Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A külföldön dolgozó melósok,...

A külföldön dolgozó melósok, hogy tudtak megtanulni jól németül?

Figyelt kérdés
Most azokra gondolok, akik Ausztriában vagy Németországban dolgoznak burkolóként/szakácsként/hegesztőként stb. És ne gyertek azzal, hogy ott tanulták meg kint a nyelvet, mert rohadt stabil alapok nélkül nem lehet fejleszteni a nyelvtudást csak bolyongani a világban. Itthon meg kötve hiszem, hogy 1-2 éven át heti több órában nyomatták a németet, ami alapból rohadt nehéz. Nekem pl. van B2-es papírom angolból (és egyetemista vagyok tehát nem buta), de ha ledobnának Londonban, akkor totál nem tudnék egy utcabelivel spontán kommunikálni, mert vszeg a 4. szavát már nem érteném. Szóval fogalmam sincs egyesek miért tudnak annyira jól megtanulni idegen nyelven dacára, hogy akár "lenézett" melósokról van szó.

2019. febr. 24. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Nem mindenkinek van ehhez érzéke, nem függ attól, hogy mennyire vagy okos. Inkább az erre való fogékonyság és hajlandóság. Nekem B2-es nyelvvizsgám sincs angolból, de felirat nélkül nézek angolul filemeket és beszélgetek is emberekkel, mert egyszerűen rámragadt az interneten, ahol mindennap találkoztam vele. Ha nincs ehhez érzéked, akkor sajnos rá kell tanulnod keményen
2019. febr. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a papírból kell kiindulni ezeknek a papírokkal többségével kitörölheted a ... hidd el egy kis szorgalommal simán megtudja tanulni az egyszerű melós is (tapasztalat) ha egy közegben vagy rá vagy kényszerülve
2019. febr. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezt jól látod, hogy B2-vel az embernek nehézségei vannak.

Én B2-vel jöttem 9 éve németkehez, és nehézségeim voltak.

Sokan 9 év után sem fejlődnek, én viszont egy idő után bediliznék, ha nem tudnék kivel beszélgetni, így viszont már fejlődik az ember. Plusz filmek, és ha hall az ember valami újat, pl. után kell nézni. Vissza kell kérdezni, mert vannak szófordulatok, szleng, stb. amit nem fognak megtanítani. Viszont ha az ember csak minimális nyelvismerettel csöppen bele a német valóságba, plusz dialektusokkal találkozik, sosem fog megtanulni.

2019. febr. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig anyanyelvi környezetben önkéntelenül is ragadhat az emberre sokminden. Hat és fél éve jöttem ki Németországba egy B2-es nyelvvizsgával (OK, nem "melósként", hanem diplomás munkakörbe, de ebből a szempontból szerintem mindegy), amit anno még a gimnáziumban tettem le. Nem jártam nyelvtanfolyamra sem, ettől függetlenül most lett meg a C2-es vizsgám (Goethe GDS). Ez olyan dolog szerintem, hogy van, akinek szerencsés nyelvi adottsága van, másnak meg nem annyira. Az általános intelligenciához nem hinném, hogy köze van.
2019. febr. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Unokaöcsém él kint Németországban, egy olyan gyárban dolgozik ahol zömével magyarok dolgoznak. Ahol lakik ott is zömével magyar lakta terület. Így hiába él kint lassan 5 éve alap német nyelvtudása van. Mivel van munkahelye, ott mindig segít valaki a fordításban, otthonában is magyarul beszélnek egymás között, így nincs rákényszerítve a nyelvtanulásra. Hátránynak tartja, de ahogy mondja, nem is nagyon érintkezik a német nyelvvel..
2019. febr. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4. Szerintem sincs annyira az intelligenciához köze. inkább ahhoz ,hogy valaki kommunikatívabb, mennyire nyitott, érdeklődő stb. Aki csak ül a 4 fal közt, meg csak elvégzi a dolgát, annak lassabban megy, mint aki mondjuk keresi a társaságot.
2019. febr. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

En tanultam nemetul fel evet es akkoriban ment is 1-2 alap dolog de most mar semmit sem tudok de nem nehez nyelv, aki aktivan beszeli az megtudja tanulni.

Ha valaki kint el akkor konnyebben raragad a nyelv.

Nehogy azt hidd hogy a Nemetorszagban dolgozo magyar burkolok, heggesztok olyan jol tudnak nemetul. Sokan nem is beszelnek helyesen es csak alap dolgokat tudnak ami a munkaval kapcsolatos meg bevasarlaskor is tudjak hogy mi van a termerke irva.

Aki ugy megy ki hogy magyarokkal dolgozik, magyar a fonoke az valoszinuleg nagyon keveset tud nemetul vagy egyaltalan nem tud mert ugy vettek fel hogy nem kell tudnia semmit.

En ugyan nem Nemetorszagban elek de ugy jottem ki kulfoldre hogy volt egy eros alap angol tudasom volt.

Most mar jobban beszelek mert a felesegem csak angolul beszel es a munkahelyemen is angolul beszel mindenki. Mindent el tudok intezni egyedul de persze nem beszelek hibatlanul meg mindig tanulok ugy szavakat, kifejezeseket.

2019. febr. 26. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonymousreview60 ***** válasza:
Anyanyelvi kofától kell vásárolni a piacon. Moziba kell menni. Helyben venni DVD-t angol felirattal. Előbb mesekönyvet, majd képregényt, tinimagazint utána hetilapot olvasni. Egyszóval: Használni kell a nyelvet.
2019. márc. 1. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!