Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek igaza van anyukámn...

Szerintetek igaza van anyukámnak, hogy nem akar nekem adni zsebpénzt?

Figyelt kérdés
Dolgozok egy kicsit suli mellett, és kapok 15 000 Ft-ot havonta, amit mindig az ő számlájára utalnak. Én csak néha szoktam kérni pénzt, mert tudom, hogy alig ad. Mindig veszekedésbe fullad minden, amikor pénzt kérek. Pedig igazán nem nagy összeg, én már havi 5-6 ezerrel elégedett lennék, de örülök, ha 1-2-t kapok. Szerintetek ez így igazságos? Olyanokkal érvelnek, hogy kell venni nekem bérletet, kaját, meg azzal, hogy 2 éve vettek nekem egy telefont 70 ezerért. Amúgy anyagilag átlagos szinten állunk. Nem éhezünk, de nem is dőzsölünk.

2016. márc. 2. 14:30
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
86%
Az a baj, hogy hiába érvelünk amellett, hogy igazad van, attól még anyukád ugyan úgy nem fog zsebpénzt adni.
2016. márc. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
86%
Ezt nem is értem. Amiért Te megdolgozol, az a Te pénzed. Jó, hogy nem már gyerekként "kitermeltetik" Veled az eltartásod anyagi vonzatát! Gyönyörű! Nézd, nagyon sajnálom! Ez engem mélységesen felháborít! Az én fiam is diákmunkázik, 16 éves múlt, Ő döntött így, nem problémáztam. Ettől függetlenül is kap zsebpénzt, az meg csak természetes, hogy a saját keresetével 100%-ban maga rendelkezik.
2016. márc. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
92%
Furcsa. Ha te dolgozol a suli mellett, miért nem adja oda neked?... Persze megértem, hogy nem akarja, hogy haszontalanságokra költsd el. De szerintem igazán adhatna neked a saját keresetedből.
2016. márc. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
100%

Nincsen igaza.

Az én fiam is dolgozott suli mellett, 16 éves korától, de soha egy fillért nem vettem el tőle, nem is kért attól fogva zsebpénzt. És ugyan úgy én vettem neki a bérletet, csináltam neki a kaját, amit elvitt stb. Annyi volt, hogy attól kezdve hogy keresett, nem kellett ruhát venni Neki, plusz a saját privát kiadásait,-gondolok itt mozi, vagy strand, vagy koncert magának fizette.

Akkor megérteném anyudat, ha kenyérre kellene, de azt írod, hogy átlagos szinten éltek.Beszéld meg vele, vagy nyiss egy saját számlát, és utaltasd arra pénzedet.

2016. márc. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:
Nem tudok vele beszélni, mert mindig csak a szidást kapom, hogy én hogy képzelem ezt, milyen követelőző vagyok. Ő nem kapott ilyen idősen zsebpénzt, mégis felnőtt. Én meg mondom, hogy ennyi erővel barlangban is lehetne lakni, mégis valahogy felnőnék. És ezután mindig én vagyok a szemtelen, és mindenki mást ellenem fordít a családból. Amúgy nem költeném el hülyeségekre, mert nincs semmilyen káros szenvedélyem, a jegyeim sem rosszak. Inkább gyűjteném, és ha kell valami, vagy alkalmanként megtetszik valami (mondjuk egy ruhadarab) akkor megvenném.
2016. márc. 2. 14:47
 6/50 anonim ***** válasza:
100%
Amikor középiskolába kerültem, nekem akkor nyitottak bankszámlát. Neked is ez kéne, és a saját magad által megkeresett pénzt arra kellene utaltatni, szerintem felháborító, hogy amit TE keresel meg, azt úgy kell kikuncsorognod anyukádtól, ráadásul meg sem kapod a teljes összeget.
2016. márc. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
92%

"Ő nem kapott ilyen idősen zsebpénzt,"


es o is dolgozott suli mellett?


nem ertem miert dolgozol akkor egyaltalan ha elszedi a penzed.

2016. márc. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim válasza:
100%
Nyilván nincs igaza. A legegyszerűbb az lenne, ha nyitnál egy saját számlát, de 18 éves kor alatt ehhez is szükséges a szülő. Esetleg a munkáltatódnál nincs lehetőség arra, hogy készpénzben fizessenek ki téged?
2016. márc. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 DuplaKV ***** válasza:
100%
Mivel dolgozol, ezért gondolom már elmúltál 16. Megkéred apukádat vagy anyukádat, hogy menjen be veled a bankba, és nyittok egy diákszámlát, utána arra utaltatod a fizetésed. Akkor nem kell kéregetned pénzt, és ő sem szólhat bele abba, hogy mire költöd a kereseted.
2016. márc. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim válasza:
55%
Figyelj.Én SOSE (de tényleg) kapok pénzt anyáéktól, mert azt mondjàk hogy haszontalanságokra költeném, meg ilyenek...:( pedig nem...a hobbimra költeném, a lovaglásra. Szóval nekem egyáltalán nincs pénzem :( Teljesen együttérzek veled. Örülj annak a kevés pénznek is, és szerintem sincs igazuk.:( (az én szüleimnek se)
2016. márc. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!