Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nehéz anyagi helyzetben lehet...

Nehéz anyagi helyzetben lehet boldogan élni?

Figyelt kérdés

Mármint, felnőttként.


Nekem is volt olyan időszak az életemben, amikor még ételre is alig jutott, de akkor még kamasz voltam (19), és valahogy nem vettem ennyire komolyan, vagy nem tudom.

Valahogy akkoriban el voltam varázsolva, és valahogy a helyzetem ellenére sem éreztem magam boldogtalannak.

Egy koliszobában laktunk egy barátnőmmel, a párkapcsolatom is friss volt még, valahogy biztos volt, hogy mindig mindent megoldunk.


Mennyire más felnőttként? Nehezebb lelkileg?


Aki eseleg volt ilyen helyzetben fiatalon, majd felnőttként is, mi volt más?


2019. márc. 7. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Röviden: Nem.


De majd mindjárt jönnek a válaszok, hogy ők nettó 100.00-bó nevelnek 3 gyereket, és nagyon nagyon boldogok.

2019. márc. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fiatalként nincs rutin megfåradsåg mert ki tudja mi lesz mėg kėsőb több esėlyt låt mėg akkor az ember . Egymåst keresik a mókåt izgalmat ėlményt . Nincs megkötötség fő feladat bekorlåtozottsåg håzassåg meló egyėb unalom gyötrelem .
2019. márc. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Én 2017-ben négy hónapig egyedül laktam, akkor voltam 18 éves. A szüleim kimentek külföldre, de én nem akartam, mert éppen egy OKJ-s tanfolyamra jártam. Így hát 450 ezer forintot kellett beosztanom 4 hónapra úgy, hogy még havi 15 ezret kellett fizetnem a tanfolyamra is. Nem mondom, hogy jól éltem, de beosztottam, és mindig jutott pénz minőségi ételekre is (tartalmas reggeli, gyümölcsök, meleg ebéd, sokszor még vacsorára is meleget ettem). Szerencsére nyár volt, így nem kellett fűteni, csak víz- és gázszámla jött. Emlékszem, hogy a telóm is akkor romlott el, és még tudtam is venni egy másikat 43 ezerért, két ruhadarabot is tudtam venni, strandon is voltam, plusz még a Balatonra is eljutottam 2 éjszakára (igaz, a nénikémmel együtt, de a szállás rám eső részét én fizettem). Nagy hatással volt rám ez a nyár, imádtam. Négy hónap alatt megtanultam önállósodni. Mire hazajöttek a szüleim, éppen már csak egy tízesem maradt.
2019. márc. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*gázszámla helyett villanyszámlát akartam írni
2019. márc. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fiatalon sem éreztem jól magam, de megvolt a remény, hogy "lesz majd jobb". Aztán rájön az ember, hogy hiába ér el egy bizonyos szintet, akkor se fog hirtelen az ölébe pottyanni semmi.


Az az igazság, hogy minél többet keres az ember, annál elérhetőbbé válnak dolgok és annál több dolognál jön rá, hogy nem tudja megvenni. Amolyan majdnem elérem a kilincset de mégsem érzés.

2019. márc. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3. Te aztán marha szegényesen éltél 4 hónapig. Szegényke... :D :D
2019. márc. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!