Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan tudják a felnőttek,...

Honnan tudják a felnőttek, hogy mit hogyan kell csinálni?

Figyelt kérdés

Tudom,hülyén hangzik a kérdés,nem tudom máshogy megfogalmazni.

Itt arra gondolok,hogy kiskoromban azt hittem,a nagyoknak minden könnyű mert ők már mindent tudnak. De gondolom ők is elkezdték valahol.De akkor hogy van az hogy mindenki mindent tud? Vagy csak így tűnik?

Gondolok itt ügyintézésre,fizetésre,eligazodásra. Ha valakitől kérdezek valamit,mert még sosem csináltam,úgy néznek rám mintha szellemet láttak volna. Nem értem,honnan kéne mindent tudom? Rengeteg dolgot nem csináltam még,nem láttam bizonyos dolgokat.

Tini koromban mikor neki indultam ezeknek,nem segítettek a szüleim,azt mondták majd rájövök. Kérdeztem a barátnőimet,hogy ők hogy oldották meg,hátha majd együtt összerakjuk,de kivétel nélkül mindenkinek mindenre az volt a válasza,hogy ő nem tudja,a szülei csinálták,a szülei intézték. Nem értettem miért kell akkor nekem egyedül ha mindenkinek a szülei intézik. Ebből nem az lett,hogy megtanultam megoldani,hanem elakadtam,nem segítettek,ha kértem,megragadtam egy szinten és nem tudok fejlődni. Egyedül nem jöttem rá semmire,mert ugye sokszor még túl tudatlan,fiatal voltam dolgokhoz,így minden csak elmaradt,vagy megrekedt az életemben,és emiatt szorongok,mert nem tudom mások hogyan tudnak megoldani dolgokat,nekem még sosem volt sikerélményem,így nem merek elkezdeni semmit. Szeretnék túljutni ezen,mások ezt hogy csinálják? Akárkit kérdezek mindenkinek mindent előre megcsináltak,vagy segítettek,vagy a barátai segítették,nem igaz hogy csak én vagyok akinek nincs kitől segítséget kérni...



2019. febr. 15. 23:26
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Én úgy csináltam, hogy kérdeztem. Mindent mindenhol, úgy mint egy földönkívüli aki most ismerkedik az emberek világával. Ott és akkor amikor el kellett intéznem valamit addig kérdezgettem az illetékeseket ameddig csak kellett ahhoz, hogy elintézzem amit kell. Kérdezni nem ciki, nem gáz, ha attól félsz hogy emiatt hülyének néznek, na akkor tényleg nem vagy elég felnőtt hozzá. Mások sem tudják, mindenkinek tanulni kell mindent.
2019. febr. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezz, probalj tapasztalni. Csak egy pl: ha nem tudod, h kell a csekket befizetni , akkor legjobb ha elmesz a postara, es kiprobalod. Igy van ez mindennel. En 6 evvel ezelott ugy mentem el egy idegen orszagba elni, hogy nem beszeltem a nyelvet, nem tudtam fozni pl.

Az 1. kajam ehetetlenul csipos lett, mert teleszortam eros paprikaval, mert nem ertettem a feliratot... :D de aztan szepen minden helyzetben kiprobalhattam magam, es rajottem mi hogy mukodik. Az se jo ha elinteznek vki helyett mindent, mert tok onallotlan lesz.

2019. febr. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Én 27 vagyok, de még sokszor fogalmam sincs, hogy mit csinálok. Kérdezek, próbálok....
2019. febr. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

nekem sem tanítottak meg kb. semmit.

én már valamivel idősebb vagyok, nem tudom, most hogy van, de 14 évesen kaptam személyit (már ezt is egyedül intéztem), a személyi birtokában már eljártam a szüleim helyett intézkedni, érdeklődni dolgokról hivatalokba, mert a szüleim nem valami gyakorlatias emberek, és legalább megérdeklődtem dolgokat, még ha aláírni nem is tudtam.

megszoktam,hogy mindent egyedül csináljak, sorba álltam mindenhol rengeteget, akkor még nem voltak sorszámhúzó gépek, stb, midenki állt sorba és papíron ment minden, és minden hivatalban NAGYON bunkók voltak.

Ehhez képest most szerintem minden tök könnyű.

Eleve neten is tudsz tájékozódni, hogy mit hogy kéne.

De menj be bankba, postára, akárhova, és érdeklődj.

Mikor új helyre megyek, engem is sokszor hülyének néznek, lekezelnek. Pl. autós boltban nőként még nemrég is előfordult. sajnos nagyon sok a hülye, de nem erre kell koncentrálni, hanem a célra, hogy el akarod intézni azt a bizonyos dolgot.

Nekem TÉNYLEG semmit sem tanítottak a szüleim, sőt, én segítettem nekik mindenben,és főzni bár tud anyukám, soha semmit nem tanított meg, sőt, kizavart a konyhából. Mégis úgy-ahogy megtanultam főzni,bár nem szeretek, de legalább ehető, amit csinálok, mert első pár alkalommal nem volt az! De az ember magától is rájön dolgokra, csak próbálkozni kell. Meg kérdezni.

2019. febr. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 nemaRendőrség ***** válasza:
Bemész az okmányirodába, hogy csókolom Kovács Klárika vagyok és szeretném ezt csinálni, mit kell hozzá. Elmondja és meg is csinálja ha tudja
2019. febr. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Igen,mondjuk az tényleg segítene ha az emberek bunkóság helyett segítőkészek lennének,de ezzel sajnos csak 100 ból egyszer találkoztam. Nem tudom felétek hogy van,de nálunk az okmányirodákban,vagy akár a jegyszedők,portások híresen nagyon bunkók. A buszsofőr nem egyszer szó szerint szidta anyámat,csak mert nem volt apróm. Ez csak így benne van a nyelvezetükben. Ilyen helyzetben már második kérdést fel sem merek tenni. 😄

Ha valami kicsit komlpikáltabb feladatot kell elvégezniük a postán vagy átutalásnál,és megkérdem hogyan működik,mindenre azt mondjűk hogy "nem lehet" mert nem akarnak vele foglalkozni. Vagy nem tudják ők sem.

2019. febr. 16. 12:24
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Hivatalos ügyintézésnél rendszeresen le akarnak rázni azzal, hogy ezt ők sem tudják hogyan, erre szoktam kérni őket, hogy akkor hívjanak ide valakit aki tudja. Ez néha szokott működni.
2019. febr. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29 leszek. Mindent én sem tudtam, tudok. Tinikoromban kezdtem kitapasztalni aztán felnőtté érés alatt fokozatosan tanultam a dolgokat. Szülők, testvérek voltak segítségemre, ha nem voltam biztos, illetve az arra szolgáló emberek; pl lakástakarék betétnél a banki dolgozók.
2019. febr. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen normális,mindenki így tapasztalja ki a dolgokat. Én ha tehetem ,az interneten informálódok ,meilőtt intézkednem kell :D

A bunkósághoz valamennyire hozzá lehet szokni,bár ha te alapvetően egy kedves ember vagy (márpedig annak tűnsz) ,akkor teljesen sose fogod .. Régebben egy ilyen rosszindulatú beszólás,volt,hogy az egész napomat elcseszte,nem értettem miért kell így viselkedni ,én otthon nem ezt láttam . Mostmár megtanultam lesz@.rni

Amikor elköltöztem otthonról ,egy égőt nem tudtam kicserélni ,azóta már wc tartálytól elkezdve mindenfélét megjavítottam itthon ,egy kis utánajárással :D egy szó _internet_ :D

2019. febr. 18. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a kedves válaszokat :)

Nem tudtam elképzelni magamról hogy egy nap mindenbe belejövök majd,azt hittem akik tudnak dologkat azok már úgy születtek,vagy mindenben volt segítségük. 😄 Akkor így már gondolom engem sem néznek akkora hülyének ha még tapasztalatlan vagyok.

2019. febr. 18. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!