Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért rettegek az autóvezetéstől?

Miért rettegek az autóvezetéstől?

Figyelt kérdés
Gyerekünk született, rá leszek/vagyok kényszerülve h tudjak vezetni. Rettegek tőle, lever a víz h autót vezessek. A környezetemben mindenki azzal nyugtat hogy ők is így éreztek, de amit beülök az autóba el fog múlni és képes leszek rá. Ez valóban így lesz?? Néha a férjem segítségével vezetgetek erdei úton például, de annyi mindenre kell figyelni egyszerre...és akkor még forgalom sincs.

2018. júl. 19. 13:27
 1/9 A kérdező kommentje:
Még nem tartok sehol, még csak most keresünk autósiskolát...
2018. júl. 19. 13:29
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Gondolj az előnyeire! Ha pozitívan állsz hozzá, jobban fog menni.
2018. júl. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit ragozni ezen. Túl kell rajta esni. Először irritáló és kicsit ijesztő lesz. Utána izgalmas, majd benne lesz a komfortzónádban.

Mindenkivel ez van.

2018. júl. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Menni fog. 10 év után tegnapelőtt kezdtem el újból vezetni, hát gondolhatod, mennyire paráztam. De figyeltem a sofőröket, és aztmantráztam magamban, hogy ha ez a vénasszony vezet (nyugdíjas mamóka), akkor én is tudok. Ha ez a fiatal kiscsaj vezet, akkor én is tudok. Stb. Egy kis drukk még van bennem ma is, mior elindulok, de vezetés közben már nincs.

Menni fog neked is.

2018. júl. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Vannak ilyen emberek.


Édesanyukám testvérének már több mint 20 éve van jogosítványa és hetente párszor vezet, de még most sem tud normálisan tolatni, kis városon belül vezetni, mert zavarja ha más autó is van az úton.


Budapesten meg egyátalán nem... (Nem viccelek)


Egy szomszédunk 40+ férfi és a mai napig nem tud parkolni, de olyan rosszul csinálja, hogy szerintem nekem a legelső próbálkozásom kb a 3. fogalmi órámon is sokkal jobb.


Ő a saját garázsában törte össze az autóját úgy hogyn bőven volt neki hely. Még soha sem láttam 2 vonal közé állva az autóját és mindent összevetve elég szerencsétlenűl vezet.


Rengetegen vannak, akiknek nem való a vezetés.


Pl.: Én egy 5,36 méter hosszú, 1,85 méter széles (magyarul nem kis kasznijú autó) autón tanultam meg vezetni és kb 3 nap után már tökéletesen parkoltam minden féle irányból bármilyen kicsi is volt a parkoló hely.


Már lassan 5 hónapja vezetem, eddig bele raktam 7 ezer kmt és még soha sem húztam meg és soha sem kerültem olyan helyzetbe, ahol saját magam vagy más életét veszélyezetettem volna.



Mind ez ember függő. Van olyan, aki soha sem lesz képes normálisan vezetni és olyan is aki az első naptól kezdve jó.

2018. júl. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Elsőre biciklizni is nehéz, mert akkor is sok mindenre kell figyelni. Utána megszokod, hogy egyensúlyozol, tekersz és még kormányzol is egyszerre. Autónál ugyan ez lesz.

Először még fék, gáz, kuplung, váltó, egy idő után meg már észre se veszed, csak használod.

2018. júl. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Amikor elkezdtem a vezetést az oktatóval annak idején, szinte mindenki mondta hogy majd meglátod milyen idegesség lesz, mindenre figyelni stb.

Viszont megtanultam nem a másikkal foglalkozni, hangulatomtól függ hogy milyen módon vezetek, fáradtan a 40-es tábla az nem 50-60, és így tovább


Ha más előzni akar tegye, én nem fogok lassítani gyorsítani hogy siethessen, egy autós amúgy sem bír motoros tempóval menni...

Engem az sem érdekel ha mögöttem jönnek 2-3an és látom a tükörből hogy jár a szája, ha nem tetszik neki megállhatunk és tisztázhatjuk.


Az elsőbbségre, gyalogosokra kell figyelni, a többi szerintem adja magát ez vezetésnél úgyis látszik.

Tesóm unokahúga a táblákkal, lámpákkal van odáig meg vissza, hol ott nem repülőt kell vezetni, meg vonatot.

Ezért nem is vezet pedig meg lett a jogsi, de az feszültségtől nem bír gondolkodni, ha ül mellette valaki, az utasától kérdezi hogy a biciklissel mi lesz? Jön szembe az autó az utcában, mit csináljak összefogunk ütközni....


Vezetni csak úgy lehet ha átgondolt az ember, a figyelmetlenségből, adódnak a hibák, pl kikanyarodás akaratlanul egy autó elé ami szembe jön.

2018. júl. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%
Nekem erre az lenne a megoldásom, hogy legalább elkezdem a tanulást. Egy jó oktatóval simán megtanulhatsz vezetni, talán ha biztosabb vagy a dolgodban, a félelem is elmúlik.
2018. júl. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az elején én is nagyon féltem, és tartottam az egésztől, de nagyon jó oktatót sikerült találnom, aki megnyugtatott, nagyon türelmes volt, és soha se kiabált velem, akkor se amikor nagyon béna voltam. Így az eleinte meglévő gyomorgörcs teljesen megszűnt és mindig vártam a vezetést. Azóta megvan a jogsim, és továbbra is szívesen vezetek.
2018. júl. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!