Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolkodunk olyan...

Miért gondolkodunk olyan (főképp negatív) dolgokon, amik már elmúltak?

Figyelt kérdés

Ami elmúlt, az már nincs, ami megtörtént, azon már nem változtatsz. Teljesen és tökéletesen mindegy, hogy mi az, ... volt, ..... nincs :)


Eddig (általában) mindenki egyetért, de aztán jönnek a "na de..." kezdetű mondatok.


Miért élik azt az életet kevesen, hogy ha pld, leesett egy pohár a földre és eltörött, akkor ezzel a történéssel már nem foglalkoznak. (Max egy villanásnyi érzelem,)


aztán (szintén egy fél perc alatt) végig gondolják, hogy mit kell tenni.


És innentől már csak azzal foglalkoznak, amit tenni kell, (takarítás, és esetleg, ha kell akkor új pohár vásárlás)


2019. jan. 6. 07:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem èrtem...
2019. jan. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Engem négy éve dobott ki barátnőm másfél éves kapcsolatból. Szerettem, nem akartam hogy vége legyen, első szerelem volt.

Máig nem dolgoztam fel.

Miért gondolok a múltra? Mert azok az érzések belém égtek. Nem tűnik el csak úgy a semmibe.

Számomra fontos érzések voltak.

2019. jan. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még akkor is ha számára nem :(, előző voltam.
2019. jan. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért, hogy ne kövessük el újra ugyanazt a hibát?
2019. jan. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert sokan nem tudunk azon túllépni, hogy nem tudjuk visszacsinálni.
2019. jan. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert az egy dolog, hogy nem tudjuk meg nem történtté tenni, de attól még pl. azzal az emberrel nem akarunk kapcsolatban/haverságban lenni, aki okozta (pl. 20 évvel ezelőtt). Nekem is volt ilyen szarkavaró rokonom, eltelt 20 év, de ha szóba kerül, akkor nálam vele együtt beugranak a negatív dolgok is vele kapcsolatban, mintha egy figyelmeztetés lenne, hogy vigyázzak, belőle annyi elég volt, amennyi volt. (Aki minden negatív dolgon túl tud lépni, az vagy érzelmileg nagyon nagyvonalú, vagy nem tanul semmiből, szerintem.)
2019. jan. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszaidat, és az idődet, amit rám szántatok.


Én leiratkozom a gyakoriról.


Minden jót kívánok nektek :)

2019. jan. 7. 05:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!