Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pszichológushoz járni önsajnál...

Pszichológushoz járni önsajnáltatásnak számít?

Figyelt kérdés

Hiszen ott az ember 1 órán keresztül mást sem csinál, csak rázúdítja a panaszáradatát és a személyes kis sérelmeit egy másik emberre.

És ami számomra a legfurcsább, hogy mások ettől várnak pozitív irányú változást. Panaszkodni ismerősöknek, barátoknak is lehet, nem kell hozzá szakember.


2019. márc. 10. 18:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
A pszichológus szerintem abban tud segíteni, hogy hogy dolgozd fel megfelelően ezeket a negatívan megélt érzelmeket. Egy barát vagy ismerős nem hinném hogy ehhez szakszerű segítséget tud nyújtani.
2019. márc. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%

"Pszichológushoz járni önsajnáltatásnak számít?" Nem. Orvosi beavatkozásnak.


"Hiszen ott az ember 1 órán keresztül mást sem csinál, csak rázúdítja a panaszáradatát és a személyes kis sérelmeit egy másik emberre." Meglehetősen sztereotip kép él rólad a pszichológus munkájáról, tisztában vagy vele?


"És ami számomra a legfurcsább, hogy mások ettől várnak pozitív irányú változást. Panaszkodni ismerősöknek, barátoknak is lehet, nem kell hozzá szakember." Panaszkodni lehet, igen. Két következménye van: 1. nem maradnak barátai a panaszkodónak 2. nem oldanak meg semmit e beszélgetések, mert a barátok túlságosan involválódva vannak a panaszkodó problémájába, és nem is szakemberek.

2019. márc. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%

Tipikus magyar hozzáállás.

A pszichológus szakember, aki objektíven látja a páciensét, ezért ėrtékes észrevételei, tanácsai vannak.

A barátok, rokonok, ismerősök szubjektíven látják az egyént, ezért az ő tanácsaik több szempontból is fenntartással kezelendők.

Pszichológushoz járni sokkal hasznosabb, mint elmondani a problémát egy nem kompatibilis személynek, aki akár tovább is adja azt.

2019. márc. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Nem önsajnáltatás, és nem ő fogja megoldani a problémáidat, csak rámutat, más keretek közzé foglalja a megoldandó gondjaidat.

A barátok, ismerősök nem szakemberek.

Pszichológus segít megismerni saját magadat, őszinte lehetsz, titoktartási kötelezettsége van, és nem ítélkezik, barátokkal ellentétben.

Nézz utána a neten,és ne ítélj elhamarkodottan.

2019. márc. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem fordultam volna pszhicológushoz már meghaltam volna kb fél éve.


Annyira szarúl voltam, hogy nem volt ember aki tudott volna segiteni vagy bármit is tenni.


Az én esetem az mondjuk eléggé más volt drogok miatt kerültem be a kórházba akkor. 26f

2019. márc. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
Erről egy pszichológust kéne megkérdezned! :D
2019. márc. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Kicsit sokat gondoltok a pszichológusról. Mintha mindenható lenne 😁 Nem önsajnáltatás. Ha nincs kivel megbeszélni a bajaidat meg lehet próbálni. Hátha mond valami értelmeset. Nekem csak rossz tapasztalataim vannak. 😝
2019. márc. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Ez a dolga
2019. márc. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%
Kipróbáltad már, vagy csak mert a 100. "Juci nénit" meghallgatva - aki nagy valószínűséggel valamelyik női újságból kupálódott ki ezen területből is, így - ezt vontad te is le következtetésnek magadnak?
2019. márc. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

"Kipróbáltad már, vagy csak mert a 100. "Juci nénit" meghallgatva - aki nagy valószínűséggel valamelyik női újságból kupálódott ki ezen területből is, így - ezt vontad te is le következtetésnek magadnak?"


A női magazinok, meg a modernkori libsi nézetek pont azt vallják, hogy milyen csudijó dolog a pszichomókus. Én ezt baromságnak tartom. Régen sem volt dilidoki, mégis életben maradtak valahogy az emberek, mert tudták, hogy a sérelmeinken túl kell lépni és nem a földön fetrengve sírni, hogy valaki majd megnyalogassa a sebeinket. Aki meg gyenge volt, és nem volt erre képes, megölte magát. Természetes szelekció.

2019. márc. 10. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!