Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mitől lesz valaki...

Szerintetek mitől lesz valaki kiközösítve egy csoportban? És kinek a hibája (A közösségé, vagy a kiközösített személyé)? A kiközösített személy min tud változtatni?

Figyelt kérdés

2018. okt. 12. 14:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
43%

Irigység, és féltékenység. Onnan aki az adott csoport feje. Az próbálja ellehetetleníteni az adott embert, mert érdekében áll.Ezért rendezni ezt a műsort, és próbálja lejáratni az adott embert, mert szemtől szemben az illetővel azonnal alulmaradna. Így ezt a játékot játssza.


Ne akarjon változni, mert nem vele van a probléma, hanem azzal a gyenge jellemű, és gyáva egyeddel aki erre buzdítja az adott csoportot.

2018. okt. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%
1+ A Szervezett zaklatás (Mobbing zaklatás) egyik legjellemzőbb lépéseinek egyike egyébként.
2018. okt. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%

*A kiközösített személy min tud változtatni?


Nem a kiközösített emberrel van a probléma, hanem a háttérben munkálkodó egyeddel. De ott elég nagy van.

2018. okt. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyikük hibája lehet, nincs rá recept. Lehet, hogy tahó a közösség, és kiveti magából azt, aki nem olyan, mint ők, de lehet, hogy az illető viselkedik másokkal furcsán, bár akkor se kéne látványosan kiközösíteni. Ezt csak egy objektív kívülálló tudná megmondani. Kellene találni legalább egy olyan embert, akire a kirekesztett támaszkodhat.
2018. okt. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
25%
kognitiv viselkedesnek nezz utana, ott leirjak az egesz csoportdimanikat.
2018. okt. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
5-ös, te valamit nagyon összekutyultál. Nincs olyan fogalom, hogy "kognitív viselkedés" (ez egyszerűen nem jelentene semmit), kognitív viselkedésterápia van, de annak a kérdéshez semmi köze.
2018. okt. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
6os. konnyen meglehet, sot :'D
2018. okt. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Rájöttem: kollektív viselkedésre gondoltál.
2018. okt. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ezt csinálják évek óta. A szociális fóbiám és a depresszióm még rosszabb lett, mióta a mostani csoporttársaimmal kell egy légtérben tartózkodnom.

Jóval komolyabb és csendesebb vagyok az átlagnál, plusz nem vagyok egy tökéletes szépség, és néhány "népszerű" és "vicces" társam előszeretettel űz gúnyt belőlem.

Igazából nekik mindegy, hogy hallom-e vagy nem, amit rólam mondanak, a lényeg, hogy jót röhöghessenek rajtam.

Nem számít, milyen eredményt érek el, akkor is úgy állnak hozzám, mintha én lennék a leghülyébb ember a világon, és már kezdem én is elhinni, amit minden nap belém sulykolnak, hiába tudja az agyam logikusan gondolkodó része, hogy egyáltalán nincs igazuk.

Napról napra kevesebb az önbecsülésem, és ha valamilyen kisebb sikerélmény miatt sikerül némi életkedvre szert tennem, azt ők 10 másodperc alatt el tudják tüntetni, mintha soha nem is létezett volna.

Eleinte próbáltam azt hinni, hogy azért viselkednek így, mert éretlenek, de rá kellett jönnöm, hogy csak rosszindulatúak. Nyilvánvalóan tudják, hogy hallom amit mondanak, és biztosan van annyi eszük, hogy tudják, hogy ez rosszul esik, de minimálisan sem érdekli őket.

Lehet, hogy részben az én hibám, mert túl zárkózott vagyok, de a ki a fene akarna megnyílni az ilyeneknek? Már megszólalni se merek, mert azzal csak még több támadási felületet biztosítanék nekik.

2018. okt. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
na az az, keverem itt a dolgokat :D
2018. okt. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!