Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért rettegek a víztől?

Miért rettegek a víztől?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta félek már csak attól is, ha képen látok viharos tengert, hullámokat, esetleg nagyobb mennyiségű, zavaros vizet.

Filmeken sem tudom végignézni a hajótöréses, viharba keveredős részeket.

Viszont magától a víztől, ha nyugodt, nem félek. Kiskorom óta szeretek strandra járni, tóhoz, folyóhoz is gyakran jártunk fürödni, nem félek belemenni akkor sem, ha nem látom az alját. Úsztam a tengerben is, illetve több napos tengeri hajóúton is voltam már.

Viszont elég egyetlen fotó nagyobb hullámokról, sötét, viharos tengerről, és azonnal pánikrohamom van.

Gyerekkorom óta így van, 5-6 évesen pancsoltam a kádban, és már akkor is volt, hogy direkt hullámokat csináltam a vízbe, mert olyankor jött valami mély félelem, ahogy láttam a vizet mozogni, egymásra emelkedni a hullámokat. Ugyanez a pánikroham körüli állapot, mint most, ha képen látom.


Viszont ezzel egyidőben nagyon kötődök a végtelen víz látványához, gyakran álmodom, hogy a tengerben úszom, vagy kint állok a parton. Illetve azt is, hogy tudok lélegezni a víz alatt.

Ezekben az álmaimban mindig nyugodt a tenger.

Egyetlen egyszer álmodtam viharról, álmomban egy régi hajón voltam kapitány, és tengeri viharba keveredtünk valahol az óceánon. Álmomban nem én magam voltam, hanem egy fiatal férfi, körülbelül valamikor az 1600, 1700-as években. De rettenetesen élethű volt minden.


Gyerekkoromban nem volt semmi traumám, viszonylag korán megtanultam és szerettem is úszni, tengerparton csak felnőttként voltam először.

Az sem opció, hogy ért valami, csak blokkolom az emlékeket, ugyanis a szüleim sem emlékeznek semmi hasonlóra, hogy pl ki kellett volna menteni.


25N


2019. febr. 19. 10:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Kiváncsi leszek a válaszokra mert én is pont ilyen vagyok.

Még a Titanikot se néztem meg pont ezért.

2019. febr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az nem lehet, hogy mikor kicsi voltàl làthattàl olyan filmet (akàr véletlen) amiben elsűllyed egy hajó, vagy vihar van a tengeren?
2019. febr. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem elözö életedben megfulladtàl.
2019. febr. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!