Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az idősebbek miért nem értenek...

Az idősebbek miért nem értenek annyira a technikához?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre, hogy ahogy megyünk felfelé az életkorban, annál inkább jellemző a digitális analfabétizmus. Ez azért van mert az idősebbek kevésbé nyitottak az új dolgokra?
2019. márc. 1. 07:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Részben, másrészt kevésbé türelmesek a tanulásra, harmadrész szerintük elég tudásuk van (a múltból)...
2019. márc. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Mi találtuk ki ezeket az újdonságokat!

Az első komputeremnek szalagos adatrögzítője volt és a csekély memória, meg a nehézkes adatkezelés miatt spórolnunk kellett minden byte-al, roppant hatékonyan kellett programozni. Aztán jött a floppy, meg a vinyó, egyre nagyobb tárhellyel és pocsékolással.

A menűorientált rendszerek a nyolcvanas évek végétől vannak, de az igaz, hogy nekem sincs okostelóm, meg lapostévém, pedig nem túl régen vagyok nyugdíjban, de nem futja rá, másrészt tökéletesen működnek a régi cuccaim, majd ha kipurcannak, akkor veszek majd újat.

Én tudom, hogy szuper dolog minden egyben, de nekem jó fényképezésre külön a Nikon, hangfelvételre van egy M-audió hangkártyám egy Neumann mikrofonnal és a netre sem töltögetek fel fotókat, mert magamról mi a csudának tennék fel, ugyan kit érdekel az?

Amit megakartam nézni külföldön, azt többnyire láttam már, amit még nem, arra nincs is pénzem, jó nekem a szőlőmbe kijárni, vagy Balaton is megteszi, mert van egy kis vitorlásom is ott, nem szoktam a lányomékkal gögrögbe járni se, meg a kocsimat is eladtam, kilenc járgányom volt eddig, de már nem tudtam rendesen itatni a végére.

Változik a világ és mi is változunk vele, az öregek a végén már nem tartják ezt olyan fontosnak, lelassítanak, de csak a legvégén.

Szeretem az öreg cuccaimat, amik jól beváltak eddig is, sőt, vannak még régebbi vackaim, a nagyapám távcsöve például, esztergált rézgyűrű rajta, rendes fémház, nem látványos és formatervezett, de műanyag vacak, bár a lencséje is hibátlan Zeiss, a kopásokat is szeretem a fogóhelyeken.

Az unokám kunyerálta már, de vettem neki inkább egy újat.

2019. márc. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Wadmalac ***** válasza:

#12: Ezt is meg tudom érteni.

Istenigazából a technikai szint követése értelmetlen, ha az ember kényszerből vagy éppen érdeklődésből nem követi a világ mai tempóját.

Engem spec felvillanyoz, hogy a hétvégi biliárdos presszózás közben a kávé mellett ülve a telefonomon tudtam élőben követni a Dragon Crew űrhajó dokkolását az ISS-en.

Az, hogy egy tenyérnyi kütyüvel totál élőben, interaktívan benne vagyok a világ információforgalmában.

És ha olyan helyzet van, amikor az ember csak lazítani akar, mindezt simán el is engedheti csak azzal hogy leteszi azt a kütyüt.

És még erre is többi időm jut, éppen emiatt a kütyü miatt, mert nem cseszem el az időmet postán sorban állással, boltok közti rohangálással, hivatalos személyes ügyintézéssel stb.

Biztos el fog jönni az az idő, amikor engem is túllép a technika, nem leszek képes követni a kezelését, de jelenleg mindent megteszek, hogy up-to-date maradjak, mert minden előnyét kihasználom.

Majd visszatérünk a témára, ha 60+ leszek. :D

2019. márc. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!