Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Figyelemfelkeltés, vagy...

Figyelemfelkeltés, vagy tényleges önbizalomhiány?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy a tinik (azaz velem egykorúak) körében mindenki mindenben szarnak gondolja magát, és ezt előszeretettel hangoztatják is.

Például, ha megdicsérték valamelyik osztálytársam, hogy szép, vagy valamit jól csinált, akkor rögtön jön a dehogyis, meg a rosszul látsz és társai.

Nekem sincs túl sok önbizalmam, de ha valaki megdícsér, akkor megköszönöm, és próbálom hozzátenni az önbecsülésemhez, de még véletlenül sem kezdek bele egy vitába, ahol én azt kántálom, hogy nem vagyok szép/ügyes/stb, a másik meg próbál rámcáfolni, bár valószínűleg már csak azért, hogy ne tűnjön bunkónak.

Szerintem ez mindkét félnek kellemetlen, és semmire nem vezet.

Szerintetek az ilyen emberek csak megerősítésre várnak, vagy valóban így gondolják?


2019. márc. 16. 22:11
 1/3 anonim válasza:
Sajnos en is ilyen vagyok, en inkabb a megerositest mondanam.. VAGY valamikor tenyleg ugy gondolom, csak mikor megint elmondjak h de de stb, vagy kesobb tapasztalom idegennel, nem csak rokonnal barattal, akkor jobban elhiszem
2019. márc. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én így gondolom - már nem tiniként - és nagyon nehéz számomra, hogy másképp reagáljak. Azért próbálkozom és egyre jobban megy.
2019. márc. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok és általában nem hiszem el, ha vmi jót mondanak.
2019. márc. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!