Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van köztetek olyan, akinek...

Van köztetek olyan, akinek nincs vagy nagyon kevés a vagyona, mégis erősen elitista a gondolkodásmódja és annak ellenére, hogy emiatt nincsenek igazán emberi kapcsolatai mégis szereti ezt magában és nem akar rajta változtatni?

Figyelt kérdés

Aki szegénységből jött, de még a közvetlen rokonaival is teljes ellentétben van gondolkodásmód tekintetében?


Akinek feláll a hátán a szőr, amikor meglát egy soktagú családot BKV-n, mert neki csak akkor kéne gyerek, amikor akkora vagyona van, hogy ha a gyerek a Harvardra vagy az Oxfordra akar járni is mehessen oda?


Akiből nagyon erős ellenérzést vált ki például egy dohányzó ember, amikor az anyagi helyzetére panaszkodik?


Aki szánalmasnak tartja, mikor valaki arra hivatkozik, hogy JÁR neki valami csak mert 40 évet ledolgozott (inkább balek ha nem törekedett soha előre) és legszívesebben az egész nyugdíjrendszert eltörölné és az egész államot olyan picire zsugorítaná amekkorára csak lehetséges és a megtermelt bruttó végre korrelálna a nettóval. Úgyis orvoshoz is magánba jár, inkább összespórolja rá a pénzt.


Aki nem a politikától várja a megoldást, ezért nem érdekli különösebben, hogy melyik párt van hatalmon.


Aki alkalmazkodik az adott rendszerhez és mindenhol megtalálja a kiskapukat. Aki például most a Fidesz által erőltetett 3 gyerek, CSOK hype kapcsán is azon gondolkodik, hogy találni kéne egy olyan nőt, akivel összeházasodnak (friss házasok adókedvezménye) és örökbefogadnak 3 növény szinten élő fogyatékost, akiket csak pelenkázni kell meg cserélgetni az infúziót és máris havi 100+ ezer ütné a markukat cserébe az egyik vagy akár mindkettő elosztaná a "munkát" egymás közt és közben mondjuk otthonról távmunkában keresne még pénzt adómentesen.


Ha terhessé válik az ápolás vagy "szabadságra" akar menni, akkor szerez egy határon túli ápolónőt arra az időre olcsón.


És most ne a példába kössetek bele, a kreativitást és a szellemi szabadságot nézzétek benne, hogy valaki tabukat és társadalmi konvenciókat félredobva képes olyan ötleteket kiagyalni, ami extra pénzt jelent.


Aki szerint az élet célja és értelme nem a munka, hanem hogy minél kevesebbet dolgozzunk minél több pénzért, vagyis a magas megtérülés.


Azt vettem észre, hogy aki így gondolkodik az mind vagyonos ember, vagy olyan fiatal, aki gazdag családba született. Mintha itt is lenne egy üvegplafon, egy képzeletbeli kaszt.



2019. jan. 27. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tehát te "az álmodik a nyomor" embereket keresed?
2019. jan. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

minden ember elitista, csak a zöme nem tudja, hogy minek is nevezik a szociológusok ezt az álmodós típust.


A kőgazdagok nem elitisták, inkább másra vágyók..a szerényebb anyagiakkal küszködők meg csak álmodoznak..a keményebben vágyakozók meg irigykednek..


példának ott van az indiai társadalom. a mai napig is négy részre osztott a társadalom, és nem is változtatnak rajta. a legszarabb helyzetben az érinthetetlenek vannak..


az itteni (kispénzű)elitisták olvassák a bulvár celebes részét, mert addig azt hiszik, ők a példaképek...pedig nem.

2019. jan. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
Ezt hívják egybites fidesz szavazónak.
2019. jan. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Oké, hogy ne a példába kössünk bele, de áljon már meg a menet! 4 ember életét tönkretenni elemizsnáért?! Szép. Az ilyen ember egy gerictelen f.reg. Nem elitista, nem álmodozó, hanem egy önző, érzéketlen kis p.cs.

Egyébként igen, én is rossz anyagi körülmények közt nőttem fel, és ki akartam törni, és ki is törtem. Igen, vannak ilyen emberek.

Legközelebb ne ilyen bicskanyitogató példákat adj meg, és akkor nem fog senki belekötni. Vagy legalább ne írd oda, hogy ne kössön bele senki.

2019. jan. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, azt azért hozzátenném, hogy azért nem gazdagodtam meg, de meg van minden, amit akartam az élettől.
2019. jan. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bármilyen tulajdonsággal rendelkezik valaki, bárhogy gondolkodik, valahogy mégis emberek veszik körül, akikkel rendszeresen érintkezik. Nehéz lesz a keresésed, de biztos találsz a kritériumaidnak megfelelő embert. Sok sikert hozzá!
2019. jan. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Aki szerint az élet célja és értelme nem a munka, hanem hogy minél kevesebbet dolgozzunk minél több pénzért, vagyis a magas megtérülés."


"Aki például most a Fidesz által erőltetett 3 gyerek, CSOK hype kapcsán is azon gondolkodik, hogy találni kéne egy olyan nőt, akivel összeházasodnak (friss házasok adókedvezménye) és örökbefogadnak 3 növény szinten élő fogyatékost, akiket csak pelenkázni kell meg cserélgetni az infúziót és máris havi 100+ ezer ütné a markukat cserébe az egyik vagy akár mindkettő elosztaná a "munkát" egymás közt és közben mondjuk otthonról távmunkában keresne még pénzt adómentesen."


"Akinek feláll a hátán a szőr, amikor meglát egy soktagú családot BKV-n"


Nem az elitizmus a megfelelő kifejezés, hanem a nihilizmus meg a nárcizmus. Nem jó se a környezetednek, se magadnak.

2019. jan. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!