Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Történt már olyan veletek,...

Történt már olyan veletek, amikor. (a kérdésben a többi)?

Figyelt kérdés

Amikor úgy éreztétek hogy olyan jó volna meghalni, csakúgy hirtelen, váratlanul, hosszú kínkeserves szenvedések nélkül?

Ha mondjuk egyedül élsz, se család, se barát, se életkedv és amikor a világ se tűnik semmi másnak, csak egy mély, nyomasztó, sötét és undorító szennyvízzel teli gödörnek? Amikor már azon agyalsz, hogy "tényleg minek csinálom még", mire jó hogy minden nap a poklok-poklát kell átélni? Hiszen senki vagyok, öröm nincs az életben, a pénz és a vagyonszerzés sem motivál és amúgy sincs már semmi más, amiért érdemes volna küzdeni? Amikor már "a kötél" puszta gondolata is megnyugvással tölt el?


Pontosan ezért szeretném megtudni, aki ilyen élethelyzetbe került, annak hogyan sikerült kimászni belőle (HA EGYÁLTALÁN)?


Ha pedig mégsem, hogyan lehetséges úgy ragaszkodni az élethez, hogy tudod magadról, hogy egy nyomorult senki vagy, aki máról a holnapra él, aki az utcán alszik és a kukából eszik, majdhogynem állat módjára létezik és részben már csak az ösztönök vezérlik?


(Részben költői a kérdés.)


2019. márc. 6. 15:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt jobb lenne ha szakemberrel beszélnéd meg. Vannak jó pszichológusok akik tényleg segítenek akár baráti támaszt is adnak mikor magad alatt vagy.
2019. márc. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hosszú évekig küzdöttem ezekkel a gondolatokkal. Az egyetlen dolog, ami hosszútávon segített és végül megmentett, az a terápia volt illetve az önismereti pszichodráma, egyedül nem tudtam belőle kimászni.
2019. márc. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

# 1


Ne haragudj, de olvastad bárhol is, hogy MAGAMRÓL BESZÉLEK?


Én csupán az emberi gondolkodást szeretném közelebbről megismerni. Sok - a kérdésben felsorolt tulajdonságokkal rendelkező - embert ismertem meg az idők folyamán. Soha nem mertem velük igazán, mélyen elbeszélgetni. Ezért inkább itt teszek hasonló jellegű kísérletet - amennyiben a jelenlévők hajlandóak "alávetni" magukat.

2019. márc. 6. 16:08
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy szer volt ilyen. Hónapokig ágyban feküdtem, és pokoli fájdalmakat éltem át. Ráment mindenem. A megtakarításom, a munkám, a magánéletem, tényleg minden.
2019. márc. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire válasz a kérdésre, de szerintem legalább ennyire különleges élethelyzet a maga módján, hogy egyszer olyat kakiltam, hogy hosszában volt csíkos, volt benne sötétebb, meg világosabb barna rész, és nem keveredett össze, úgy jött ki belőlem mint a csíkos fogkrém.
2019. márc. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem minden napom errol szol. Elegge elcsesztem az eletemet. Engem gyerekkent is altalanosban is es kozepiskolaban is bantottak, nrm tudtam beilleszkedni. Eddig volt munkam most az sincs, mert felmondtam. Parkapcsolatom sosem volt, par sikertelen ptobalkozas, amit javareszt en csesztem el. Egy idrig bennem volt a remeny, hogy majd egyszer jo lesz, de mar feladtam. Egyedul a nagymamam es a testvere miatt nem merem megtenni, nekik rengeteget koszonhetek. Anyumat is elveszitettem 5 evvel ezelott. Apunak uj parja van. Sosem volt tul kozeli a viszonyunk anno sem. Ejjelente remalmaim vannak, felriadok. Ketsegbe vagyok esve. Siman odaadnam az eletemet barkinek, aki mondjuk bwzeg es tovabb szeretne elni, olyannak, aki elvezi az eletet, persze nem ugy, hogy az en elezemet elje.

2019. márc. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

# 5


Nekem minden válasz fontos. A széklet negatív változása összefüggésbe hozható az adott életmóddal.


A széklet színe egészséges embereknél barna, ezt főként a benne található epétől és bilirubintól kapja. Ha a szervezet például nem tudja megemészteni, illetve hasznosítani az elfogyasztott zsírokat, vagy a hasnyálmirigy nem képes elegendő emésztőenzimet termelni, de előfordulhat az is, hogy az epehólyag nem tud elegendő epét szállítani az emésztéshez. Ilyenkor a széklet nemcsak sárgás, de zsíros, olajos felületű és igen kellemetlen szagú.


Valószínű, hogy az adott időszakban nem megfelelő, esetleg nagyon egészségtelen táplálkozást folytattál - ezt is főként valamilyen "negatív érzelmi behatás" miatt (köztudott hogy az ember ilyenkor gyakran vetemedik szélsőséges cselekedetekre mind az életmódot, mind a táplálkozást illetően).

2019. márc. 6. 17:18
 8/10 anonim ***** válasza:
Minden nap mikor felkelek.
2019. márc. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

# 6

Ez súlyos - legalábbis az én nézőpontomból. Én biztos nem bírtam volna még a feléig sem az ilyen életet. Áruld el kérlek, hogy mi tartja még benned a lelket? Mi az, ami arra ösztönöz téged hogy tovább kell csinálni "még hányattatások közepette is" az életet?

2019. márc. 6. 17:28
 10/10 anonim ***** válasza:
A nagymamam es a testvere. Ocsem is mindig azzal jon, majd jobb lesz, de szerintem nem. De hat, ez van. Nem tudom, meddig birom, szerintem sokaig mar nem. Probalom magam elfoglalni, sutni/fozni. Veluk sok idot eltolteni, de eleg sokszor elhatalmasodik rajtam, az erzes, hogy nem birom ezt tovabb. Ha ok is elmennek vegleg egyedul leszek. Persze lehet dolgozni stb. De csak magam miatt teljesen felesleges, akar azt is tervezgetni, hogy haz, nyaralas, auto, barmi. Az ember tarsas leny. Se baratok, se kapcsolat. Igy semmi ertelme ennek.
2019. márc. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!