adok hogy gyermeke lesz.


Teljesen màs a sikerérzés amikor reszt veszel màs küzdelmében mint amikor közöd nem volt hozzà

2019. júl. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!