Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kezeljem, hogy én...

Hogyan kezeljem, hogy én vagyok egyedül a munkahelyi csapatban, akivel a főnök nem tegeződött össze?

Figyelt kérdés
Ugyanannyi idős vagyok, mint a csapat többi tagja, és nekem van a legmagasabb iskolai végzettségem (egyetem) a csapatban. A többiek (a főnök is) csak főiskolát végeztek. Engem mindig külön szólít meg, hangsúlyozottan magázva. A többiek mosolyognak ezen. Ők "Pistának" nevezik, én hol "Ön"-nek, hol csoportvezető úrnak szólítom.

2018. szept. 20. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer szúrd oda neki, amikor lemagáz, hogy amúgy nyugodtan tegezhet.
2018. szept. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen régóta vagy ott? Csak mert nálunk kb mindenki tegezi egymást csak én magázódtam, 1 év után mondta azt a csoportvezetőm, hogy üdv a klubban, tegeződjünk :)
2018. szept. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kilenc éve vagyok ott, én vagyok a harmadik legöregebb bútor a csapatban.
2018. szept. 20. 13:56
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
Nincs jelentősége. Van olyan alkalmazottam aki 60 éves és tegezem, van akit 48 éves korával magázok.
2018. szept. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
egyszer menj már be hozzá és beszéld meg vele, hogy mi lenne, ha így több év ismeretség után tegeződnétek :D
2018. szept. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy az istenbe lehet 2018-ban olyan munkahelyen dolgozni, ahol magázódnak az emberek? Egy 30ezres cégnél dolgozom, de ha a CEO elvárná, hogy Mr X-nek hívjam, elhajtanám a 'csába. A tegeződés és a keresztnéven szólítás az egyik abszolút minimuma a kollegialitásnak, sosem várnám el egyik beosztottamtól sem, hogy magázzon, pedig van elég belőlük.
2018. szept. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
15%

"A tegeződés és a keresztnéven szólítás az egyik abszolút minimuma a kollegialitásnak, sosem várnám el egyik beosztottamtól sem, hogy magázzon, pedig van elég belőlük."


20 éve vagyok helyemen soha senkit se tegeztem soha senkit. 20 éve az a főnököm aki soha az életben nem tegezném ő se engem.

Miért? Mert ő a főnök én meg a beosztott azért.


Izléseken szokásokon nem érdemes...

2018. szept. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
@7 Ha csak ízlés és szokás lenne, akkor még rendben. Egyrészt körülményesebb a magázódó kommunikáció, másrészt a beosztott részéről olyan extra tiszteletet vár el, amely halál kontraproduktív egy munkahelyen. Én minden beosztottamtól elvárom, hogy azonnal szóljon, ha egy döntésem baromság, ezt egy ilyen körülményeskedő közegben sokkal kevésbé lehet megvalósítani. Egy munkahelyen elfogadhatatlan szerintem minden felesleges alá-felérendeltségi viszony. Egy vezető azért legyen abban a pozícióban, hogy mutassa merre van az előre, meg terelgessen mindenkit a megfelelő irány fele, ne azért, hogy főnökösködhessen.
2018. szept. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

"Én minden beosztottamtól elvárom, hogy azonnal szóljon, ha egy döntésem baromság, "



hahahhahahhahahhaha!!! Ha az én helyemen egy beosztott azzal menne a főnökhöz hogy X döntése baromság (akár nyíltan akár diplomatikusan megfogalmazva) werősen sanszos hogy másnap már nem kéne jönnie.

Itt a főnök tévedhetetlen(nek hiszi magát) amit ő mond az úgy van mert "nem azért vagytok hogy gondolkodjatok" (idézet a főnöktől).....


Sőt olyan is elhangzott már "ha én azt mondom 1+1 az nem 2 hanme 3 akkor onnantól fogva ezen a helyen 1+1 az 3!!!!!"

elhangzott..


Állami cég.

2018. szept. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én egy egyetemi tanáromat magáztam, amíg mindenki tegezte. Nekem nem szólt külön, hogy én is tegezhetem. Egyszer "véletlenül" letegeztem, aztán hozzátettem, hogy hallom, mások is tegezik és nem lenne gond, ha én is? Mondta, hogy nem gond, azóta is tegeződünk. Még azt is hozzátette, hogy mivel én nem kezdtem el magamtól tegezni őt, azt hitte, nekem ez a stílusom.


Ezt azért írtam le, hogy Te is megpróbálhatod. Megszólítod Pistának, aztán kijavítod magad, hogy "Bocsánat, Csoportvezető úr!" és szépen hozzáteszed, hogy, ha nem bánja, akkor a többiekhez hasonlóan Te is szívesen tegeznéd.


Amúgy akkor sincs baj, ha nem játszol el/meg semmit. Legközelebb, amikor kell valami, letegezed, ha meg kell szólítannod, lePistázod. Szerintem annyiról van szó, hogy úgy véli, Te magázódós avgy, Neked kellemetlen a tegezés.

2018. nov. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!