Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Párválasztás terén, ezek nagy...

Párválasztás terén, ezek nagy igények lennének?

Figyelt kérdés

Egyesek szerint az én igényeim elszálltak a férfiakkal kapcsolatban.


Huszonéves diplomás nő vagyok, magasnak számító fizetéssel.Illetve, magas pozícióval.


A férfiak terén fontosnak tartom,hogy az adott férfi bizony akarjon fejlődni és előbbre jutni.

Például, nálam nem gond ha középfokú végzettséggel asszisztensi pozícióban dolgozik, viszont akarjon fejlődni és előrébb lépni a gyengén fizető asszisztensi pozícióból, mondjuk járjon egyetemre, levelező szakon.



Szeretnék gyerekeket, többet is.Viszont a színvonalból, amit mindenféle hátszél nélkül elértem nem szeretnék és nem is fogok lejjebb adni.

Gyerekek esetén pár évre kiesik az embere a munkaerőpiacról és bizony az alatt az időszak alatt sem szeretnék a Sparban a sonkának vagy a sajtnak az árát nézegetni,ahogy most sem teszem.



Ami nagyon hátrányos, az, ha, műszakban dolgozik.Alig lehet kirándulásokat, nyaralásokat tervezni a szigorú, kötött beosztás miatt.Továbbá, a hajnali munkába indulást sem tolerálom.


Összegezve, ne dagonyázzon a langyos állóvízben, hanem küzdjön,harcoljon hogy jobb legyen.


2019. márc. 9. 20:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mintha a páromat olvastam volna, csak ő férfi. Még stílusában, szóhasználatában is. Rémisztő. Nem szoktam ilyet mondani, de ha egyszer szakítanánk, beajánlak, komolyan.


Egyáltalán nem nagy elvárás, tedd így. Ha el tudjátok érni a színvonalat, érjétek.

2019. márc. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Na hát igen...

A te esetedben 2 dolog ütközik: a nők is lehessenek sikeresek VS minden nő magánál sikeresebb férfit akar.

Igazából külön-külön nézve mindekettő feltétel rendjén van, csak te egy olyan extrém helyzetben vagy, ami pont hogy kizárja a másodikat. Gyakorlatilag nem fogsz magadnál sikeresebb férfit találni. Azért nem, mert a nálad sikeresebb férfiaknak már van családjuk, vagy ha nincs, akkor hatalmas sóherek és több nővel tartják a kapcsolatot párhuzamosan. Ami neked nyilván nem jó, mert te - nagyon helyesen - komoly kapcsolatot keresel.

A válasz igen: ezek túl nagy igények.

2019. márc. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül nagy elvárás, de nem minden a pénz.

Pl. én szoftverfejlesztőként első teljes állásomban elvállaltam egy kevésbé jól fizető munkát tapasztalatszerzés céljából - folytatom a diákmunkát, mert itt jó a társaság. Később szeretnék vállalkozni, ha már lesz elég tapasztalatom, de akkor sem csak a saját pénzem (= majdani családom pénze) fogom nézni, hanem a társadalom javát is, meg hogy a cég fejlődjön minél jobban, gyorsabban, főleg az elején.

Egyébként állandóan az akciókat figyelni, stb. az lehet, hogy nem kifizetődő, de egyáltalán nem figyelni az árakat az irracionális dolog. Az, hogy mennyi pénzem van, azt nem csak a bevétel határozza meg, hanem a kiadások is. Pl. túrórudit kb. évi 1-2x veszek, azt is jobbára ajándékba, hiába szeretem. Megfigyeltem, hogy a Lidls ugyanolyan jó minőségű (számomra nincs ízben olyan különbség), de jóval olcsóbb. És ezt elég volt egyszer megfigyelni, és ha Lidl közelében lakom vagy az mellett megyek el, akkor inkább ott vásárolom meg. Ugyanúgy pl. kocsit sem vásárolok, hogy a dugóban araszoljak (pl. Bp.), amíg tökéletesen megfelel a tömegközlekedés is. Meg ha minden kutyafülét megvennék, mert "nekem telik rá", akkor lakásra esélytelen lenne összespórolnom a pénzt, pedig az nem lenne rossz befektetés...

2019. márc. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

Fogalmazzunk úgy, hogy ezek átlagnál nagyobb igények.

De ezek a te igényeid. Neked kell, hogy megfeleljen a leendő párod, nem másnak. Magadnak választod, ne érdekeljen hát, ha más mást gondol.


Arra reflektálnék még, hogy "minden nő magánál sikeresebb férfit akar".

Én egykor nem. Első komoly kapcsolatom alatt én már egyetemre jártam, az akkori, nálam fiatalabb barátom meg még a középiskola elvégzésével szenvedett. Nagyon rossz tanuló volt, de én más, jó tulajdonságai miatt szerettem, nem zavart.

Viszont őt annyira frusztrálni kezdte egy idő után, hogy minden nap lelkesen megyek haza az egyetemről, és mesélem, mi mindent tanultunk -- amihez ő egy szót nem tudott hozzászólni --, hogy teljesen megutált. Állandóvá vált, hogy lehülyéz a kisebbrendűségi komplexusa miatt, duzzogott, morcos volt. Megmérgezte az egész kapcsolatot.

Akkor megtanultam, hogy még ha én szemet is tudok hunyni afölött, hogy a választott férfi kisebb végzettségű / fizetésű, a férfit sajnos valószínűleg annyira fogja zavarni, hogy az viheti félre a kapcsolatot.

Tisztelet a kivételnek.

Szóval számolni kell ezzel a fajta érzelmi reakcióval a férfiak oldaláról.

2019. márc. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem azok csak ezeknek az igényeknek megfelelő férfiak 99%-a beéri egy takarítónővel is, így nem biztos hogy évekig keres téged vagy egy hozzád hasonló nőt.


Sose értettem miért van az, hogy a nőknek fontos mit dolgozik a pasijuk még a pasiknál ez egy teljesen másodlagos dolog.

(pl. írod hogy családot akarsz de nem akarod a karriered feláldozni, erre egy otthonülő apuka tökéletes lenne, te hozhatnád haza a nagy lovét ő meg neveli a gyerekeket, mert neki nem fontos a munkája)

2019. márc. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Vegyük sorba, mit szeretnél...


- A végzettsége minimum középfokú legyen, de akarjon és hajtson egy diplomáért...

- A fizetése nehogy kevesebb legyen a tiédnél...

- Akarjon gyereket, de ne egyet, hanem többet is...

- Kizárt, hogy műszakban, isten ments hogy hétvégén!!! dolgozzon...

- Hajnalban lábujjhegyen, vagy repülve hagyja el a lakást, nehogy felébredj Csipkerózsika álmodból...


Gratulálok, öt pontban sikerült kiszelektálnod az ország férfi lakosságának a 99,5 %-át :D

A maradék 0,5 % - ból vond le a 25 évnél fiatalabbakat és a 35 évnél idősebbeket.


Hát... Szerintem vagy nagyítót vegyél, hogy megtaláld álmaid férfiját, vagy fel se kell hajnalban a Csipkerózsika álmodból...


Amit kifelejtettél a felsorolásból, hogy ez a férfi legyen még szerény, csendes és birkatürelmű, hogy elviselje az arrogáns nagyképűségedet!

2019. márc. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy találsz magad mellé olyan férfit, aki hasonló típusú lesz, de! Azt írtad, hogy nem gond, ha középfokú végzettsége van, utána pedig azt írod végezzen el egyetemet. Akkor mégis csak gond. Pedig nem gondolnám, hogy végzettségtől és magasabb beosztástól lesz az adott illető valaki.

Érthető bizonyos szempontból, amit leírsz, hogy nem szeretnél nélkülözni akkor sem, ha a gyerekkel otthon leszel, de ha egy ember szimpatikus, egy hullámhosszon vagytok, intelligens, jó humorú, megvan a kémia stb... Akkor képes lennél eldobni őt, ha 150-et keres?! Szerintem nagyok az elvárásaid, igen, de ettől függetlenül tényleg találhatsz olyat, aki mindezeknek megfelel. Manapság már sok a diplomás ember.

2019. márc. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem, éppen,hogy ne legyen szerény.


Hétvégén meg ne dolgozzon, maximum otthonról.

2019. márc. 9. 21:29
 9/14 A kérdező kommentje:

Kedves 7,


az nem baj,hogy per pillanat 150-et keres, viszont akarjon fejlődni, ha nem diplomaszerzéssel, más módon.A diplomaszerzést azért írtam, mert az a legkönnyebben elérhető módja a fejlődésnek.

Elvégzel egy műszaki, gazdasági, netán jogi egyetemet és máris nem vicc kategóriába tartozó fizetésért dolgozol.



150 ezerből nem lehet normálisan, de még normálatlanul élni.

2019. márc. 9. 21:33
 10/14 Duenna ***** válasza:
Kérdező! A lélektársadat keresd és találd meg, akivel közös témáid vannak, a többi majd adja magát! Egy kapcsolatban mindkét félnek alkalmazkodnia kell egymáshoz, különben nem fog működni a kapcsolat még akkor sem, ha a fentiek megvannak!
2019. márc. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!