Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha azért lettem munkakerülő...

Ha azért lettem munkakerülő felfogású lusta felnőtt, mert a szüleim elkényeztettek az mennyiben az én hibám, mennyiben a szüleimé?

Figyelt kérdés

2019. márc. 6. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

10% a szülőké, 90% a tiéd.

Nem lehet egy életen át mindenért anyut és aput hibáztatni.

2019. márc. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

A szüleid hibája. Ezért is kéne teszthez kötni a gyerekvállalást.

De most, hogy már felnőtt vagy, a te dolgod változtatni az elcseszett jellemeden.

2019. márc. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Ööö, a tiéd. Akármennyire is elkényeztettek, kétlem, hogy azt mondták, hogy "Balázska, ne dolgozz sohasem, lustálkodj az ágyban egész nap, az öledbe fog hullani minden, akkor is ha semmit nem teszel érte. Rengeteg pénzed lesz, nagy hazad, autód, de sose dolgozz, mert az megalázó" Nyomorék vagy egyszerűen, könnyebb őket hibáztatni, minthogy magadba néznél.
2019. márc. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Kétoldalú a dolog, vannak szülők, akikkel úgy kell megküzdenie a gyereküknek, hogy önálló lehessen bizonyos dolgokban, mert mindenbe bele akarnak avatkozni...

Előbb utóbb viszont mindenkiben megjelenik az igény, hogy külön költözzön, onnantól kezdve meg muszáj lesz dolgozni. :-D Én is lusta vagyok, rettentően, a kihívásokat sem szeretem, de rengeteg energiát fektettem abba, hogy olyan munkahelyem legyen, ahol elég időm marad lustálkodásra és viszonylag "kényelmesen" lehetek a munkahelyemen is...

Ami a szüleidet illeti, ők döntöttek úgy, hogy megcsinálnak, miattuk létezel és éled át az életet. Ez a gyakorlat, ezek a tények, a többi csak mellébeszélés. Azaz 100%- ban az ő hibájuk, hogy így alakult a sorsod, mert ők alkottak meg, és ilyenre alkottak meg (genetikailag és nevelésben). Gyökeresen megváltozni nem lehet (az itt okoskodók sem tudnának soha, csak szerencsésebb [szorgalmasabb] jellemük van, és ezért sokat képzelnek magukról, majd őket is móresre tanítja az élet ne aggódj, előbb utóbb mindenkit pofán ver az a bizonyos csapóajtó, és rádöbben, mennyire vakon volt és mennyire kevély. :-))

Csak a jellemedhez tudod úgy igazítani a körülményeid, amik megfelelően passzolnak hozzád... Szóval én inkább azt tanácsolnám, hogy próbálj ki több dolgot (több munkahelyet) és kirajzolódik majd, miben találod meg magad. Ja és fontos, hogy előbb lakótársakkal lakj, amikor külön költözöl és takarékoskodj, mert valószínűleg sokszor fogsz munkahelyet váltani. Ami idő lesz, pénz és energia, de amikor végre megtalálod a neked valót, akkor nem fogod sajnálni azt a pár hónapot, amit a keresésbe fektettél, mert bőven megtérül majd.

2019. nov. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Olyan is is

Engem is elkényedztettek, noha nem is kaptam meg mindent, ami csak kiesett a számon, de azért böven többet, mint néhány osztálytárs. Aztán elkerültem egyetemre és akkor az kicsit helyrebillentett. Majd nyáron munkába is állok, biztos érnek majd pofonok. De legnagyobb szerencsémre elég talpraesett vagyok, az elkényesztetés mellé ezt is kaptam😀 Jellemfüggö is, hogy ki az aki hajlamos munkakerülövé válni, de az élethelyzet meg tudja ezt változtatni, meg persze te!

2020. jan. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!