Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi van akkor ha 20 éves...

Mi van akkor ha 20 éves vagyok viszont nincs nálam a személyim?

Figyelt kérdés
16-17 évesnek nézek ki, viszont elmúltam 20. Tegyük fel alkoholt vagy dohányt akarnék venni. Nem adják ki, mert hogy biztos nem vagyok nagykorú. Ez nem igazságtalan? (Csak elméleti kérdés,persze itt én is hibás lennék, mert hogy pont nincs nálam igazolvány)
2019. márc. 12. 06:57
 1/9 anonim ***** válasza:
De az, de a szabály az szabály. Fordított esetben te se adnád ki.
2019. márc. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Az élet igazságtalan. Nem kötelesek kiadni, ha nem tudod magad igazolni. Senkit nem érdekel mi igazságtalan, ha egyszer megvágják őket, mert gyereknek adtak ki cigit/piát. 20 felett már illene addig eljutni azért, hogy a világ nem erről szól és tele van igazságtalansággal.
2019. márc. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem adják ki
2019. márc. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
én se sűrűn hordom magammal, nehogy elhagyjam, nem nagyon van rá szükség, de volt hogy 25-26 évesen valahol nem adták ki a cigit, rohadsz bosszantó akkor már kérjék el a személyit az 50 évestől is, azért mert az eladó rosszul ítéli meg a koromat
2019. márc. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Velem ez egyszer már előfordult 22 évesen, dohányboltban akartam dohányt venni de otthon felejtettem a személyim, a csaj meg nemigazán akarta elhinni hogy már elmúltam 18, de egy kis győzködés után végül jó arc volt és kiadta nekem amiért mentem. Borotválkozás után én is kinézek vagy 16-nak. Eredetileg szabályellenes, de van amelyik megkockáztatja és kiadja.
2019. márc. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos ha nem tudod bizonyítani, hogy elmúltál 18, akkor nem köteles kiadni. Nem igazságtalan, ő nagyon nagyot kockáztat és a szabály az szabály. Ha kiadja, és kiderül, hogy próbavásárlás volt, vagy épp jön egy ellenőrzés, akkor borzalmasan megbüntetik.
2019. márc. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonymousreview60 ***** válasza:
73%
Tévedés, itt csak te lennél hibás. Mitől lenne igazságtalan? 16-17-nek nézel ki, a nagykorúságodat igazolni nem tudod, mert nincs nálad a személyid. Így teljesen jogos az eladó vélelmezése, hogy fiatalkorú vagy, és így ő nem jogosult téged kiszolgálni. Ráadásul a dohánytermékvásárlás csak jog, nem kötelezettség.
2019. márc. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%
20 évesen kajak ennyi eszed van? Ha azt hiszed, igazságtalanok, mert nem látják a homlokodra kiírt 20-ast, ezért nem adják ki neked az alkoholt meg a cigit, akkor még tényleg kisgyerek vagy ezekhez.
2019. márc. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem adják ki és nem igazságtalan. Az alkohol és a cigi olyan termék, amit 18 éven felüliek kaphatnak meg és ezt igazolniuk kell. Vannak olyan vegyszerek, permetszerek, amiket csak bizonyos gazdálkodó igazolvánnyal lehet venni. Ott sem úgy működik a dolog, hogy xy bemegy és ránézésre megmondják, hogy jaaa, rajta látszik, hogy egész nap traktorozik. Az autóvezetésnél is kell a jogsi.

Gondolj azért bele, hogy milyen a helyzet: Bemész a boltba, veszel valamit, de nincs nálad pénz. Megmondod, hogy eskütesó, otthon van, keresek én havi kéccázat. Kb. ugyanez a helyzet. Mindenki azt mond, amit akar. Az igazolvány meg igazolja, hogy igaz e.

2019. márc. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!