Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez hol igazságos és mi akar...

Ez hol igazságos és mi akar ez lenni? Protekcióval csinálják?

Figyelt kérdés

Érettségi után szakmát tanultam. Persze nem tudtam benne elhelyekedni, mert sehol nem volt rám szükség, pedig jelesre végeztem és talpraesett vagyok. Utána egyetemre mentem, nemsokára diplomázni fogok, és nagyon félek attól, hogy nem fogok tudni elhelyezkedni sehol sem, mivel eddig is mindig figyelmen kívül hagytak a munkáltatók.


Ellenben nem kevés (már bocs) aluliskolázott ismerősöm, meg ilyen mindenféle szakmunkás ismerősök beülnek a "kènyelmes" irodába olyan feladatokat elvégezni, amiket nem is tudnak és tanultak soha azon a területen...


Gondolom a kapcsolataiknak köszönhetnek mindent, vagy ha nem, akkor ezekszerint én is jelentkezhetnék olyan munkakörökre, amikhez nincs meg a végzettségem?!


Csak zavar az, hogy minden hülye előrébb jut, meg minden a segge alá van téve, én meg pedálozok ezerrel, hogy valahova felvegyenek.


2019. febr. 1. 00:09
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Hat ez az elet.. sok mulik a kapcsolatokon... legalabb is itt Mo.-n
2019. febr. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%

Valószínűleg te is, később az a fajta leszel, aki felfelé nyalni, lefelé taposni, sőt!

A hozzá állásod az alacsonyabb, műveletlen réteghez, azt sugallja, hogy te olyan kiváltságosnak érzed magad, mivel te szorgalmasabb és nyilván (művelt, inteligensebb, okosabb, talpraesett) vagy a többi prolinál, és most itt próbálsz valamiféle vígaszt találni, hogy miért bántak veled ilyen csúnyán/rosszul!

Építs ki kapcsolati köröket, amiket később ki is használhatsz a saját javadra, manapság csak így sikerülhet feljebb kerülni, azon a bizonyos létrán, és akkor te is leszel valaki!

2019. febr. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Olyan szakot végeztél ami nem keresett, az általad aluliskolázottnak titulált embereknek lehet, hogy van valamiféle szakmai tapasztalatuk, jobb szakmában vannak, az is lehet csak sima protekció, esetleg próbaidő. Vagy csak szimplán a kisugárzásuk. Kismillió oka lehet.
2019. febr. 1. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vagy pusztán talpraesettebbek nálad is és jobban el tudják magukat adni.


Könnyebb másokban keresni a hibát, ahogy minden ilyen kérdésnél szinte az összes válaszoló teszi. De első körben meg kellene vizsgálni, hogy jó-e az önéletrajzod, tudsz-e interújni normálisan. Megnyerő, megfelelő-e a személyiséged egy interjún.

Eleve, milyen szakmád van amivel nem tudsz elhelyezkedni. Szakemberből általánosan hiány van, de ha valami semmi értelme szakmát tanultál akkor szintén nem kell csodálkozni.


Ettől függetlenül persze van mutyi és embereket célirányosan tolnak be pozíciókba, de ez már csak állami/közszolgálati szférában jelentős. Pár évtizede itt is kapitalizmus van, nyereséget termelni jó munkaerővel lehet, a cég a nyereségből él. Kevés számú alkalmatlan dolgozót visel el piaci alapon működő vállalat.

2019. febr. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!