Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Baj, ha nem tudom értékelni a...

Baj, ha nem tudom értékelni a művészeteket?

Figyelt kérdés

El sem tudom képzelni, hogyan lehet valaki a festmények, szobrok, versek, regények, klasszikus zene vagy ehhez hasonlók megszállottja. Az ilyen embereket kissé ellenszenvesnek is tartom, mert sokan közülük sznobok, akik felsőbbrendűnek képzelik magukat, pedig csak egy rakás haszontalan lexikális tudás van a birtokukban, semmi több.

Én a valódi, kézzelfogható tudományokat részesítem előnyben: a természettudományokat, amikhez ész és logikus gondolkodás is kell, mert nem lehet csak úgy bemagolni őket.

Azt meg mondanom sem kell, hogy egy orvos vagy egy tudós munkája mennyivel hasznosabb az emberiségre nézve, mint pl. egy költőé vagy egy zenészé.



2019. márc. 13. 15:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

#8-as válaszra reagálva, egyébként az emberiség legnagyobb tudós koponyái között is művész és műkedvelő is volt, mert a 2 -olyan szinten- már sok esetben együtt jár.

Sőt , olyan is volt aki a zenében tudott kiteljesedni, tudósok, értelmiségiek, akik hobbiból kezdtek el zenélni, és világklasszis zenészekké váltak.

2019. márc. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
76%
*sok
2019. márc. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
86%

Van sok ilyen ember mint te, különben nem gyártanának annyi bóvlit.


Gyönyörködj akkor a tudományban, egy képletben, egy kondenzációs hatásban, bármiben, amiben akarsz.


Ha a párod is ilyen, akkor nem lesz vita, egyéb esetben nem fog előnyödre válni ez a tulajdonságod, sőt!

2019. márc. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Hogy ennyiben hasznosabb egy orvos tudása egy zenészénél? Lássuk csak: a zenészek többségének a tehetsége a béka feneke alatt van pl. Mozart-hoz képest. Egy orvos viszont akkor is nap mint nap életeket tud menteni a tudásával, ha nem világhírű.
2019. márc. 13. 16:09
 15/25 anonim ***** válasza:
90%

Fordítsuk meg ezt a 14-es kommentet.


Tehetséges, és szorgalmas zenészből, rengeteg van. Nem kell minden zenésznek Mozartnak lennie, mint ahogy nem Semmelweis minden orvos.


De egy zenész, aki megtanult jól játszani egy hangszeren, az el tud játszani egy Mozart darabot, és örömet tud ezzel szerezni!


Ellentétben egy orvossal, aki pl orvoscsaládból származik, és csak ezért lett orvos, és úgy rugdosták át 2-essel az orvosin, és csak papa -mama- miatt lett meg a doktorija.


Te persze ezt nem tudod, mikor a kezei közé kerülsz, pedig a nemtudásával, és a tehetségtelenségével nap mint nap embereket ölhet meg, és öl is meg!

Anyám 44 évig dolgozott kardiológiai intenzív osztályon, bőven mesélt ilyen orvosokról!


Amúgy meg, ha már orvoslás:

Azt tudtad, hogy a világ legnagyobb sebészei rendszeresen klasszikus zenére műtenek?

Szóval... az megfordult már a fejedben, hogy ha nem lennének olyan "fejlett agyú" intelligens emberek, akik valóban érteni és elvezni tudnak mondjuk egy komolyzenei darabot, akkor tudósból is csak mondjuk 1 ezreléke lenne a mostaniaknak?

2019. márc. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
77%

"Lássuk csak: a zenészek többségének a tehetsége a béka feneke alatt van pl. Mozart-hoz képest"


Ugyanígy, az orvosok közül is csak millióból egy lesz olyan, mint Semmelweis, és a kutatóknak is csak töredéke tezs annyit, mint amit Szent-Györgyi Albert.


De ha kimész egy koncertre, akkor meglátod majd, hogy egy zenész több ezer, ha nem milliók életét teszi jobbá.

De gondolom az neked semmiség, amikor egy zene átsegíti az embereket a nehéz időszakaikon, esetleg öngyilkosságokat akadályoz meg.

2019. márc. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
77%

úgy tűnik, akkor te még nem érezted soha azt a lelki boldogságot, energia löketet amit egy koncert nyújthat. Vagy akár csak hallgatsz egy zenét, amit szeretsz , érzéseket kelt benned.


A fotóhoz hozzászólva... Sokan el se képzelik, hogy egy jó fotóba mennyi munka van. Érdemes lenne kiállításokra járni. Pl egy riportfotó kiállításra.


Én szeretem a művészeteket, magam is az vagyok. Mégse nézek le a másokat. Elismerem a tudósok, orvosok és mindenki más munkáját.


Ja és nem képzelem magam felsőbbrendűnek. Ezzel az írással pont te tűnsz annak.

2019. márc. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
90%

Összegezzük:

-Művészet rossz mert vannak emberek akik nagyon-nagyon szeretik és lenéznek engem

-Figyelmen kívül hagyom az összes tudálékos, okoskodó majmot akik bemagoltak egy fizikakönyvet és roppant okosnak, már-már tudós kaliberűnek hiszik magukat

-Figyelmen kívül hagyom a művészet tudományok hátterét mert mi a fenének néznék utána bárminek is.

-Figyelmen kívül hagyom a tudomány művészeti hátterét mert ugyehát minden orvos és tudós utálta a művészetet, nem?

-Figyelmen kívül hagyom a művészet összes jótékony hatását és azt, hogy az emberi elmének szüksége van művészetre

-Gyalázom a zenészeket de aztán valahogy mégis elismerem Mozart-ot.

-A természettudományokhoz ész és logikus gondolkodás kell, mert ugye a művészet csak a festékek ide-oda fröccsentése, nem? lol


Oké, de komolyan, ha nem tudod, ne értékeld a művészetet. Király. Több mozijegy marad nekünk. De lenézned sem kell. Ezzel csak ugyan olyan leszel mint a ,,ó de gonosz" művész sznobok. Ahogy ők lenézik a tudományt, te lenézed a művészetet, amikor ennek a kettőnek nem kell szemben állnia egymással.

2019. márc. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Fizikakedvelő ***** válasza:
90%

Kérdező! Amint láthatod felhasználónevemből abszolút tudománykedvelő vagyok. Mégis úgy vélem,ha az embert nem is fogja meg a művészet,tiszteletet igazán adhatna azoknak akiket megfog,tudják értelmezni,látják benne az értelmet. Én sem tartom magam "humánosnak" mégis a történelem nagyon favorit nálam. Saját magunk megismerése stb. Arról nem is beszélve,hogy a történelemtudományon belúl bőven vannak logikai folyamatok. Például az egyházszakadás megértéséhez át kell tekintenünk rendkívül sok gazdasági,társadalmi tényezőt. Bár ez nem müvészet. De a müvészetben is vannak hasonló dolgok. Miért akar a reneszánsz visszanyúlni az antikvitásba? Talán mert a középkor elfojtotta az egészséges világiassagot? Máris érted miért ábrázoltak emberi testet annyit a reneszánsz koriak. Az emberi gondolkodás története lelhető fel a művészetben. Ezért az érdekesebb darabokat én is szívesen szemlélem. Számomra érdekesek olyan dolgok mint a középkori ember önmegtartóztatása stb.

No meg az is igaz,hogy a humán dolgokhoz egy kicsit fel kell nőni.

2019. márc. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 dq ***** válasza:
73%

Hát annak, akit megsértesz és ellenszenvesnek tartasz, annak baj.

Neked is baj, hogy ellenszenvesnek tartasz másokat, meg ezért annak tartanak téged.


A kommentekből nagyjából jól lejön hogy ezek a véleményeid (nem szeretem, ellenszenvesnek tartom, szerintem haszontalan) milyen reakciókat váltanak ki.


A kérdésnek meg nem hiszem hogy lenne más aspektusa, azaz a véleményednek más tétje azon kívül, hogy milyen reakciókat vált ki másokból. (Ha csak nem szerzel teljhatalmat, és nem szóród el az adóforintjaink felét a hobbidra.)


Azzal a válasszal, hogy ezért pszichopata lennél, nem értek egyet. A többi is erős, de nem lényegesen erősebb, mint amit a nyitó kérdésben fogalmaztál meg.

2019. márc. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!