Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan érvelnél a házasság...

Hogyan érvelnél a házasság mellett?

Figyelt kérdés

Azon kívül, hogy "ez isten akarata" és, hogy "ez a szokás".


Nekem egyedül a különböző segélyek, kedvezmények jutottak eszembe, de persze gondolom ez sem egységes, hanem országa válogatja.


2019. febr. 3. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Két ember ha nagyon szeretik egymást,és szeretnék összekötni az életüket egy életre, csak a házasság segít. Mert ez az "együtt élünk" dolog még nem jelent semmit.
2019. febr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1

Miért, mi olyat ad a házasság, amit az együttélés nem? (és együttélés alatt nem csak a fizikailag egy házban élést értem)

2019. febr. 3. 11:37
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Emellett nem lehet érvelni. Valaki vagy belemegy vagy nem.
2019. febr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem sem lehet ellene vagy mellette érvelni. Van akinek fontos a házasság és van akinek nem. Ezt mindenki maga döntse el.
2019. febr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mellette nem nagyon lehet. Max az anyagilag kevesebbet a kapcsolatba rakó járhat jobban a házassággal, ha válásra kerül sor
2019. febr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Egyszerűen jó érzés egy kapcsolatot hivatalossá tenni. Legalábbis számomra jó. Vannak, akiket ez a "hivatalosság" totálisan hidegen hagy, őket nem hiszem, hogy meg lehet erről győzni, nekik ez semmit sem jelent és soha nem is fog, legnagyobb részük megérteni sem fogja, másnak ebben mi a jó. Tényleg maximum ilyen dolgokkal lehetne nekik érvelni, mint juttatások, kedvezmények.
2019. febr. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Hogyne lehetne mellette vagy ellene érvelni? A házasság sose érzelmi kapocs volt, max a fogyatékosoknak. Hanem fontos gazdasági kötelék volt a történelmi időkben ami a jobb eggyüttműködést és a gyerek érdekeit próbálta előtérbe helyezni.

Mivel régen nem voltak HR-es meg Call centeres munkák, hanem lehetett menni hajósnak, bányába, katonának meg kapálni, ezért az erősebb fizikai felépítés és a havi vérzés hiánya miatt a férfiak dolgoztak ugye, míg a nők a háztartást felügyelték. Anyagiakat jórészt a férfi teremtette elő a családnak. Ezzel szemben ennek a kezdetét megkönnyíteni a nő hozományt adott, amit váláskor a férfi köteles volt visszaadni. Az egész rendszer egyfajta gazdasági összetartó erő volt.

Emellett a gyerek érdekeit is így biztosították, hogy legyen apja. Mert nem volt még akkoriban apasági teszt. Az anyuka ugye egyértelmű volt, de az apa mindig vélt. Így az általános vélelem az volt hogy az apa az anya férje. Azért több esélye volt a gyereknek túléleni a gyerekkort ha valaki biztosítja az anyagiakat ahoz hogy étel jusson a szájába. Erről szólt a házasság intézménye.


Mai világban? Megjelentek a tamponok, betétek, fogamzásgátlók. Nők is dolgoznak, el tudják tartani magukat. Szabadabb a szexualitás, mert nem követi gyerek. Ha mégis akkor az apuka nem léphet le, anyagi felelőssége van a gyerek után. Apuka kiléte se titok már annyira, mert vannak apasági tesztjeink. A történelmi időkhöz képest olyan mintha teljesen más faj lennénk ami a szaporodást illeti.

Házasság mai előnyai között csak az állam által adott adókedvezményeket tudom mondani.

Ellene azért több menne.

2019. febr. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Amire a kérdésed vonatkozik arra csak azt tudom mondani, hogy szerintem érzelmi hatással van a párkapcsolatra, de kézzel fogható, mérhető különbséget nem lehet találni azokon túl amit írtál. Valóban lehet emberfüggő, mert igaziból a legnagyobb különbséget maga a szó adja, de ez nem mindenkinek ad hozzá többletértelmet.

Mit mondhatsz, ki neked az akivel együtt élsz? A társad, mint egy üzletfél? A párod, mint a zokni másik fele? Már nem csak a csajod, a pasid, a nőd, az embered... Nem tudom ki hogy van vele, de elér egy kapcsolat idővel egy olyan szintre, ahol ezek a szavak már nem fejezik ki megfelelően azt a köteléket ami összetartja azt a két embert. Szóval csak ennyi, semmi több, még csak nem is egy papír vagy okirat, hanem amikor azt mondod valakinek, hogy ő a házastársam/férjem/feleségem, akkor abból lehet rá következtetni, hogy ez némileg komolyabb dolog mint hogy összeköltöztetek. És ez jó érzéssel tölti el az embert, mert az esküvőn egyszer kinyilvánítod a világ felé, hogy összekötitek az életeteket, de ezekkel a szavakkal, minden egyes alkalommal kinyilvánítod a világ felé, hogy összetartoztok.

Nem mindenkinek ezt jelenti, de ettől még azok számára nem csökken a szó jelentősége, akiknek ez számít.

2019. febr. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Metionin ***** válasza:
Jogilag megkönnyít sok mindent. Pl. lakáshitel, vagy ha baleset történik akkor te vagy az első hozzátartozó akinek szólnak.
2019. febr. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!