Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudok örülni a testvérem...

Nem tudok örülni a testvérem sikerének! Nagyon önző vagyok most?

Figyelt kérdés

A nővérem 26 éves két gyerekes egyedülálló anyuka.Annak idején mikor épph átbukdácsolt az érettségin akkor ő már terhes volt az első gyerekével. De itthon persze csak akkor mondta el mikor már nem lehetett semmit tenni. Anyukám ellenezte volna h szüljön mivel még nem volt neki se egy munkahelye,és a kapcsolata hiába voltak együtt már vagy 9 éve a párjával,nem volt elég stabil. A srác elég link alak,még most is jobban érdeklik a bulik,meg a drogok mint a gyereke. Meg is lett a következménye ennek a hirtelen döntésnek,a gyerek 2 éves sem volt és már szét is mentek. Elötte a tesóm ott lakott az anyósánál,de ott nem bírta idegekkel,és addig fűzte az anyut amig el nem adta a régi 1,5 szobás lakásunkat,h vegyen egy nagyobbat. Így a nővérem a párja (akkor még együtt voltak) és apici oda tudtak költözni. Anya havi 25.000 Ft-ot kért el tőlük,és ebbe a rezsi és kaja is benn volt,amiért nálunk laktak,h tudjanak félre tenni. Én akkor még suliba jártam érettségiztem abban az évben. Láttam ahogy anya egyre nehezebben bírja kifizetni a számlákat,és a tesomék se adták le a megbeszélt pénz. De kitenni anya nem akarta őket,mert hát hova mennének? Aztán a gyerek apjával szétmentek tesómék,és anya mondta tesómnak h akkor ő 15ezret de azt tényleg adja oda! De tesóm is hol adta hol nem,ha adott is azt apránként erre arra vissza kérte,nem jutottunk előbbre.

Én érettségi után elmentem a nyáron a dolgozni,gondoltam szeptemberbe majd visszamegyek suliba,egy 2 éves OKJ-s képzésre addig meg legalább gyűjtök pénzt a nyelvvizsgámra. Igen ám,de láttam ahogy az adósságunk egyre nő. Elég sokat felhalmoztunk abba az időbe amikor még tesóm párja is nálunk lakott,és nem adtak pénzt. Egy fizetésből nem tudunk megélni,így tovább maradtam a melohelyen.Így tudtam anyának segíteni. A Cafatériával együtt én közel 50.000Ft-ot adtam és adok le a mai napig. De még így is elég nehezen jövünk ki.

tesóm ugy volt h ha lejár a gyes akkor elmegy dolgozni,de még a gyerek nem volt 3 éves amikor megint terhes lettmegy épp alakuló kapcsolatából. A 4. hónapig menstruált,legalábbis nekünk ezt mondta,így megszületett a 2. gyerek is. Ám a pasinak nem kellett sem a gyerek sem a tesóm,gyerektartást ugyan fizet de semmi több. Most még akkor 3 évig van gyesen lesz.

és akkor most jön az ami miatt egyedül én vagyok az aki nemtud örülni a tesóm sikerének. Szeptembertől visszamegy tanulni,letesz egy áplónői vizsgát majd. nagyon komoly ez az elhatározása,látszik is rajta h készül rá.Jár egy felkészítő tanfolyamra is.

Anya,és a barátok mind örülnek neki h végre megjött az esze és kezd vmit az életével,de én egyszerüen nem tudok ennek örülni. Én is szerettem volna tanulni,de nem hagyhatom ott a melóhelyet mer6t különben nem tudnánk megélni. Amíg ő rendbe teszi az életét én több müszakba robotolok egy gyárba és mellékesként eljárok takarítani,h legalább vmi kis plussz pénzem legyen,mert abból kb 65-68ezer ft-ből alig marad vmi ha megveszem a bérletet.

Nem jutok elöbbre,pedig annak idején nem ez volt a célom


2011. jan. 21. 10:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
16%
Irigy vagy arra hogy,ő tanulhat,bár megértelek,hogy miért...
2011. jan. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
szeretnék vhogy túllépni ezen az érzésen,de nem tudok! Annyira idegesít,hogy az nem igaz
2011. jan. 21. 11:09
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Felforrt a vérem, amíg ezt olvastam. Nem írom le, mi a véleményem a tesódról, de...


Nem csodálom, hogy nem tudsz örülni. A gyár miért nem fizeti a bérletet? Én is dolgoztam gyárban, fizették 100%osan. Semennyit sem adnak bele?


Ne örülj, ha nem tudsz, de ne is kapj össze vele. Tegyél félre, amennyit tudsz, és próbálj meg egy esti iskolát. Azt a gyár mellett is tudnád csinálni.

2011. jan. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem vagy önző, ennek a dolognak pont fordítva kellene lenni, neked tanulni és a nővérednek dolgozni... normális esetben. Én megértelek, biztos én is ki lennék akadva a helyedben.
2011. jan. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de én biztos lelépnék a helyedben.
2011. jan. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
nem fizetik a bérletemet,mivel nem vagyok vidéki és ez miatt kell megvennem a bérletet. Gyalog nem tudnék bejárni,mert elég kieső helyen van a gyár. Az a baj h semmit nem tudok félretenni,mert ha marad is vmi plussz pénzem azt is be kell adnom a közös kasszába ha enni szeretnék még a hónap végén :( Szar az egész.
2011. jan. 21. 11:13
 7/23 A kérdező kommentje:
nem tehetem meg h lelépjek. Akkor vinné a bank a lakást,és mindenki mehetne az utcára. Ennyire nem szúrhatok anyával mega gyerekekkel
2011. jan. 21. 11:15
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem természetes, hogy "irigy" vagy, ebben a helyzetben ki nem lenne az? Magyarul azért dolgozol, hogy eltartsd a nővéredet, meg a két gyerekét. A felkészítő tanfolyamot is ti fizetitek? A gyesből/gyerektartásból sem fizet be a közös költségekbe valamennyit(rezsi, kaja)?
2011. jan. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
100%

Szia!

Nem vagy önző hiszen, megtetted ami tőled lehetett, én úgy látom, hiszen lemondtál a saját továbbtanulásodról, és több munkát vállaltál mint kellene, csak hogy "nekik" jobb legyen, és szerintem ez nagy áldozat volt tőled! Persze nem igazán volt választásod, de akkor se legyen lelki ismeret furdalásod, hiszen nincs miért!

Gondolom elsősorban édesanyád érdekeit nézted, hogy eltudjon bennetek tartani, aztán a tesódét aki ott volt két gyerekkel, és legvégül magadat!

Amint lehet próbálj a NŐVÉRED fejével beszélni, hogy kapja össze magát, hiszen összeteheti a két kezét, hogy ilyen húga és anyja van!

Próbáld a saját utadat építgetni most már gondolj magadra is!

Kitartást kívánok neked! És igenis legyél büszke magadra!!!


UI: Azt írtad hogy nem tudsz örülni a tesó sikerének? Nem önzőség részedről, szerintem csak aggódás hogy lesz-e belőle valami! Ez nem siker amit ő elért, az hogy tervezi hogy elvégzi a sulit? egyenlőre terv, de nem bizonyított még semmit!

Z.

2011. jan. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Első következteteésem az h büszke lehetsz magadra,de tényleg.tudom h ez nem vigasztal,de nagyon sokmindent feláldoztál azért h a családodnak jó legyen.Egyértelmü h nem ez volt az álmod,de valamiért igy alakult.Te már most sokkal felleösségteljesebb vagy mint a tesod.Anyának pedig nem szabadott volna ráhagyni h csak enyit adjanak bele ha tudta h nem jöttök ki ebből a pénzböl.Szerintem lesz még lehetőséged tanulni,majd keresel valami olyat amit melo melett is könnyü elvégezni.Biztos az élet majd téged igezol,már most többet letettél az asztalra mint a teso.Bocs h ezt mondom de nagyon felelötlen tesod van.

Kicsit tarts ki és amint eltelik egy a pár év a tesonak igenis egyböl vissza kell mennie dolgozni,ha kell akkor ott vannak a bölcsödék.Más is rákényszerül h visszamenjen.

Lehet addig neked is lesz párod akivel akár komolyabban együttleszel(akár összeköltözés)ketten könyebben kijöttök.

De akkor már mindeképpen kevesebb teher megy a ti vállatokrampersze a teso ha veletek akar élni kell neki adni utlimátumot hogy rendesen dolgzzon és igenis adja oda azt a pénz amennyi kell a rezsire(az ő részét).

Kicsit tarts ki és fel a fejjel.Más most látszik h tbbre viszem majd mind a tesod.Szép napot!

2011. jan. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!