Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak Magyarországon gyűlölik...

Csak Magyarországon gyűlölik egymást az emberek ennyire?

Figyelt kérdés

Vagy ez igazából minden más országra is jellemző?


Tehát csak nálunk nem jellemző hogy szolidárisak legyenek az emberek egymással a teljes társadalmat tekintve?



2019. márc. 14. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem máshol is, de nálunk különösen nagy a gyűlölet. A nyugdíjasok a fiatalokat és fordítva. A nagy családos szülők a gyerekmenteseket és fordítva. Az egy és két gyerekesek a három gyerekeseket utalják. Utalják a fideszesek az ellenzékieket és ugyanez vissza. Ellenzékieken belül is megy ez.

Gyuloljuk a külföldieket, azokat akiknek más a bőr színük, azokat, akiknek más a vallasuk stb..

Munkahelyeken belül is megvan ez.

Nem jó dolog szerintem, de szerencsére sokan nem utalkoznak

2019. márc. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%
Mert a komcsi megszállás alatt arra rendezkedett be az átlagember, hogy a kevés forrásból minél többet szerezzen be és tartalékoljon el magának, családjának. Ha nem volt élelmes, csak a sor végén volt helye és sokszor lemaradt az alap élelmiszerekről is aznap. Aki élelmes volt, sokkal több mindent be tudott szerezni, mindez irigységet szült. Aki jól helyezkedett a rendszerben, teljesen más világot élt meg, ami kiváltotta a többiek gyűlöletét. Sokan eltaposták a másikat, hogy nekik jobb legyen. Ebben a leembertelenedett korszakban nőtt fel több generáció. Hiába változott meg az anyagi és társadalmi helyzet, a mentalitás maradt. 50 év se elég, hogy az erkölcsi lealjasulást kiheverje a népesség.
2019. márc. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem jellemző ugyan minden országra és kultúrára, de nem mi vagyunk az egyedüliek. Vannak keletnémet ismerőseim (született németek), akik folyton arról mesélnek, hogy emberszámba sem veszik őket Németország nyugati részén, mert más a tájszólásuk. Egy másik eset: USA-ba kitelepült rokonom mesélte, hogy Tampa-ban mindenki utál mindenkit (ezek az ő szavai)... Szóval nem csak Magyarországon, az tuti.
2019. márc. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Persze, csak nálunk.
2019. márc. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
4-essel értek egyet! Eddig akárhány országban jártam, az emberek - teljesen idegenek is! - egymás nyakába borulva örvendeznek egymásnak szerte az utcákon!
2019. márc. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Do you even America bro?
2019. márc. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%
Ennyire szerintem csak nálunk. Azonban szerintem már ott járunk, hogy sokmindenki utál sokmindenkit, de alapvetően az okokat már senki sem ismeri, csak "olyan jó utálkozni".
2019. márc. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!