Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért hallhattam azt, hogy...

Miért hallhattam azt, hogy bizonyos részei az univerzumnak idősebbek 90 milliárd évnél?

Figyelt kérdés

Tudtommal 14,7 milliárd éves a kozmosz.

Egy dokumentum filmben hallottam, hogy bizonyos dolgok 30, 90 milliárd éve keletkeztek. Ez miért lehetett?

Ha érdekel megkeresem a videót.



2015. máj. 14. 00:41
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
Inkább arról lehetett szó, hogy 90 milliárd fényév távolságra terjed ki az Univerzum, esetleg annyi lehet az "átmérője". Ez nem mond ellent a 13-14 milliárd éves keletkezésnek, csak annyit jelent, hogy olyan távolságból nem kapunk információt, mivel az Univerzum nem elég idős ahhoz, hogy onnan bármilyen idős fény eljusson hozzánk.
2015. máj. 14. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
3%
Megállapították, hogy bizonyos galaktikus objektumok már bizony 90 milliárd évesek. Gondjaik vannak a tudósoknak, mert ezt bizony nem képesek magyarázni az ősrobbanással, ezért majd egy áthidaló megoldást kell találniuk.
2015. máj. 14. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
86%

Félreértetted amit mondtak. Nincs 90 milliárd éves része az Univerzumnak.

#2 Te láthatólag nagyon biztos vagy a dolgodban. Forrás?

2015. máj. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 schocko ***** válasza:
71%
Nem a youtube videókon alapulnak a tudományok...szerencsére...nem kell mindent elhinni...
2015. máj. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:

Összekevered a dolgokat: ez a mérete.

És KAPUNK onnan információt (különben honnan tudnánk róla): azért, mert a világunk tágul. 13 milliárd éve kezdett tágulni, és ma ekkora - az a rész, amit látunk belőle.

2015. máj. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:

"..Számításaik szerint a világegyetem szélessége meghaladja a 78 milliárd fényévet, sőt a kutatók a WMAP jövőbeli mérései alapján elképzelhetőnek tartják, hogy hamarosan 90 milliárd fényévre kell kitolni az univerzum minimális szélességét.


Ami biztos, hogy az ismert világegyetem ennek csak töredéke. A belátható univerzum körülbelül 28 milliárd fényév, és hozzávetőlegesen 125 milliárd galaxis népesíti be."


[link]

2015. máj. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
4%

"A belátható univerzum körülbelül 28 milliárd fényév"

NEM!

Közben kitágult... 96 mrd fényév.

2015. máj. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
43%
#7: a belátható részéről van szó, mikor a 28mrd fényévet írják. Ennél lehet nagyobb, valószínűsítik, hogy 96mrd fényév az átmérője, vagy esetleg még nagyobb. De mi ebből csak 14mrd fényév távolságra látunk el.
2015. máj. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
32%

Nem, fogd már fel végre!

Kb. 14 mrd éve jön a fény - de KÖZBEN a világunk kitágult, és így, amit most látunk, az MÁR AZÓTA 96 mrd átmérőt jelent!

Lehet, hogy a világunk még ennél is nagyobb - de azt már nem látjuk.


Ja, és kérdező, még egy: a világunk minden része egyidős.

Az is, ahol éppen most vagyunk - és a tőlünk legtávolabbi része is.

2015. máj. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
#9, csak azt felejted el, hogy a fény is a táguló térben terjed. Úgy érvelsz, mintha a fény útja a tágulástól független valami lenne. :)
2015. máj. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!