Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek a hibája, gyerek felnőtt...

Kinek a hibája, gyerek felnőtt korában munkakerülő alkesz hajléktalan lesz?

Figyelt kérdés

Itt olvasok olyan kérdéseket lumper testvérről, és a valóságban is találkoztam ezzel. Ilyen például: szülőnek van 3 gyereke, ugyan azt a nevelést kapták. Egyik gyerek felnőtt korában diplomája van és dolgozik. Másik 2 testvére felnőtt korában tanulatlan munkakerülő alkesz hajléktalan lett.

Ki a hibás szülő vagy gyerek? Ilyen lesz gyerek felnőtt korában.


Nem provokálásnak, írtam ki a kérdést. Tényleg érdekel mások véleménye.



2017. febr. 11. 10:49
1 2
 1/18 anonim válasza:
85%

Elsősorban a gyereké.Nyílván a szülőknek is van felelőssége benne,de leginkább a gyereké.Velem pl.naygon rosszul bántak a "szüleim", mégis viszonylag normális életet élek.Természetesen egyes "szülők" tönkre tudják tenni a gyerek lelkivilágát,értékrendjét,és ezért büntetetést is érdemelnének,de a gyerek döntése,hogy megküzd-e a nevelésből adódó hátrányos helyzettel,önbizalom-és szeretethiánnyal stb.


Ha jó szülőkre gondolsz,akiknek a gyerekük rossz útar tért,szintén elsősorban a gyerek döntése,hogy mit kezd az életével,attól függetlenül,hogy mit kapott a szüleitől.

2017. febr. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%
Elsősorban a gyereké.Viszont kicsit a szülei hibája is.
2017. febr. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Genetika (addikcióra való hajlam, pszichiátriai megbetegedések), nevelés, szociális helyzet, környezet (beleértve a családi mintákat, kamaszkortól az iskola- és munkatársakat), személyiségjegyek, saját döntések.


Ez egy nagyon bonyolult kérdéskör, és szeretik leegyszerűsíteni a "saját hibája" meg "a szülő hibája" frázisokra, de ez így nem igaz.

2017. febr. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
39%
Ha a gyerek elzüllik, akkor az ő hibája, ha sikeres lesz, akkor az a szülők érdeme akik csodásan nevelték. Lényeg, hogy a gyerek nem nyerhet.
2017. febr. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos nem igaz, hogy ugyanazt a nevelést kapták. Ugyanazokat a mintákat látták, de a szülők minden gyerekükhöz máshogy állnak. Ez elsősorban személyiségvonásoktól függ, a szülő reagál a gyerek személyiségére, jól vagy rosszul. És igen, a függőségre való hajlam egy tulajdonság, mégcsak nem is öröklött, a minta öröklődik (kialakul-e függőség a hajlamból, vagy kezeli az illető).

Alapvetően mindenki a saját szerencséjének kovácsa. Ebben benne van az is, hogy találkozik-e pozitív mintákkal, azok alapján rájön-e, hogy van más lehetősége is, mint a szüleit utánozni, és sikerül-e a megszokásokból kimásznia. Szóval nagyon összetett. Fiatal korban még megy az útkeresés, de 40 éves korig eldől minden. Utána már nem nagyon tudnak változtatni az emberek.

2017. febr. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem a szülőé. Én olyan családokat láttam, ahol egyik gyereket sem nevelték, az egyik gyereknél bejött a papírforma és elzüllött, a másik meg valami érthetetlen csoda folytán tisztességesen tanult és sokra vitte.
2017. febr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
42%

közös a felelősség. ha a szölő jó szülő de a gyerek link, önmagában nem sokat ér.

ha a gyerek kiválóan teljesit de évtizedekel geresztül ujra és ujra elgáncsolják megint csak bukott ember lesz.

utóbbi esetben megesik, hogy a szülő halála után az immár felnőtt ember kitaljesedik. kései kiteljesedés ez. azonban előfordulhat hogy ekkor már nem tud kiteljesedni, mert tul öreg már a sokadik ujrakezdéshez.

2017. febr. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
58%

Függ attól is, hogy milyen neműek, hány évesek, milyen adottságokat örököltek, milyen viszonyt alakítottak ki a szüleikkel.

Ez nem ilyen egyszerű, hogy kinek a hibája. Meg nem kaphattak azonos nevelést, még ha ikrek lettek volna se.Akarva akaratlanul a szülők is máshogy állnak mindhárom gyermekükhöz, és talán valamelyiküket jobban szeretik, többet törődnek vele.Talán életkorából is kifolyólag, vagy neméből, hogy ő a legfiatalabb, és lány.

A szociális környezet is ugyanolyan fontos, hisz idejük jó részét nem otthon töltik, és ott is fejlődik a személyiségük(óvodában, iskolában). Ezt leegyszerűsíteni, hogy ki a hibás, ez nagy baromság. Lehet a társadalom, a lehetőségeik hiánya, egy rossz párkapcsolat, rosszabb géneket örököltek,más környezetbe kerültek, más emberekkel ismerkedtek meg. A szülői nevelés nem is olyan nagy százalékban határozza meg későbbi életünket,bár kétségtelen, hogy meghatározó lehet.

2017. febr. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%

A gyereké. Bármilyen családban is nő fel valaki, ha kikerül onnan, akkor már az ő döntése, hogy milyen életet akar élni és a saját döntése az is, hogy hajlandó-e tenni is valamit azért, hogy jobb élete legyen.

Én már tiniként eldöntöttem, hogy teljesen máshogy szeretnék élni, mint a szüleim. Sikerült is.

2017. febr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%
A bátyám közel 30 éves. A családdal él, csoda ha dolgozik(az meg még nagyobb ha rendesen), balhés, iszonyat sok feszültséget okoz nekünk. Én 20 éves lány vagyok, egyetemen tanulok stb szöges ellentéte vagyunk egymásnak ilyen téren. A szüleink ettől függetlenül mindkettőnket támogatnak ugyan úgy. Én úgy érzem valahol főleg a bátyám hibája amiért ilyen lett. Lenne esze, de nem használja..
2017. febr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!