Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minek írják oda kérés nélkül...

Minek írják oda kérés nélkül a korukat, nemüket sokan?

Figyelt kérdés

Tök átlagos kérdésnél látom, hogy sokan odaírják, minek?

Egyáltalán nem releváns a kérdés szempontjából.


2019. márc. 3. 12:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
mert sokan pl 32 évesen nagy bölcsnek tartják magukat, odaírják, hogy 32/F 32/N és azt hiszik, hogy na akkor megmondták a tutit mert ekkora matuzsálemek.
2019. márc. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Az élet nagy problémái...

Kívánom, hogy ez legyen a legnagyobb bajod az életben.

Azért írják oda, hogy tudd, hogy egy tini, egy felnőtt vagy egy idősebb válaszoló gondolatát olvasod-e, és hogy milyen nemű személy szemszögéből íródott az a válasz.

Más korcsoportok és más nemű emberek máshogy állnak hozzá a dolgokhoz, más tapasztalatuk, ismeretük van. Persze minden korosztályban vannak kivételek is.


21/L

2019. márc. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Mert lehet, hogy a kérdezőnek számít, hogy milyen nemű, illetve korú egyén válaszolt. Nem értem minek ezen is fennakadni, de nagyon magyar....
2019. márc. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Szerintem a fennakadás nálatok van.

Én csak szimplán megkérdeztem, hogy miért?

Egyébként az elsővel tudok egyetérteni, van egy ilyen beütése a dolognak.

2019. márc. 3. 12:51
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

Ahogy én elnézem, nem csak annak van beütése... :D


Egyébként pedig régen, úgy 6-8 évvel ezelőtt minden kérdés végén ott virított, hogy "Kort, és nemet is légyszi!". A régi gyik-esek innen hozták ezt a szokást.

2019. márc. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Mi bajod van ezzel?


Sokakat az is zavar, hogy képet nem látnak az itt írógatókról, teljesen arctalan idegenek firkálmányait olvassuk itt. Legalább minimum a nemét és korát ismerhetjük annak, akinél vettük a fáradtságot, hogy elolvassuk a gondolatait.


Ettõl még nem gondolja senki magáról, hogy a kora miatt õ itt az ász, inkább te vagy az, aki jobbnak érzi magát attól, hogy nem írja le a korát.. mintha ez kellene meghatározza, hogy milyen egy válasz tartalmilag. Egyáltalán meg tudod ezt ítélni ésszerūen, hogy tartalmát tekintve helyeselhetõ-e egy leírás? Vagy csak fennakadsz ilyen apróságokon és el sem olvasod a választ, csak úgy rögtön elítéled, mert oda merte írni a nemét és korát?

2019. márc. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Bizony máshogy gondolkodik minden korosztály. És egy tininek nehéz elfogadni, hogy az idősebbek is voltak tinik és van tapasztalatuk. Én is ilyen voltam tiniként. Főleg azért, mert nem használták az idősebbek az aktív meghallgatás módszerét. Magyaroknál ez nem elterjedt módszer, hogy akinek gondja van azt mondja, ami a gondja és akinek szól, az meghallgatja.


És bizony idővel többet lehet tapasztalni. Aki sokat megélt, valószínű többet látott, mint én. Ezért az ő gondolatai segíthetnek nekem is átgondolni a helyzeteket. Ez nem azt jelenti, hogy más dönt helyettem, hanem azt, hogy új nézőpontokat kaphatok.

Szakmailag aki fél éve foglalkozik valamivel, nem az, akinek sokat adnak a szavára, de aki már évtizedek óta benne van a témában, annak mégiscsak nagyobb a tapasztalata. És itt nem arról van szó, amit 1 nap alatt be lehet tanulni. Tehát aki már fél éve be tudja kötni a cipőfűzőjét, attól nem fogk csomózási tippeket kérni a hajózáshoz, de aki már éveket töltött vitorlázással, az tud mutatni jó tippeket.


37/f :)

2019. márc. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
Én nem mindig írom ki, de amit a 21 éves lány leírt azon okok szerint veszem komolyan vagy nem komolyan a válaszadó írását. Egyébiránt mindig azt feltételezem, hogy egy kis butucska tini irogat (kivéve ha baromi okos az írás), ha meg látom hogy korombeli (30+) akkor fogom a fejem, hogy neeee.e.eee.e
2019. márc. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én így szeretném elkerülni, hogy valaki rám írjon privátban az azonos nemből... Ennyi.
2019. márc. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43F
2019. márc. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!