Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én gondolom azt, hogy...

Csak én gondolom azt, hogy Magyarország "Európa Indiája"?

Figyelt kérdés

Mielőtt valakinek feltűnne: azért nem a politika kategóriába írtam a kérdést, mert inkább társadalmi/egyéni szempontból vizsgálnám a dolgot.

Szóval... a mindennapokat átszövi a nemhivatalos kasztrendszer (diplomás vs szakmunkás, a pénze határozza meg az embert, a külső alapján egyből megbélyegzik az embert stb.), összeszerelő üzemként funkcionál szinte az egész ország, az emberek begyepesedettek és könnyű megvezetni őket (a pirézek megerőszakolják a lányainkat és elveszik a jövőnket). Nem számít azoknak az élete, akik nem jutottak fontos pozícióba vagy akiknek nincs kellő vagyonuk. Az emberek gyűlölik egymást az első mondatban említett dolgok tekintetében. Ti hogy érzitek és mit gondoltok erről?



2019. febr. 18. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem az indiaiak nem ilyen hideg, fintorgó, gyűlölködő, taposó emberek. Olyan békésen elüldögélek a vonat tetején meg olyan boldogan eléldegélnek az egy szál gatyájukban...
2019. febr. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

Itt nem játszák meg, hogy egyik napról másikra megszűnik a hivatalos fizető eszköz és nem vesznek be csak 20 ezreseket, miközben az embereknek nincs bankszámlán pénzük..


Itt nem több istent imádnak.

Itt nincs 120 nap ünnep egy évben.

Itt nincs annyi fertőzés, nem az utcán él a népesség negyede.

Itt be van vezetve a csatorna.

Itt nem potom pénzért van a telefonálás és az sms, főleg nem a mobil internet.

Nincs száraz és monszun időszak.


Kasztrendszer: Szabad szerelem van, nincs olyan, hogy csak bizonyos kaszttal beszélsz, vagy ülsz egy járművön, vagy étkezel. Legtöbb munkahelyen a főnök oda ül a kollégái mellé enni.


Az, hogy kit könnyű megvezetni, nem attól függ, hogy hol született, hanem hogy hogyan nevelkedett.

Azok élete sem fontos, akik jó poziban vannak.


Az emberek miért gyűlölik egymást? Mert magukkal sincsenek megelégedve és azt látják, a másiknak könnyebb a helyzete. Miért? Mert nem kommunikálnak.


Az emberek miért gyűlölik egymást? Mert ezt a példát látják a vezetőinktől és ők is ezt viszik tovább.


Az emberek miért gyűlölik egymást? Mert az iskolában megtanulták, hogy csak a rosszat kell észrevenni a másikban és nem a jót. És minden hibát meg kell jegyezni és le kell vonni a másiktól pontot, de ha jót csinál valaki, az természetes és nem mondok érte egy köszönömöt, vagy egy dicsérő szót. Aki járt iskolába, mind ezt kapta a legtöbb tanártól és nagyon kevés tanár volt, aki dicsért és meglátta a jót mindenkiben. Ha így nevelkedtünk, miért változnánk meg? Mi is másikban hibát keresünk és nem figyelünk oda a másikra.


Indiában kevesebb az ember gyűlölet, mint itthon.

Indiában az orvos megelőzéssel foglalkozik többet, mint betegség kialakulása utáni kezeléssel. Az emberek sokkal jobban odafigyelnek az egészséges életmódra és nem károsítják magukat, ahogy a magyarok.


A Magyarországról írt megfigyeléseid bizony igazak. De nem Indiához hasonlítanám.


Ellenben neked is jó lenne kicsit kinyitni a szemed és nem csak a rosszat észre venni, mint ahogy az iskolában tanultuk, hanem vedd észre a jót is. Vedd észre azokat, akik a szemetet a szemetesbe és nem mellé dobják. Vedd észre, hogy valaki átadja a helyét az öregeknek a tömközin. Vedd észre, hogy a boltban mosolyog néhány eladó és "jónapottal" köszönt. Vedd észre, hogy megadják az elsőbbséget néhányan a közlekedésben és nem csak az eléd vágókat jegyezd meg. Vedd észre, hogy nagy tél idején a használt, meleg ruhákat az emberek kirakták a rászorulóknak. Vedd észre, hogy vannak kedves és jó emberek is. Nem csak az, amit te leírtál.

2019. febr. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Egy biztos, elég sok "indiai" él ebben az országban..

Amúgy a "fejlett" társadalmakra általában jellemző, hogy a pénz határozza meg az embert. Nyugaton talán még jobban, mint nálunk. Ez a pirézes baromság meg szvsz egy hoax, nem volt semmi ilyen felmérés, persze ha a bevándorlókra érted az más, ezzel kapcsolatban nyilvánvaló hisztériakeltés megy, de ha megnézzük pl Trump amerikáját, ott is be lehet hülyíteni az embereket rendesen. Gyűlölködést a hétköznapi életben én nem igazbán érzek (persze most tekintsünk el a politikai rendezvényektől és egyéb ehhez kapcsolódó összejöveteletől). Kb ennyi.

2019. febr. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Olyan békésen elüldögélek a vonat tetején meg olyan boldogan eléldegélnek az egy szál gatyájukban"


Ja, esetleg a Bollywood-i maharadzsás filmekben esetleg. Amikor meg olyan kedvük van, akkor embereket égetnek/erőszakolnak és állatként dolgoztatják az embertársaikat a szennyvízcsatornákban.


[link]

[link]

2019. febr. 18. 18:28
 5/10 anonim ***** válasza:
21%
Nem gondolok róla semmit. Nem én akartam ebbe a korba születni. Jó lett volna 2222 is születési évnek, egy nyugodtabb kevésbé állatias világba.
2019. febr. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem elég sok ázsiai országra rá lehetne sütni, hogy komoly társadalmi különbségek vannak, és nem szeretik a külföldieket...
2019. febr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Olvass még több cikket, ami kimossa az agyad.
2019. febr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Erős túlzás hogy India lennénk.


Szerintem egészen jól fenntartjuk a nyugatias életmód látszatát ahhoz képest, hogy harmad, negyed annyi fizetésből gazdálkodunk.

2019. febr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
nem erős túlzás, hanem bődületes baromság
2019. febr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Érdekes elgondolás, még bele sem gondoltam.
2019. febr. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!