Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Futárok, pincérek, taxisok,...

Futárok, pincérek, taxisok, fodrászok miért várják el a borravalót alacsony fizetésre hivatkozva?

Figyelt kérdés
Őket sem érdekli az én fizetésem és a magánéleti gondjaim, akkor engem miért érdekeljen az övék?
2019. márc. 5. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Igen, ezzel a borravalóval az a gond, hogy nem kalkulálják bele, hogy valakinek ki van számolva a pénze, nem tud mindenhol egy kis pluszt adni.

Szerintem az a baj, hogy már elvárás. Régen tényleg azt fejezted ki, hogy ha nagyon elégedett voltál. Kvázi egyfajta dicséret, jutalom volt. Ma meg már nem is fejezi ki ezt a gesztust, mert csak elvárás.

2019. márc. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

És még sok-sok szakmában így van, ahol nem is keresnek keveset. Ez azoknak a hibája akik akkor is adnak, amikor azt semmi sem indokolja pusztán azért, mert félnek nem adni. Ha tudod, hogy akkor is kapsz borravalót ha csak ledobod eléjük a kaját és akkor is, ha körbeugrálod őket, te se fogsz erőlködni.

Ahol szar a kiszolgálás, ott nem adsz. Ahol jó, ott adsz.

A futárok megint más tészta, ott azért szokott adni az ember, hogy ne rohanjon tovább és legyen esély ellenőrizni a sértetlenséget vagy segítsen bevinni a csomagot. Ételfutárnál indokolatlan, mert nem jön attól ki hamarabb a kaja, a legtöbb helyen néha egy órát is kell várni, amiért nem jár borravaló.

Aztán ott vannak az orvosok, ahol egyenesen retteg az ember hogy nem látják el rendesen őt vagy a rokonát, ha nem csúszik a boríték. A kiszolgáltatottság ára.

2019. márc. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért, mert idővel elvárássá alakult. Ahogy a fentiek említették, borravaló az átlag feletti szolgáltatásért jár. Ha csak kihozzák a pizzát, elvisznek valahova, lenyírják a hajad pókerarccal, abban szerintem nincs semmi kimagasló.

Az már más kérdés, hogyan viszonyulnak hozzád utána. Például szolgáltatás ilyen “elmegy” kategóriába van, de nem adsz borravalót és olyan fejet vágnak, mintha neked kéne szarul erézni magad.

Szállító cégnél anno dolgoztam rakodó segédként, ott is ha nem adott borravalót a vevő vagy kevesebb mint 500-at, visszaszállva a kocsiba szanaszéjjel szidták a vevőt.

Nincs mit ezen gondolkodni, ezek a szakmák az idő során összekapcsolódtak a borravalóval és elvárás is lesz (sajnos).

2019. márc. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert 1000 éve ez a szokás, csak pl.: a vendéglátásnál beépítik a szervízdíjat is, így nem tudni, hogy mi a francot vár még pluszban valaki borravalót így nézve. A taxis terület meg káoszos, hiába is ki vannak írva a tarifák. A fodrásznál megint be van szerintem minden Isten Haragja számolva a díjba, így itt sem értem a pluszokat. A futár terület az egyedüli, ami szerintem még elmegy.
2019. márc. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A futárnak, ételfutárnak azért adok, mert házhoz hozza az árut, az ajtómig, ki sem kell mozdulnom érte.
2019. márc. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!