Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van mindig ez, amikor...

Miért van mindig ez, amikor csoportban, csapatban kell dolgoznom másokkal?

Figyelt kérdés

Középiskolában és az egyetemen számtalanszor előfordult már, hogy órán a társaságot csapatokra osztották, és akkor együtt kellett dolgozni a többiekkel, csapatokban. És minden ilyen alkalommal az megy igazából, hogy a többiek jól elvannak egymással, engem meg kihagynak az egészből. Ott állok/ülök mint egy hülye aki semmit se tud, mert egyszerűen nem vesznek be a dolgokba, aztán meg én vagyok a sz*r, hogy nem működök együtt a többiekkel. Amikor nem is hagyják, nem is foglalkoznak velem. Akikkel egy csapatba kerülök, megcsinálják amit kell aztán kész.

Kommunikációs képességeim mondjuk nem valami jók, emiatt lehet ez? Vagy mi lehet ennek az oka? Mert főleg most, egyetemen, gyakorlati órákon amikor kísérletezni kell, eléggé kínos ez nekem.


De igazából már általános iskolában, testnevelés órákon is az volt, hogy én voltam mindig az utolsó akit beválasztottak egy-egy csapatba


2019. febr. 21. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy jó csapatjátékos, és ezt tudják. De ez nem baj. Olyan munkát kell választani, amit főként egyedül végzel, nem függsz másoktól és ők se tőled.
2019. febr. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Ismerős...

Már a hányinger jön rám amikor úgy hirdetnek egy állást hogy "dolgozz jó csapatban"

Dolgozzon a k anyád "jó" csapatban, mindig is gyűlöltem csapatban dolgozni, egyrészt az általad említett dolog miatt, másrészt csak lassítanak, feltartanak, iskolás koromban is mikor bontották a csapatokat házihoz akkor is általában kértem hogy egyedül csinálhassam, inkább dolgozom többet egyedül minthogy csapatban.

2019. febr. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Ha masokkal osztanak be, akkor is igy van? Mi lenne, ha megkerned a tanart, hogy mas csoportba kerulj? Mindenkepp szolj bele, akkor is, ha az attol felsz, hogy az otleted hulyesegnekntunik a tobbiek szemeben.
2019. febr. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Csapatban dolgozni egyáltalán nem egyszerű. Akin látszik, hogy tud, annak is nehéz. Különböző emberek vagyunk, különféle személyiségekkel, és nem mindenki egyformán gyors felfogású, problémamegoldó, domináns, vagy nagyszájú. Hát ez van, te nem vagy csapatember, te a "másik kategóriába" tartozol. Érdemes lenne olyan hivatást is választanod, amiben a magad ura vagy, mert előbb utóbb ha csapatban dolgozol, az önbizalmadat keresztben lenyelik az emberek. Te szereted a saját utadat járni, a saját tempódban működjenek a dolgok, ahol te irányíthatsz. Ha nem értesz ahhoz elég jól, amit csinálsz, akkor pedig képezned kell magad benne.
2019. febr. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Ebben nincs semmi atomfizika.


"Kommunikációs képességeim mondjuk nem valami jók", pont ez a bajod. Egy csapat nem úgy működik, pláne ha ad hoc jelleggel jön létre, hogy majd valaki ott téged pátyolgat, hogy a csapat részének érezd magad. Tedd be a tudásod külön kérvény nélkül és kész

2019. febr. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Ilyenkor ne várd, hogy majd kikérik a véleményedet a csoport többi tagja. Próbálj mindig te kezdeményezni valami ötletet a feladattal kapcsolatban. Ha kezdeményezel és esetleg jó is, akkor a többiek fel fognak rád nézni.
2019. febr. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hú de ismerős... Én még csak középiskolás vagyok, de már általános iskola óta nálam is ugyanez a helyzet áll fenn. Viszont egy ideje már sikerült elengednem ezeket a dolgokat, hogy engem is mindig utolsó csapattagként választanak be egy labdajátékba vagy éppen amikor valamelyik órán párba kell rendeződni, akkor nem akar velem lenni senki. Ilyenkor mindig a tanár kijelöl mellém valakit vagy az én csapatomban hárman leszünk. Kicsit kínos, de már sokkal jobban kezelem az ilyen szituációkat, úgy vagyok vele, hogy fél óra, aztán úgyis vége, megtörtént, elmúlt, nem kell foglalkozni vele. Próbáld meg te is úgy felfogni, hogy ezek jelentéktelen, elenyésző percek az életedben és mire felocsúdsz már túl is vagy rajta.
2019. febr. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!