Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem késő 22 évesen váltani,...

Nem késő 22 évesen váltani, és továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Van egy szakmám, dolgozok is benne és estin megcsináltam az érettségit. Viszonylag jó lett, a magyar lett hármas, a többi négyes, ötös. A magyart ki szeretném javítani, legalább egy négyesre és egy sima középfokú nyelvvizsgát tenni. Viszont mire el tudnám kezdeni az egyetemet, 23-24 éves lennék, és mire befejezném, 26-27, vagyis majdnem 30!!! Nem késő ennyi évesen váltani? Kicsit félek, de nem is szeretnék itt leragadni, ahol most vagyok. Valaki volt hasonló helyzetben? Mi a tapasztalatotok erről? Köszönöm a válaszokat!
2019. febr. 23. 14:28
 1/10 anonim ***** válasza:
24 éves vagyok, szeptemberben kezdem az egyetemet.. bár én is úgy érzem kicsit megvagyok csúszva, de épp ezért tanulok most sokat és próbálom behozni magam oda ahol a mostani 24 évesek tartanak
2019. febr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Minek kell neked 4-es magyarból? Ha nem felvételi tárgy, akkor alig számít valamit.
2019. febr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
de, felvételi tárgy. biztosabb lenne a bekerülés, ha az jobb lenne.
2019. febr. 23. 14:48
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha levelezőn nyomnád és nem egy büfészakot akkor az nem lesz meg a 3-4 év alatt inkább 5-6 év alsó hangon. Szóval te tudod hogy ez neked belefér-e.
2019. febr. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sosem késő elkezdeni a tanulást, az egyetem sem add hozzá, ez mind tőled függ, hogy mennyire akarsz tanulni!

Egyébként meg nem akarok beleszólni, de az egyetemi éveid alatt, inkább szakmát tanulnék, ami később jól jön, ami piac képes itthon!

2019. febr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem az. De a magyart csak akkor javítsd, ha eleve államilag támogatott képzésre szeretnél menni. Ha önköltséges, akkor nem számít. Nyelvvizsgát meg tanulmányok közben is le tudod tenni, vagy még idén. :P Én 26 vagyok, másodéves, elég valószínű, hogy már két félév késésben leszek szeptemberben :/
2019. febr. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Nem késő. Abból a szempontból előnyben leszel a fiatalabb csoporttársaiddal szemben, hogy sokkal érettebb vagy, egyrészt könnyebben megértesz majd egy csomó dolgot (én a fizikánál éreztem ezt nagyon, de gondolom neked az nem lesz), másrészt normálisabban fogsz hozzáállni a tanuláshoz, nem bulizod el az összes időd. Szóval egyáltalán nem biztos, hogy nem fogod tudni egyenesben elvégezni az egyetemet.


Abba is gondolj bele, hogy 60-70 éves korodig dolgozni fogsz, tehát még 30-40 évig legalább, vagy tovább is. Eddig dolgoztál mondjuk 5 évet. Szeretnél még tízszer ennyi ideig olyan szakmában dolgozni, ami nem igazán tetszik? Naugye hogy érdemes most nekiállni ennek a projektnek :-)

2019. febr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7: Te mi alapján feltételezed ezt a sok hülyeséget, amit összezagyváltál? Volt lakótársam, aki operátor volt egyetem előtt 3 évig, aztán bulizott, meg ivott rendesen, egyetemen meg kapott egy csomó egyest, alig tanult. Miből gondolod, hogy a kérdező érettebb?
2019. febr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kor ebből a szempontból tényleg nem sokat számít, nyugodtan tanulj tovább. Lehetséges, hogy a többséghez képest meg vagy csúszva, mert másnak ennyi idősen már van egy diplomája, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy a te korodban már ne lehetne tanulni, sőt. Te még bőven fiatal vagy, szerintem egyáltalán nem öregedtél ki az egyetemből és egyébként szerintem nem is lehet, mármint ma már akár egy életen át is lehet tanulni és egyes szakmákban el is várt a folyamatos fejlődés, tanulás. Nem is lógnál ki a többiek közül, mert bőven vannak 18-19 évnél idősebbek is, akik pl. szintén később kezdtek továbbtanulni, szakot váltottak, csúsztak stb., szóval bármi elődordulhat. Egyedüli hátránynak azt tudom felhozni, hogy valószínűleg nehezebb lesz, mint friss érettségivel, a gimiből jövet, 18 évesen. Lehetséges, hogy egy 23-24 éves már több mindent megtapasztalt az életben stb., de ezzel szerintem az egyetemen nem sokkal lesz előrébb... Minden ugyanúgy új lesz, az általában katasztrofális ügyintézés, a kommunikáció stb., meg kell tanulni, hogy mi hol van, ki kicsoda, mi hogyan működik, mi mit jelent és ez 23 évesen sem könnyebb, mint 18 évesen. Valamint az érettségit követő évben azért az ember még megszokta azt, hogy minden nap iskola, házifeladat, dolgozatok, tanulni kell, készülni kell, gyakorolni kell stb., és ez egy nagyobb kihagyás után bizony nem könnyű... Én csak egy évet hagytam ki a gimi után, de az eleje nekem is nehéz volt, mert egyszerűen elszoktam ettől. Bele lehet rázódni, meg lehet szokni és meg is kell, nem szabad feladni, csak nem egyszerű.
2019. febr. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

35 vagyok.

Először 29 évesen váltottam pályát. (2 év tanulás estin.)

Most fogok másodjára.

Nem valami gyökeresen új szakmába kezdek bele, hanem az eddigi szakmám egy másik területén próbálom ki magam. Változtatni soha nem késő. Miért maradjak ott, ahol már egyre rosszabb, és ahonnan már nem tudnék sokkal előbbre jutni? Tudok olyanról, aki 45 évesen váltott. És nem bánta meg.

2019. febr. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!