Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit gondoltok egy építészrő...

Ti mit gondoltok egy építészről? Érdekelne, hogy mi jut eszetekbe először, ha meghalljátok hogy valakinek a szakmája építész?

Figyelt kérdés
Szerintem a legtöbbjük elég elcseszett, sokszor elvontak illetve életképtelenek. Érdekelne hogy egy "civil" hogyan viszonyul a szakmabeliekhez.
2019. jan. 31. 23:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Kreativ, jol keres, nekem szimpatikus ha valakinek ez a szakmaja..
2019. jan. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
2019. febr. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es 😂😂😂


Nekem is ő jutott eszembe rögtön amugy.

2019. febr. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Szép kreatív szakma, alacsony megbecsüléssel.
2019. febr. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszokat, jöhetnek még vélemények.

Utolsó: egyet értek veled.

2019. febr. 2. 17:48
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából hasonló véleményen vagyok veled, kérdező. A műszaki egyetemre járok, és így szoktam látni az építészhallgatókat is. Hogy honnan tudom, hogy építészek? Onnan, hogy a folyosó túlsó feléről is kiszúrni őket a megjelenésük alapján. Általában elég "alternatív" megjelenésűek, küllemre inkább tűnnek MOME-snak, mint BME-snek. Persze nem a ruha teszi az embert, ezt én is így gondolom, de valahogy az építészekből sugárzik valamiféle belső lelki zaklatottság.

Hogy életképtelenek-e, ezt nem tudom megítélni, de hogy hatalmas egójuk és felsőbbrendűségi tudatuk van, az nyilvánvaló. Gyakorlatilag lenéznek mindenkit, aki nem jár rajzmappával a hóna alatt, és azt hiszik, hogy a sok rajzikálás miatt az ő képzésük a legnehezebb. Egyszer egy kedves épít... akarom mondani "okleveles építészmérnök" hallgató volt olyan kedves, hogy leszállt hozzám, és beszélgetésünk közben a következőt mondta, így, szó szerint:

"Mindenki azt hiszi, hogy az építészek csak rajzolgatnak, de ez nem igaz, mert mi éjjel-nappal rajzolunk."

Hozzá kell tennem, hogy a hangsúlya nem az éjjel-nappalon volt, tehát nem a rajzolás mennyiségét emelte ki, egyszerűen csak próbált valami okosat mondani védekezésként, ami épp nem sikerült.


Sokat elmond azért, hogy látván, hogy a gimnáziumi ismerőseim közül kik mentek építésznek, jellemzően olyan emberek vannak ott, akiket én inkább valamilyen erőteljesen humán pályán tudtam volna elképzelni. Szintén sokatmondó, hogy míg az összes mérnök 3 félévnyi matematikát tanul az egyetemen, az építészeknek csak 2 félévnyi gyógymatek szerepel a tantervében.


Persze nem akarom itt lehordani az építészeket, mert nálunk a BME-n arányaiban egyértelműen, de talán még darabra is köztük van a legtöbb lány, ami azért nem hátrány. :)

A maguk módján hasznos a munkájuk is, de szerintem az átlagember nagyon túlértékeli őket, emiatt ők is túlértékelik magukat. Illetve azt is érdemes hozzátenni, hogy az építészek mind emberileg, mind szakmailag sokkal inkább művészek, mint mérnökök.

2019. febr. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 vagyok, a kérdezővel való egyetértést a kérdés leírása alapján írtam.
2019. febr. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6-os, osztom a véleményedet. Amúgy én is építész vagyok és a BME-n végeztem. Amúgy átlag vidéki családból származom és soha sehol nem láttam még annyi képmutató, nagyképű embert, mint az egyetemen. Ráadásul nagy részük tele van kisebbségi komplexuxsal és a végletekig képesek kihasználni mindenkit a céljuknak megfelelően. Jópár évet eltöltöttem az egyetemen, és már teljesen elszoktam a normális emberektől.

Most, hogy pár éve dolgozok, azt tapasztalom hogy az egyetemen menő elvont művészlelkek a való életben nem boldogulnak jól, ráadásul nem is lehet velük együtt dolgozni. Viszont mivel nem hatékonyak, így egy építész alkalmazott bére nem tud túl magas lenni. Ha valaki tényleg jól dolgozik akkor is nehéz kitűnni és több pénzt keresni.

Visszatérve a kérdésre: egyrészt belülről azt látom, hogy alkalmazottként nem vagyok megbecsülve és nem is keresek annyira sokat ( azért éhen nem halok), másrészt ha valaki meghallja hogy építész vagyok, egyből arra gondol hogy akkor egy vagyont keresek. De hogy más szempontból hogyan látnak minket, arra kíváncsi vagyok.

2019. febr. 2. 21:50
 9/10 anonim ***** válasza:

Ugyan nekem a bérekkel nincs tapasztalatom, de abban igazad lehet, hogy az építész-szakma is olyan, hogy van néhány nagyon kiemelkedő AAA kategóriás név, akik tényleg vagyonokat keresnek, a többiek pedig valóban nem rendelkeznek túl nagy megbecsüléssel, ez ilyen szempontból is hasonlít a művészetekre szerintem.


Így hogy írod, egyébként nem tűnik meglepőnek, hogy a művészlelkek nem túl hatékonyak a munkában, mert abból a szempontból azért az építészetnek is van köze a mérnökséghez, hogy bizony precíz dokumentációkat kell elkészíteni, műszaki rajzokkal, stb., ahol a pontosság, igényesség többet számít, mint a kreativitás.


Ha már szóba hoztam a témát: te végzett építészként egyébként mennyire tartod magad mérnöknek, és mennyire inkább művésznek?

2019. febr. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát én sokkal inkább mérnöknek tartom magam.

A művészet amúgy sem volt sosem az erősségem.

2020. szept. 21. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!