Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan büntessem meg a barátomat?

Hogyan büntessem meg a barátomat?

Figyelt kérdés

Nagyon csúnyán beszélt velem és kiosztott azért mert el akartam menni vele bulizni.

Nem tudom hogy mit csináljak hogy ne beszéljen így többet velem.



2019. febr. 8. 07:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megbüntetni, őszintén meg kell beszélni a problémákat.
2019. febr. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%
Csak helyrerakott, jó az úgy... ;)
2019. febr. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
"Nagyon csúnyán beszélt velem" Akkor nagyon csunyán büntesd meg! (Áruld be az ovi néninél!)
2019. febr. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Ha így közelítesz, hogy "megbüntetni" akarod, az eléggé beteg elgondolás. Nemmvagy te kisbíró, vagy ítélőszék.

Ami viszont jogos, az az ún energetikai deficit, ami egy ilyen konfliktus során kialakul, hogy azt rendezni akarod.

Ennek pedig a jelen állás szerint egyetlen módja az egyenes, tiszta, világos beszéd, konkrétumokkal, nem sértett félként vagdalkozva, mert ha a frusztrációt a nyakába zúdítod, az emberi psziché már csak olyan, hogy akkor sem fog elnézést kérni, ha 100százalék igazad van.

Tárgyilagosan mondd el, hogy ez meg sértő volt, számodra nem elfogadható és ezúton azt is kéred tőle, hogy a jövőben tartózkodjon a hasonló esetektől.

Hidd el a konkrét és világos kommunikáció sokat segít.

Tehát kimondod, hogy pontosan mit sérelmezel. (Bunkó beszéd, lerázás a bulizásból). Miért sérelmezed (mert úgy gondolod, hogy egy kapcsolat a kölcsönös tiszteleten alapul és a bunkózás pont, hogy kizárja azt, hogy fel tudj rá nézni, továbbá egy kapcsolatban nem ördögtől való, ha valaki el akar menni a másikkal pl bulizni) és legyen a végén a tűéles, egyértelmű, világos kérés, hogy mit ne tegyen többet (pl ha valamiért csak maga akar buliba menni, akkor mondja el őszintén, hogy ezért és ezért, de ne beszéljen úgy, mint egy darab szarral stb stb, mert ez sértő.)

Végül hozzáteheted, hogy fordított esetben neki sem esne jól, ha valaki ezt tenné vele (láttatás, szembesítés).


És nem büntetni kell. Láttatni, figyelmet felhívni, megfogalmazni az igényt és utána hagyni, hogy magától mit tesz. Ha nem érzi át, nem kér bocsánatot, mert szerinte ez így totál rendben volt (vannak ilyen nárcisztikusak sajna) akkor meg kilátásba helyezhetetd, hogy eltávolodsz, megszakítasz vele minden kontaktot. De ez már csak a legvége.

2019. febr. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Engem ha megbánt valaki, nem szólok hozzá, nem taktika, csak ez esik jól. Tavoltartani...
2019. febr. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha tényleg a barátod, akkor őszintén mondd meg neki, hogy te nem viseled el ha így beszélnek veled.

Mivel fontos neked, ezért megoldást akarsz találni erre, nem pedig megszakítani a kapcsolatot.

Az hogy kiosztott... hát ilyen nekem is megesik, és általában akkor csinálok ilyet, ha az illeto éppen nagy hülyeséget csinált, vagy akar csinálni. Bár utána elmagyarázom én hogy látom a dolgot.

Mindenesetre ne büntesd meg.., maximum beszélj vele ugyan úgy, ahogyan ő veled. Ha rosszul esik neki, akkor elmondhatod, hogy neked korábban ugyan így fájt, és szeretnéd ha legközelebb végiggondolnátok ki mit hogyan mond a másiknak.

N

2019. febr. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem értem. Ez a barátod a párod? Te lány vagy, ő meg fiú? Nem kell megbüntetni, ott kell hagyni.
2019. febr. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!