Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Baj, ha nem tudom értékelni a...

Baj, ha nem tudom értékelni a művészeteket?

Figyelt kérdés

El sem tudom képzelni, hogyan lehet valaki a festmények, szobrok, versek, regények, klasszikus zene vagy ehhez hasonlók megszállottja. Az ilyen embereket kissé ellenszenvesnek is tartom, mert sokan közülük sznobok, akik felsőbbrendűnek képzelik magukat, pedig csak egy rakás haszontalan lexikális tudás van a birtokukban, semmi több.

Én a valódi, kézzelfogható tudományokat részesítem előnyben: a természettudományokat, amikhez ész és logikus gondolkodás is kell, mert nem lehet csak úgy bemagolni őket.

Azt meg mondanom sem kell, hogy egy orvos vagy egy tudós munkája mennyivel hasznosabb az emberiségre nézve, mint pl. egy költőé vagy egy zenészé.



2019. márc. 13. 15:18
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Szerintem te a kognitív gondolkodásra gondolsz, amikor logikusról beszélsz.

De a kognitív mellett létezik az asszociatív gondolkodás.


A tudomány nagyobb fejlődési lépései többnyire nem apró logikus, kognitív gondolatfolyamatok eredményei. Valami új felismerésére bátrabb, nagyobb ugrásokra van szükség.

Ez az asszociáció.

A művészetek a valóság asszociatív kifejezései, és leírásai. És művelésük fejleszti az asszociatív gondolkodást. Azaz növeli az új, áttörő megközelítések, felismerések lehetőségét a tudományban is.

2019. márc. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
71%
Minden művészet, mindenki művész és maga a műalkotás. Áldjon az ég.
2019. márc. 17. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyik rokonom orvos volt. Talán a családban rajtam kívül ő volt oda a művészetért a leginkább.

Tudod a művészet maga a világ, az amivel az ember több az állattól, de még akár embertől is. A zene...csodálatos, hogy az agy, a fül mikre képes. Mellesleg tudtad, hogy pár klasszikus zenész műveiben fontos szerepet játszott a matematika?

Az irodalom, filozófia...nélkülük a tudomány sem lenne annyira megismerhető, mint amilyen most.

Festészet, szobrászat, építészet...téged nem érdekel a reneszánsz itália, vagy az ókori ázsia? Mert megtalálod bennük.

Ha ez mind nem érdekel, akkor marha unalmas ember lehetsz és csak tippelni tudok, hogy mikkel ütheted el az idődet.

Arról nem is beszélve, hogy miért kell ezeket hasznossági alapon elemezni? Egy orvos embert ment (hallottál már véleményeket arról, hogy valakit Bach zenéje segített át valami nagy traumán, én már igen), de akkor mondjuk egy festő, mosógépszerelő, vagy pénztáros munkája mennyit ér, ha így lenézed egy költészeket, zenészeket?


Mesélj még arról, hogy a színészettel milyen kapcsolatban állsz?

2019. márc. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
16%
Nem baj:)
2019. márc. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Zeneterápiáról még nem hallottál, kérdező?


[link]

2019. ápr. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!