Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 26 éves fiunk nem akar dolgozn...

KatalinHorvath kérdése:

26 éves fiunk nem akar dolgozni. Mit tennétek a helyünkben (szülőként)?

Figyelt kérdés
Érettségi után 5 évig – még különböző OKJ-s iskoláját fizettük, de egyet sikerült elvégeznie, még tavaly júniusban. Egy ideig elhittük neki, hogy keres munkát, de azóta sem akar munkába állni, arra hivatkozva, hogy ő nem bír napi 8 órát dolgozni, meg különben is a rabszolga életet nem neki találták ki, meg annyira kevés pénzért ő nem dolgozik. Nem tudunk mit kezdeni, hiszen a mi családunkban (a férjemében is) mindenkinek természetes volt, hogy az ember dolgozik, minden tőle telhetőt megtesz, hogy előrébb jusson, becsületesen, tisztességesen. Szerintem, aki Budapesten valóban akar dolgozni, az előbb- utóbb talál munkát magának, nyilván nem szabad az igényeket a magasban tartani, pláne, ha semmi gyakorlata, sem semmi komolyabb végzettsége nincs valakinek. Nem tudom már elviselni, ahogy naphosszat nem csinál semmit, mármint aktívan: nem tesz semmit a jövőjéért, és eltékozolja az életét, közben panaszkodik itthon, hogy neki semmire nincs pénze, mert csóró. Örülnék, ha e3lköltözne tőlünk, legalább nem kellene látnom, hogyan él…

2013. júl. 20. 13:44
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
63%

Egyetek határozottak és drasztikusak: kap 2 hónapot, vagy időt szeptemberig. Addig találjon magának munkát. Utána el kell költöznie. Ha nem keresett, nem talált semmit: így járt. Kijelentitek a lakcímetekről.

Nyilván anyaként nehéáz ilyet meglépni, de ezek szerint már jó ideje vártok arra, hogy tegyen valamit.

Nem tett. És nem is fog, amíg ti nem léptek. Neki így kényelmes. Bocs, de 26 évesen olyan, mint egy tinédszer.

Segíteni otthon, főzni, takarítani, mosni legalább szokott, vagy te6ti végeztek el mindent a férjeddel?

2013. júl. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
76%
de akkor honnan van pénze? mindig tőletek kér? ha igen,akkor megmondanám,hogy van 2-3 hónapja,hogy találjon munkát-és után nem adtok neki semennyit.
2013. júl. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
57%
Mondjuk tényleg nehéz elhelyezkedni, az tény. Probáltatok neki segíteni? Mert szinte csak személyes beajánlás alapján megy mostanában.
2013. júl. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:
Már egy ideje (kb fél éve) nem adunk neki pénzt, bár minden próbálkozása kemény küzdelemnek tűnik. Nagyon nehéz nemet mondani neki, néha agresszív lesz ilyen esetben. Még ebben a tanévben is felvett diákhitelt, pedig nem is ment be az iskolába, valamilyen informatikus képzés ez a legújabb, ami persze egyáltalán nem érdekli, csak a diákhitel miatt iratkozott be, ezt is utólag tudtam meg (már fogalmam sincs, hol tart az adósságával), meg ezt-azt árul. Nincs már tb-je, nem vesz BKV bérletet, állandóan lóg vagy gyalogol… Közben ő szidja a mi életvitelünket, ő bizony így nem fog élni! Meg a fejemhez vágja, hogy utál itt lakni. (Ez esik a legrosszabbul, hiszen én lennék a legboldogabb, ha látnám, hogy boldog, és viszi valamire, de nem érti meg, hogy ez az irány a semmibe vezet.
2013. júl. 20. 14:07
 5/52 anonim ***** válasza:
72%

azért bő egy év alatt tényleg lehet találni munkát ha az illető tényleg akar is dolgozni... (másnem egy hónap mulva kirugják mint engem, de legalább volt valmai)... az első válaszolóval értek egyet. itt sajnos már drasztikus lépés kell. a fiatok túlságosan kényelmesen él...

az okj-s képzésekhez való viszonya is ezt mutatja, ti meg támogatátok... már az első nem befejezésénél meg kellet volna neki mondani hogy vagy befejezed vagy elmész dolgozni, vagy mész az utcára édes fiam...

2013. júl. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
77%

Sajnállak, hogy még szinte neked van lelkiismeretfurdalásod és te magyarázkodsz itt nekünk. Nincs miért.

De legyetek most már határozottabbak. Még ő szid titeket és közli, hogy utál ott lakni? Könyörgöm már nem lázadó tinédzser, akinek a szülei a legfőbb ellenségei!

Ha továbbra sem léptek, akkor már tényleg hibáztathatjátok önmagatokat.

2013. júl. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:
Most fogtam fel, hogy csak indokokat keres(ett), hogy neki ne kelljen munkába állnia, hiszen rengeteg álláshirdetést néztem neki, de alig küldte el egyre-kettőre az önéletrajzát, mondván: egyik messze van, másik két vagy 3 műszakos, vagy ócska meló, vagy akármi. Belefáradtam, nem hagyja, hogy segítsek neki (ismerős ajánlást szerezni nem tudunk, és csak égetne az illető előtt, ettől is félek, vagyis így nem aktivizáltam magamat. Ő ugyanis csakis olyan munkát akar, ami 4 órás, és persze, amit szeret (ha létezik ilyen?!) Meg számára az étkezés létkérdés (nem úgy, mint nekünk!), akkor kell ennie, amikor eltelt az x óra, akármilyen munka ilyenkor félre lenne téve, munkahelyen is. Már azon gondolkoztam, hogy csináltatok anyasági DNS-t. (Nem tudom elhinni, sem elfogadni, hogy dolgos családban miként lesz valaki ilyen. Közben persze szeretem és féltem, de el vagyok kenődve.
2013. júl. 20. 14:19
 8/52 anonim ***** válasza:
71%

Utál ott élni? Akkor segítsetek neki összepakolni.

Ultimátum: 2hónap, melót keres (komolyan!) vagy mehet amerre lát!

2013. júl. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
83%

21 éves voltam, levelezőn végeztem a főiskolát és nagyon nem akartam úgy élni, mint a szüleim. Akik rengeteget dolgoznak, mindent megadnak nekünk, de bizony nem tehetősek. Különb életre vágytam. Édesanyám közölte, hogy a főiskola mellett nincs kec-mec, melóznom kell, mert NEM BÍRNAK ELTARTANI. Lázadtam (magamnban), hogy másnak dejó! nem kell dolgozni, járhat nappali egyetmi képzésre, a szülei eltartják. De mit volt mit tenni, találtam munkát, elkezdtem melózni. Először hostessként, később jobb és jobb munkám lett. Szüleimre nehezteltem akkoriban, később persze mindent megértettem.

Nézz rá magatokra egy kicsit kívülről. A fiad egy élősködő, agresszzív!, lusta felnőtt férfi, aki a felelősséget is rátok tolja és titeket hibáztat!

2013. júl. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:
Már megpróbáltuk kirakni, sőt egy évig fizettünk neki egy albérletébe havi fele összeget, de állandóan csak pihizett, és semmit nem csinált, és aztán visszakönyörögte magát, most ő száll be 25 ezerrel a rezsibe, de ma azt vágta a fejemhez, hogy utál itt élni, nem bírja, ahogy mi élünk (munka, kötelesség, stb, ami szerintünk helyes), még azt is hozzám vágta, hogy ő bizony nem fogyaszt ennyit ( a barátnője is hetente 3-4 napot itt van): az összes rezsi költség 3-áról van szó, és minden általam vett kaját megeszik, felhasznál, és minden egyebet, fogpaszta, stb. Nem lennék ennyire kicsinyes, ha látnám, hogy bármit is próbál tenni, hogy pénzt keressen, de az ő ideológiája, hogy neki derogál a munka, ha azt nem szereti, már elviselhetetlen nekem. Mindenben támogatnánk a felnőtt gyerekünket tovább, ha látnánk, hogy bármit is tesz, vagy akar tenni, de ez a lustaság már eltűrhetetlen. Néha még félek is tőle, amikor agresszív, és ezért kerültem máig a konfliktust már egy ideje, ma is finoman (nem emelt hangon érdeklődtem, milyen önéletrajzot küld el, és kb hány darabot, milyen gyakran)
2013. júl. 20. 14:43
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!