Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van köztetek olyan, aki meg...

Van köztetek olyan, aki meg tudott változni?

Figyelt kérdés
Elegem van abból, hogy az életem egy káosz. Soha nincs pénzünk, mert nem tudunk spórolni, a lakásban kosz és rendetlenség van, össze-vissza kelek és fekszem (otthonról dolgozok, ami ebből a szempontból sajnálatos), állandóan késésben vagyok mindennel. Van még valaki, aki ilyen paraméterekkel képes volt valamiféle változásra? Esetleg ismertek ilyet? Annyira jólesne valami biztatás, ha másnak sikerült, talán nekem is...
2019. febr. 20. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, sikerült.

Szervezd meg jobban a napjaidat. Reggel szánj rá kb. 15 percet, hogy végiggondold és felírd, hogy aznap mit és mennyi idő alatt akarsz megcsinálni. (+5 percet mindig hagyj a csúszásokra és a váratlan dolgokra)

Mindent írj fel, a házimunkát is, a rendes munkádat is. A munkát osszad részfeladatokra magadnak, hogy tudjad, hogy hol tartassz. Pár alkalommal mérd is le az erre fordított időt, hogy a későbbiekben legyen egy viszonyítási alapod.

Utána próbáld meg a tervedet be is tartani! Hidd el, megtérül a szervezettség.

2019. febr. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Még valami...

A kiadásokról és a bevételekről is vezess napi szinten kimutatást, írj fel mindent, így láthatod, hogy mire ment el a pénzed. Egy hónap után már nagyjából tudni fogod, hogy mi volt a felesleges kiadás, min tudnál spórolni, és mi az, ami feltétlenül kell.

2019. febr. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült. Tavaly ilyenkor minden hónap végén számolgattuk a filléreket, jelenleg ott tartunk, hogy a fizum fele még megvan, pedig már huszadika van és vettünk egy középkategóriás porszívót. Nem emelkedett a fizetésem, az árak viszont igen.
2019. febr. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, sikerult. En foleg a csaladomtol tanultam a rossz szokasokat igy nyilvan vittem magammal es tudatosan kellett valtoztatnom rajtuk. Mostanra ott tartok hogy boltokba a fizetes elott mikor rapillantok a termekekre amiket osszevalogattam minimum egyet visszateszek mert rajovok nem KELL, max tetszik. Nekem sokat segitett (figyelem klise kovetkezik) a Kon Mari rendrakos konyvei tenyleg egy szemlelet valtas volt.

A rendrakas sokkal konnyebb mert nem vesz korul annyi cucc, takaritas nem problema. Igy a tiszta lakasba hazterni es orom es nem bosszanto, hogy jajj takaritani kene. Es nyilvan SOK penzt sporolok.

2019. febr. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!