Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az normális, ha...

Szerintetek az normális, ha egy felnőtt ember a 9 éves gyerekének iphone X-et vesz, amikor ő a régi szar iPhone 6-al van még mindig és a társadalom legjavba sem engedheti meg magának?

Figyelt kérdés
Szerintem ez a gyerek nevelésére, értékrendjére is negatívan hat ki. Hisz eleve felsőbbrendüséget fog benne szerintem ébreszteni.
2019. febr. 10. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Aztán? Ő főzi, ha szar lesz neki kell megennie. Mit foglalkozol ilyesmivel. Neked nincs gyereked?
2019. febr. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, a gyerekének akar örömet szerezni, neki magának mindegy, min telefonál. Nálunk is csak nekem vett apukám legót, magának nem.
2019. febr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
first world problems
2019. febr. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyban függ attól is, hogy milyen személyiség az a 9 éves gyerek. Ha követelte a drága telefont, akkor már eleve el van rontva a nevelése és ez csak rontani fog a helyzeten. Amennyiben viszont a szülő észrevette, hogy a gyereke titokban ezt a telefont nézegeti csillogó szemekkel, de nem meri még megemlíteni sem a szüleinek, mert tudja, hogy nem engedhetik meg maguknak, akkor nem lesz baj. Ha megkapja, végtelenül hálás lesz és meg fogja becsülni. Örökre úgy fog rá emlékezni, mint egy jótettre, amivel a nem túl jómódú szülei szerették volna segíteni őt.


Egyébként érdekes, hogy az IPhone 6-ot régi sz*rnak tituláltad. Ha most lennék gyerek, annak a "régi sz*rnak" is örülnék, mint majom a farkának. :D

2019. febr. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Valaki irigykedik.
2019. febr. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Normalis. Majd a gyerek megmutatja neki,h kell hasznalni es vesz maganak is. Azon csodalkozom,h okosorat mert nem vesz neki. En is veszek a kutyamnak ipho.net,ha felno es nem harapdal: tudja nezni a youtubot,amig otthonmarad nelkulem.


Tudod ,aki megengedheti maganak,az megveszi az ilyesmit.

2019. febr. 11. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

a gyereket nem a tárgyakkal neveljük...tudod azt, hogy otthon, a négy fal között mit csinálnak a gyerekkel? azt gondolom nem, csak a felszínt látod, hogy vett neki ájfont, és emiatt azt mondod, hogy felelőtlen szülők, és csak elrontják a gyereket...


nekem is annó mindent megvettek a szüleim, mert megtehettük, mégis van értékrendem, tudom azt, hogy mi mennyibe kerül vagy mennyit kell érte tenni, hogy elérjek valamit.


de persze az utolsó mondattal el is árultad magad, hogy valójában téged is csak az zavar, hogy ők ezt megtehetik, a legtöbb embernek meg luxus...és nem az, hogy szegény gyerek hogy el lesz majd rontva ezzel.

2019. febr. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kit érdekel xd
2019. febr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha mindenki csak a saját pénzét osztaná be, csődbe mennének a bankok, mert senki nem akarna hitelt felvenni.
2019. febr. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!