Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelenthet hogy a nők a...

Mit jelenthet hogy a nők a velem folytatott beszégetés közben gyakran kuncognak, mosolyognak, nevetgélnek?

Figyelt kérdés

Nagyon udvarias férfi vagyok, nagyon tisztelem a női nemet! Nagyapám nevelt fel, ő egész életében öltönyben járt, igazi gentlemannek írta le minden nőismerőse (a temetésén is számtalan hölgyismerőse jelent meg, áradoztak róla hogy manapság nincsenek már ilyen férfiak)

Másik rólam, hogy bár elegánsan öltözök, udvarias vagyok, (nem nyálas) de nem vagyok egy szép “helyes”, jóképű férfi. Nagyapám az volt!

Elmondom a mai eseményt: bementem az internet előfizetésemmel kapcsolatban ügyet intézni. Kedves, csinos nő volt az ügyfélszolgálatos. Ahogy illik bemutatkoztam, elmondtam a problémámat udvariasan, mosolyogva. Már amikor válaszolt nekem a hölgy, már akkor is mosolygott végig mint aki majd elneveti magát. Mielőtt elmentem, annyit mondtam: “Köszönöm szépen a segítségét és megoldást, sokat segített. További szép napot, viszont látásra!” Erre mosolyogva, kuncogva köszönt el tőlem! Azt mondta közben “igazán nincs mit, nagyon szívesen, további szép napot önnek is”.

Én 31 vagyok, ő talán 36-40 lehetett.


Nagyon sokszor van ilyen helyzet amikor nőkkel beszélek. Gyakran mosolygnak, kuncognak. Én arra gondoltam hogy talán túl udvarias vagyok, viszont ha így van azt nem bánom! Ennél nagyobb baja ne legyen senkinek, főleg egy nőnek, hogy valaki megtisztelte! Annyira nem vagyok modoros amúgy, nem használok régimódi kifejezéseket vagy ilyesmi. Csak nem jut eszembe “hellószia bébi” stílusban hozzászólni egy nőhöz mert nem illik az ilyesmi!


Ti mit gondoltok?


2019. jan. 30. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az a helyzet, hogy meglepően udvarias vagy velük, ami miatt csodabogárnak tűnhetsz. Ez magában egy kedvesen vicces szituáció, vagyis nem rosszindulatból kuncog, csak vidám hangulatba jön a ritkaságtól (=túlzott udvariasság), amivel találkozott. Másrészt meg mosolyogsz, és aki mosolyog, arra visszamosolygunk. :)
2019. jan. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Biztos szimpatikus vagy nekik, mosolyogsz rájuk, udvarias vagy velük, ezért ők is mosolyognak pl.
2019. jan. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Gondolom zavarukban mosolyognak. Mint mindig, amikor egy nő nevetgél. Istenem hányszor értettek engem is férfiak félre... azt hitték ki ha én nem nevetem ki őket sokszor, holott csak full zavarban voltam... sebaj. Nem is ők lettek a párjaim. ;)
2019. jan. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vagy tényleg a szokatlan bánásmód/jó kedvre derülés miatt, vagy azért mert próbálnak nem kinevetni, mert esetleg (mivel nem láttalak, nem érzékeltem a kisugárzásod) könnyen behódoló papucsnak néznek. És az olyat csak kevés nő veszi komolyan. (anyám legújabb férje is ilyen típus. Nem is szép túl udvariasan is és nem érdemes a férfi címre... Nem mondom, hogy te ilyen lennél, de nézhetnek ilyennek)


Egy fentebbi gondolathoz: ugyan nő vagyok, de én is azt szeretem, ha a felém tanúsított tiszteletet ki kell érdemelnem. És vica versa. Mert egyenrangú emberek vagyunk. A nemi megkülönböztetést legtöbb formája hülyeség. Ha a férfi ér előbb ajtóhoz és a lendület meg a logika úgy diktálja, menjen be előbb ő. Ki tudom nyitni az ajtót magamnak is. A képemre közvetlen ne csapja rá és jók is vagyunk. Ha meg bár én értem előbb oda, de a mögöttem jövő férfi keze tele van csomaggal, megtartom neki az ajtót, menjen csak előre nyugodtan. Egyszerű emberség. A fölösleges udvariasságnál kevés dolog borít ki jobban.

2019. jan. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
En ferfiakkal es nokkel is igy udvariasan banok, nem latok semmi kulonoset ebben sem. Mondjuk rajtam nem nevetnek, hanem poenokat tolok es azokon. Az ajto kinyitasban semmi ilyenben sem eroltetek semmit, mert az is vicc kategoria, plusz a legtobb magat udvariasnak titulalo ferfi sem tud rola, hogy idegen uj helyre (pl. uj etterem) befele bizony a ferfi megy elol es nem a nok lokdosi maga el az ugymond udvariassagaval, ami egyebkent ebben az esetben nem is minosul annak, hanem ellenkezoleg.
2019. jan. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Suliban egy srácot azért nevettek ki, mert mondat végén mindig felhúzta a száját. Hülyén nézett ki. De nem direkt csinálta, és azt hitte kedvelik.
2019. jan. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nőként tök természetes, hogyha valaki kedvesen szól hozzám, akkor én is kedvesen válaszolok. Ha valaki rám mosolyog, akkor visszamosolygok.

Alapvetően egy jó hangulatú nő vagyok, szeretek kedves lenni, mosolyogni és szeretem ha velem is ilyenek az emberek, amitől még jobb kedvem lesz. Nagyjából ennyi. Nem kell nagy dolgokat mögé látni. :)

2019. jan. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, már értem!
2019. febr. 2. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!