Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi oka lehet egy közeli...

Mi oka lehet egy közeli barátnak eltitkolni, hogy párkapcsolatban van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fiú létemre mindig a lányokkal voltam inkább jóban. A mostani osztályomban van 3 lány, akik annyira közel állnak hozzám, mintha a családomba tartoznának, legalábbis azt hittem. Pár hónapja azonban kiderült, hogy az egyikük összejött valakivel, nekem meg "elfelejtette" mondani. Hát legyen, gondoltam mivel korábban kezdegettem az illetőnél, így ez nem róható fel neki. Most viszont azt hiszem, hogy egy másikuk is, konkrétan a legjobb barátom ugyanezt játsza velem. Nincs konkrét bizonyítékom, de minden jel arra utal, hogty van valakije. Nála pedig végképp nem tudok semmi indokot arra, hogy eltitkolja. Jó na, ezt a témát nem fiúbarátokkal kell kibeszélni, de elég ha annyit mond, hogy összejöttem valakivel, kérlek ne beszéljünk róla,

Én mindig mindenkinek kiöntöttem a lelkem, a legmélyebb családi/személyes problémáim, minden bajommal és örömömmel fennakadás nélkül szembesítettem őket ha rákérdeztek, ha meg nem, akkor persze csak a jelentősebb dolgokról, vagy az olyan apróságokról, amiket jónak láttam. Erre velem így viselkednek? Hát nem tudom, kiábrándulok az emberekeből :(

Szerintetek túlreagálom? Igen tudom, legyek férfi, ne legyek gyerekes, ne legyek érzékeny.

Ti mit gondoltok a helyzetről? Elsősorban az érdekelne, hogy ti milyen esetben titkolnátok el egy ilyet a legjobb barátotoktól?



2015. febr. 3. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én szememben nincsen férfi-női barátság. A két nő azért pattant meg tőled, mert már lett valakijük és inkább rá koncentrálnak, tőled már nem akarnak semmit.
2015. febr. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem őszinték. Ugyanúgy barátkoznának tovább. Persze látom rajtuk a változást, de nem tudok mit tenni. És oké, mondják meg, hogy hallod öcsi, együtt nőttünk fel, eddig tartott, örültem a szerencsének. Akkor is fájna, de két nap alatt kiheverném, hogy ez természetes.
2015. febr. 3. 17:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Férfi és nő közt a barátság beteges dolog. A férfi egészen másképp éli meg a barátságot, mint egy nő. A barátság az őskorból eredő atavisztikus érzelem. Az ősember, az "ősférfi" egymásra utaltságából származtatható. Neki ugyanis baromira nem volt mindegy, hogy a több tonnás mamuttal, vagy a kardfogú tigrissel szembeszállva, ki áll az oldalán, ki védi az ő seggét. A gyűjtögető nőnek ezzel szemben csak vetélytársat, konkurenciát jelentett a másik asszony, hisz neki ezáltal kevesebb jutott. Ezért a férfiak tűzbe mennek a barátjukért, ha kell, a nőknek meg nem jelent erkölcsi skrupulust némi inkorrektség.
2015. febr. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előfordul, hogy én is feszengek kicsit, ha a fiú-férfiismerőseimmel más fiúkról, férfiakról kell beszélnem, pláne, ha ő vagy a szóban forgó férfi érdeklődik irántam. Egyszerűen csak nem akarom, hogy féltékeny legyen vagy riválisként gondoljon a másikra, és a nevük helyett is szívesebben mondom ilyenkor hogy "egy kollégám" vagy "egy iskolatársam", hogy személytelen legyen.

Másfelől, ha jól értem, 15-18 évesek vagytok. Tudod, gimiben nekem is egy fiú volt a legjobb barátom, és emlékszem, ő is volt hogy kiakadt amiért valamit nem mondtam el neki. Ami többnyire egyszerűen csak túl "lányos" volt és egy fiú előtt "ciki".

Szóval szerintem ne vedd magadra. Tinilányok. :)


(Abban mondjuk nem hiszek, hogy egyébként ne létezhetne barátság férfi és nő között. Barátságos végül is bárkivel lehetek, beszélgetni bárkivel tudok, megérteni bárkit megérthetek a nemétől függetlenül. Nem mintha erre a lapra tartozna, de ha már valaki felhozta, gondoltam, én is leírom a véleményemet.)

2015. febr. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is mostanában jöttem össze egy fiúval, még nem minden barátomnak mondtam el. Ennek több oka is van. Amíg még csak randizgattunk, addig nagyon képlékeny volt a dolog, nem tudtam biztosra, hogy mi lesz ebből az egészből. Most pár hete összejöttünk, de még mindig van, akinek nem mondtam el, mert még mindig nagyon az elején vagyunk. Oké, most már lassan kezdem beavatni a barátokat, de csak mert már biztos vagyok benne, hogy komolyabb a dolog. De én nem vagyok az a pasizós fajta, szóval a baráti körömben nagyot robbant volna a hír, azt meg nem akartam, hogy ha esetleg mégsem jön össze a dolog, akkor ezen csámcsogjanak, vagy pláne sajnáljanak. Szóval lehet, hogy csak nem biztos még ő maga sem a dologban, és azért nem mondja el neked.
2015. febr. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!