Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azt hogy nevezik amikor...

Azt hogy nevezik amikor valaki el van képedve hétköznapi dolgokon?

Figyelt kérdés

Van egy tanárom, aki rendszeresen csinálja ezt.

Legutóbb például feleltem nála és amikor végeztem a mondandómmal mondtam neki, hogy "Rendben van, befejeztem. Ha van kérdése a tanárnőnek arra még szívesen válaszolok." És erre kb. olyan illetődött arcot vágott, mintha minimum azt mondtam volna neki, hogy "de szívesen megpakolnálak".

Tudom, hogy nem a feleletemmel volt a baj, mert ezt elég gyakran csinálja másokkal is. Nagyon zavarba ejtő ahogy csinálja és nem értem miért. Egyébként 20 éves vagyok és a hozzáhasonló korú kolléganőimmel is ugyanígy beszélek, akik mindig reakciómentesek maradnak.


2019. márc. 7. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A tanár-diák viszony jellemzően alá-fölérendelt. Talán meglepődött és nincs hozzászokva, hogy az irányító szerepet így átvegyék tőle, hiszen nem a diák mondja meg hogy mikor van vége a feleletnek, és nem ő ajánlja fel hogy a tanár esetleg kérdezhet tőle, ha akar. Megfelelő hangsúlyozással akár szemtelen, pofátlan is lehet egy ilyen megnyilvánulás.


A kollégával a viszony horizontális és megszokott, ezért nincs reakció sem.

2019. márc. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem értem ilyen korban mit kell töketlenkedni, a munkahelyen és az iskolában is egyaránt azt várják el tőlünk, hogy önállóan, talpraesetten viselkedjünk.

Mellesleg a többi tanár helyén tudja kezelni az ilyesmit.

2019. márc. 7. 17:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy angoltanar amikor vizsgáztak a tanitvanyai (de ez csak bolti elado tanfolyam egyik szituacios feladata volt)es amikor az egyik diak (egyuttal az egyetlen is)de ugy fejezte be a tarsalgast ahogy azt oran mondták "have a nice day", ott is ugy elvolt képedve a tanár a diaktol de pozitiv ertelemben.


A tanarokat gondolom annyi idiota gyerek kicsinalja hogy már egy szép okos felnőttintelligens szintű szotol is repesnek ha olyat hallanak.

2019. márc. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!