Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elvándoroltak és kivándoroltak...

Elvándoroltak és kivándoroltak és itt hagyottak (ők is válaszolhatnak)! Ti pontosan milyen okok miatt mentetek el? (gondolom több is volt, így szokott lenni, de mi (k) volt (ak) a legfőbb ok (ok)?

Figyelt kérdés

azt lehet hallani, hogy az anyagiak miatt mennek, mentek el a legtöbben, és gondolom, hogy sokan fogják ezeket írni, nyugodtan írhatjátok, de voltak más okok is?

mik voltak ezek?

mi volt az utolsó csepp a pohárban?



2018. nov. 20. 14:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az anyagi okokon kívül nálam nagyban hozzá játszott a magyar munkaadók, vállalkozók mentalitása. A szotyi bejelentések, a ki nem fizetett szabadságok, a zsebbe fizetések és nem fizetések, az hogy papíron 8 órát dolgoztunk, a valóságban meg 12t.

Az utolsó csepp az volt mikor bezárt a cég, minket nem fizettek ki, erre kb 6an feljelentettük a tulajt, aki megkereste az ügyvédünket és lefizette hogy ne legyen semmi az ügyből, minket meg hitegessen azzal hogy húzódik a dolog.

2018. nov. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
De az is egy gyöngyszem volt amikor megmagyarázták hogy nekünk miért is nem jár fizetett szabadság.
2018. nov. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

én hosszútávon elég jól fogok keresni és ha a saját országomban azt látom, hogy az adómból rabolnak és megkötik a kezemet a törvényekkel, akkor tuti elmegyek


nálam nem anyagiak miatt lesz, hanem az a pofátlanság miatt amit nem tűrök el

2018. nov. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én csak fogok menni. Nem a pénz miatt, itthon is jól keresek. Kalandvágyból, és mert herótom van a magyar mentalitástól.
2018. nov. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért mentem el, mert minősíthetetlen módon és stílusban bántak velem a munkahelyemen (igazi "munkahelyi mobbing"), továbbá nem kaptam tisztességes képzést pályakezdőként. 7 éve élek kint, nem hiányoznak.
2018. nov. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az életszínvonalamat akartam növelni és ki akartam kerülni az otthoni mentalitásból, na meg persze a politikai és gazdasági helyzetből, ami naponta szomorította az életemet. Egyetlen másodpercig sem volt honvágyam, itt érzem itthon magam, ahol élek.
2018. nov. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tagadom vannak anyagi okai meg gazdasági okai, de azok annyira nem érdekelnek hogy azok miatt nem mennék el, mert el fogok, nem ötlet, már fix. Leginkább személyes indokaim vannak. Azt mondanák rá, hogy kalandvágy, de ennél több. Egyszerűen mást is akarok látni tapasztalni, plusz nem vagyok híve annak hogy az ember ott haljon meg kényszerűen ahol született. Élje az életét.
2018. nov. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocs még valami: szóval nekem is állandóan mondják hogy mért azt gondolod ott kolbászbú van a kerítés? El szoktam egyre türelmetlenebbül mondani hogy nem azért mennék el XY-ba mert azt hiszem hogy ott könnyebben élnek. Nem élnek könnyebben de ez kb 13. kérdés nekem.
2018. nov. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

mondjuk hogy 21 vagyok, és abban az egész k.... országban nem tudtam értékelhető színvonalon tanulni, főleg nem úgy, hogy a családot se kellene egy hlye diplomáért nyomorba dönteni, úgyhogy elcuccoltam egy kicsit nyugatabbra, tök poén az egész, nincs milliós tandíjam, vagy röghözkötés, a koleszban fűtenek és a diákmunkám megfizetik.

meg tegyük hozzá, hogy új dolgokat tanulok, pl. biztonságban érzem magam, megvár engem a villamos, és már nem szaladok ki a világból, ha szembejön egy zsaru az utcán. szóval ja. kultúra? civilizáció? valami ilyesmire gondolj, nem találom amit mondani akartam.

2018. nov. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Bár még nem lakok kint, mindig is kint terveztem a jövőmet.

Vannak anyagi okai is, de egyrészt amiatt amit egy előző is írt, látni akarok más helyeket is, ezernyi ország van ami MINDENBEN jobb magyarországnál.

Másrészt amiatt a mérhetetlen primitívség és tipikus magyar mentalitásért ami itthon van.

2018. dec. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!