Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Iszonyatos szorongás egyetemen...

Iszonyatos szorongás egyetemen, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nyelvszakos vagyok, németen.

Én gimiben is németet tanultam(nem angolt), és középfokúval jöttem ide, ami azt hittem, hogy azt jelenti, hogy ide illek...de sajnos nem.

Nagyon jók a jegyeim, majdnem mindenből 4-5-ös vagyok, viszont úgy érzem, nem vagyok ide való. SOkszor nem tudok megszólalni a nyelvórákon, nem tudom kifejezni magamat, és amíg más nulla befektetéssel kap jó jegyet, én majd meggebedek. Az órai feladatokat nem tudom megoldani, otthon kell készülnöm rá, hogy menjen.

Németül definiálnunk kell szavakat, de amiket kell, most hallom először. Otthon is foglalkozom a némettel, olvasok, filmezek németül(felirat nélkül), a videójátékokat is németre állítom(amit lehet), és nem megy úgy, mint másoknak. Félidős vagyok, tehát végigcsinálom, de minden órát szorongva ülök végig. A kiejtésem sem szép.

Mit tehetnék, hogy ne szorongjak? Mivel tanulok, ezért van itt helyem, de a szókincsem nagyon gyatra még ennyi év után is. Mindenki más már felsőfok felett van, én meg középszinten hiába tanulok. A szódolgozataim ötösek több óra tanulással, míg más van, hogy aznap reggel nézi át és ötös.

Órán, ha felszólít a tanár, mindig azt kell mondjam, hogy nem tudom, mert akkor hallom azt a szót először. EZ nagyon ciki.

Mit tehetnék, hogy ne szorongjak ennyire? Múltkor már hánytam óra alőtt, annyira rosszul voltam.


2019. febr. 12. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy ez lesz a leghasznosabb tanács, de... egyetemista vagyok, igaz, nem nyelvszakos. Azonban engem teljesen hidegen hagy, hogy valaki ismer-e egy szót, vagy nem. Egy nyelv nagyon sokféle szóból áll, mindenki más szinten jött ide, pont nem érdekel, hogy adott személy mennyire jó németből. Ha már tényleg figyelek valakire, ezerszer fontosabb a személyisége, neve, érdeklődése stb, hamarabb iszok meg valakivel közösen egy kávét, minthogy eszembe jutna megítélni a nyelvtudása miatt.

Szóval összességében azt szeretném mondani, hogy nagyon becsülendő, mennyit készülsz, komolyan veszed a szakod, és be fogod hozni a jelenlegi "lemaradásod", a többiekhez képest, de... Egyáltalán nem éri meg parázni azon, hogy mit gondolnak mások, vagy akár a tanár, ez egy egyetem, nem a gimnázium, mindenki a saját tudását szeretné mélyíteni, azért van itt, egyáltalán nem kötelező ide járni, és felnőtt emberek között nem kellene, hogy gondot jelentsen, hogy nem ismersz egy adott szót. Igen, értem, lehet, hogy többször fordul elő, de egyáltalán nem számít, próbáld meg ezt a részét lazára venni. Ma nem tudod, holnapra megtanulod. Ha meg 4es-5ösek a jegyeid, akkor pláne ne érdekeljen, hogy évközben nem tudsz egy-egy szót:) Úgyis az évvégi jegyek számítanak:) Komolyan, szívesebben elvinnélek kávézni, és megmutatnám milyen kínosan nem megy a deriválás, pedig megcsináltam a matekos tárgyaim. Senkit nem érdekelt régen sem, hogy éppen nem ment.

2019. febr. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Meditalj. De tényleg jó
2019. febr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

keress olyanokat akikkel beszélgethetsz azon a nyelen amit tanulsz. Ne profikat, tehát ne tanárokat vagy egyetemi társakat, hanem pl. általános iskolás gyerekeknek vállald el a korrepetálását. Akkor látni, tapasztalni fogod milyen amikor valaki tényleg nem tudja még a nyelvet, amikor tényleg nem érti. Ha neked kell a másikat tanítani, neki megmutatni mit kell mondani és közben nem érzed azt a nyomást, hogy ő tuti jobban tudja nálad - mert biztosan nem tudja jobban, akkor könnyebben fogsz megszólalni.

Nekem is nehezen ment az angol régebben, hiába jártam profi tanfolyamra. Amikor kint külföldön olyanokkal tudtam sokat beszélgetni - mert a magyart senki nem értette, tehát kénytelen voltam - akik szintén ugyanúgy tanulták az angolt mint én, akkor történt meg a változás és már azóta nem félek megszólalni. Még akkor sem ha tényleg nem értem amit kérdeznek.

2019. febr. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!