Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért keverik sokan a művészlé...

Miért keverik sokan a művészlélek és a művész fogalmakat?

Figyelt kérdés

Attól, hogy valaki művészlélek, még nem kell feltétlenül művésznek lennie. Sőt, egyáltalán nem kell annak lennie.


Mégis sokan beszólogatnak, hogy nyilván az hívja magát "művészléleknek", aki egy tehetségtelen, dolgozni nem akaró sz*rkupac, aki hatalmas művésznek képzeli magát.


Miért van ebben a témában ekkora fogalomzavar?


2019. márc. 12. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert az emberek azt se tudják, hogy mi az igazi művészet.
2019. márc. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A műveletlen, szakbarbár vagy unintelligens emberek fejében szinte minden témában fogalomzavar van. Nem lep meg, hogy ebben is :)
2019. márc. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2019. márc. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

"Mégis sokan beszólogatnak, hogy nyilván az hívja magát "művészléleknek", aki egy tehetségtelen, dolgozni nem akaró sz*rkupac, aki hatalmas művésznek képzeli magát."


Igen sok esetben ez így is van.

2019. márc. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az állításaid neked sem egybehangzóak. Illetve nem értem, hogy ez:


"Mégis sokan beszólogatnak, hogy nyilván az hívja magát "művészléleknek", aki egy tehetségtelen, dolgozni nem akaró sz*rkupac, aki hatalmas művésznek képzeli magát."


Ez épp hogy nincs ellentétben azzal, amit írsz. te is azt írod, hogy a művész meg a művészlélek nem ugyanaz, akkor jogos, hogy számonkérik, hogy valaki tényleg művész-e valóban. Meg azért valljuk be, van ebben valami. Magam is alkotok. De amikor valaki magára mondja azt, hogy művészlélek, az általában csak ilyen fellengzős hülyeség. Ha viszont másra mondják, akkor szerintem lehet negatív meg pozitív is, ez főleg a beszélőtől függ, én hallottam már mindkét módon. Bár nem igazán egyértelmű számomra, hogy mit értenek ez alatt. Van egy pozitív kicsengése, akkor kábé úgy értik, hogy milyen érzékeny, okos, fogékony mindenféle dolgokra. De van egy olyan felhangja is, az, amit te is mondtál.


"Attól, hogy valaki művészlélek, még nem kell feltétlenül művésznek lennie. Sőt, egyáltalán nem kell annak lennie."


Épp ez az. Te magad megfogalmaztad a választ. Az emberek ilyenkor pont arra gondolnak, hogy nem is vagy az, hanem csak ettől hiszed magad egyedinek. ezzel nem személy szerint rád gondolok. Nme is akarlak megsérteni, és szerintme is keverik az emebrek ezt a két fogalmat. De művészként azt gondolom, hogy némi joggal kételkednek: egy csomó ember akkora művészléleknek hiszi magát, főleg tinédzserek...

2019. nov. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Például ha valaki felhozza ezt a témát, előbb utóbb mindig jön ez a mondat, hogy "hát, igen, mert én annyira másképp (értsd: érzékenyebben, jobban, alaposabban) látom a világot, mint mások (értsd: mint a sok lúzer)". Sajnos nagyon sokan menőznek ezzel. Lehet, hogy te pont nem. De emiatt van.


26/N

2019. nov. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!