Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Félelemek leküzdésére tippek? 21F

Félelemek leküzdésére tippek? 21F

Figyelt kérdés

Írtam már ki korábban kérdést hasonló témakörben, de igazából a kérdésemre választ nem kaptam, csak "tedd meg" "növessz tököt" stb válaszokat. Ha valaki fél a víztől azt sem dobják a tengerbe, hogy ússzál ki k****g.


Szóval a problémám, hogy r**adtul félek ismerkedni, főleg lányokkal. Pontosan képes vagyok megfogalmazni, hogy mitől félek, miért nem merek lépni, de kiírtan nem tudom ezeket a félelmeket. Tudom, hogy akkor lehet legyőzni ha szembe megyek a félelmekkel, de leblokkolok szó szerint mint klausztrofóbiás a liftajtóban. (Egyik barátomról mintáztam ezt a szép hasonlatot xD ). A Sikerre Hangolva csatornán pl van egy videó erről, de nekem nem segített, ugyan úgy a félelmekre koncentrálok. Sajnos a félelem erősebb mint én.

Amiktől félek:

-A lány nagyon csúnyán visszautasít, leszégyenít mások előtt: Ez olyan szégyenérzetet váltana ki belőlem, hogy elsüllyednék inkább azonnal. Az egyébként nagyon csekély önbizalmam is elvenné mivel megerősítene abban, amit magamról gondolok, hogy csúnya vagyok. Utána a tükörbe se tudnék bele nézni.

- Normálisan utasít vissza és kedves lesz, de mások hallják: -||-

Ez a kettő a legfőbb félelmem az ismerkedéssel kapcsolatban.

Sajnos voltak már rossz tapasztalataim.



2019. febr. 15. 15:16
 1/7 anonim válasza:
2019. febr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Próbálok pár hasznos dolgot összeszedni neked, ha még sem segít, kérlek ne haragudj.


Félsz attól, hogy visszautasít. Ez mindig előfordulhat. Mindenkinek más az ízlése, ettől nem leszel csúnya. Pl. neked is biztos van olyan híresség, aki nagyon bejön, közben meg sok fiúnak nem, pedig alapjáraton az a híresség el van könyvelve szépnek, még sem kellene mindenkinek. Remélem érted mire gondolok.

Ha valaki olyan, hogy direkt leszégyenít mások előtt, azzal saját magát írja le. De szerintem a lányok többsége nem ilyen, mert ők is kellemetlenül éreznék magukat ha mások ezt a jelenetet látják vagy hallják.


Véleményem szerint addig ne ismerkedj, még össze nem szeded magad önbizalom terén. Tudom, irtó nehéz, de fokozatosan próbáld építeni az önbizalmad, legyen egy egészséges önképed, önideálod. Milyen szeretnél lenni és ahhoz mit kell tenned, akár írj egy listát is róla, szedd össze a konkrét dolgokat amit nem tartasz magadban jónak, amiktől félsz.


Hidd el, a lányok átlagban sokkal bizonytalanabbak, szóval nehogy azt hidd, ők ezzel nincsenek így.


Sok sikert, remélem segítettem kicsit! :)

2019. febr. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 Köszi ment a pacsi :)
2019. febr. 15. 15:36
 4/7 anonim válasza:
100%
A leírtak alapján nem is a nők reakciójától félsz, hanem, hogy a többi ember mit gondol. Ez alapján mindenképp kettesben próbálkoznék ismerkedni és ha el is utasít, akkor se látja senki.
2019. febr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amiktől félsz, azokat nem kaphatod ismerkedéskor.

Hanem pérkapcsolat kezdeményezésekor kaphatod meg.

Ettől még ismerkedhetsz. Ismerkedj úgy, hogy ne kezdeményezz párkapcsolatot! Csak olyannál kezdeményezd majd, akivel megszeretitek egymást. Akkor biztosan nem fog bántani.

2019. febr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4 Igen mások véleményétől is félek valóban.

#5 Miért ne utasíthatná vissza a közeledésemet bármilyen céllal is próbálok nyitni felé?

De persze tudom, hogy velem van a baj, túlagyalom és gyáva vagyok. Az önbizalmam meg próbálom építeni, de valahogy nem akar nőni, főleg mert sokszor adott helyzetekben leblokkolok amit célnak kitűztem és nem tudom megvalósítani.

2019. febr. 15. 15:50
 7/7 anonim ***** válasza:
7: Nem tudom, mire gondolsz, az ismerkedés az nem egyoldalú, hanem kölcsönös dolog. Már ovi előtt megtanuljuk jól csinálni, felismerni a kölcsönös érdeklődést... Nem létezik nem kölcsönös formája, nem nyit az egyik fél..:)
2019. febr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!