Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lehet az, hogy egy lány...

Mitől lehet az, hogy egy lány képtelen lenne párkapcsolatban élni egy fiúval?

Figyelt kérdés

Kifejtve: nem vagyok sem leszbikus, sem biszexuális. Lassan 19 éves vagyok, sosem volt még senkim, mert nagy ritkán ha tetszett valaki, az nem viszonzotta.


A kérdés alatt azt értem, hogy képtelen vagyok belegondolni, hogy egy fiú egyszer hozzám fog érni, kiráz a hideg a gondolattól. Undorodom, ha a szexualitásra gondolok vele. A legtöbb fiúval ezt érezném. Eddigi életemben kettő emberrel tudtam volna ezeket elképzelni gond nélkül, de az se feltétlen lett volna élesben ilyen egyszerű.

Mi lehet a gond velem, hogy ennyire taszít, hogy egy fiúval együtt kell lennem/élnem, érintkeznem kell vele?

Nagyon sokat árt ez nekem, mert közben meg jó lenne valakivel lennem ÉRZELMI szinten.

Kicsit ellentétes érzéseim vannak, és nem tudok rájönni, miért.


2019. márc. 15. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Még kislány vagy, majd ha felnőtt leszel akkor kifog nálad is minden fejlődni.
2019. márc. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 TR75 ***** válasza:
100%

Sosem volt még senkid (tehát nem is tudod, milyen egy párkapcsolat).

Talán aszexuális vagy.

Az is lehet, hogy majd később felnősz és érettebb leszel.

Esetleg gyerekkori körülmények, élmények, traumák.

Sok oka lehet.

2019. márc. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nincs ilyen, hogy valaki képtelen valamire. :)
2019. márc. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Azért 19 évesen már nem feltétlenül "kislány" az illető.. Okozhatja valami trauma is a gyerekkorodból. Történt esetleg valami a múltban? Emlékszel ilyesmire?
2019. márc. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Amíg nem volt párkapcsolatom, én se tudtam elképzelni :-) Most pedig csak a férjemmel tudom elképzelni, minden más férfi esetén a gondolattól is undorodom, hogy ilyen szándékkal hozzám érjen (a baráti ölelés, orvosi vizsgálat stb. persze más kategória). Azt gondolom, hogy nekem (és valószínűleg sokaknak) a testiséghez kell egy érzelmi alap, de ha ezt még sosem tapasztaltad meg, akkor elképzelni sem tudod.


Viszont ha majd később a kapcsolatodban is gondod lesz ezzel, pedig már megvan a megfelelő érzelmi kötődés, akkor keress fel egy szakembert, mert ez egy korábbi lelki sérülés nyoma is lehet, amin segítséggel túljuthatsz.

2019. márc. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Itt inkább a komfortzónádból való kilépésről van szó, ez sok lánynak nehezen megy. Ezzel nincs is baj, kell egy bizonyos férfi aki segít kilépni.
2019. márc. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Trauma nem igazán történt velem, talán annyi, hogy egy férfi rokonommal sem volt igazán jó kapcsolatom. Az apámmal például nem jövök ki jól, de semmi különös nem volt. Arra már én is gondoltam, hogy csak erős érzelmi kötődés után tudnék.
2019. márc. 15. 10:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezzel szerintem nincs baj, lehet, hogy te is aszexuális vagy.

Én már voltam néhány párkapcsolatban, de kb. 2 éve elkattant valami az agyamban a csalódások után, ami miatt undorodni kezdtem a testi és a lelki vonzódástól. Nem tartom kizártnak, hogy létezik olyan, akivel ne érezném természetesnek az intimitást, de jelenleg ugyanúgy vagyok mint te, hogy mindenki taszít. Volt már pár példa arra, hogy csak barátkozni akartam valakivel, de a legtöbbjük többet akart, emiatt undort éreztem a jelenlétükben vagy ha bármilyen módon kommunikálnom kellett velük. Főleg attól undorodom, ahogyan egymásra csak potenciális szexjátékként tekintenek az emberek, de magától az emberi testtől is kiráz néha a hideg.

Azt nem tudom nálad mitől lehet, talán belül bizalmatlanságot érzel az emberek iránt vagy van valamilyen átlagon felüli fenntartásod azzal kapcsolatban, hogy kivel mennél bele bármibe is.

19/F

2019. márc. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!