Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most akkor "hópihe" vagyok...

Most akkor "hópihe" vagyok vagy "nyuszi"?

Figyelt kérdés

Egyre többet hallom mostanában a "Hópihe" kifejezést ha mondjuk valaki felháborodik valami jogtalanságon és beleáll egy vitába.


Viszont ha valaki nem áll bele egy vitába sem, csak bámul szótlanul. Azt meg nyuszinak hívják vagy puhap*csnek.


Nem értem melyik jelzőnek kellene megfelelni.

A személyiségem mindig is kiállt azért ha velem vagy valakivel igazságtalanság történik.

Csak egy példa.

A munkahelyen műszak végén 10 percre elvonulok a wc-re. Nincs nagy vagy kis dolgom, csak úgy leülök a lehajtott deszkára és zenét hallgatok közben figyelem az időt hogy ne legyen több mint 10 perc.

Nagyon sokan szoktak így eltűnni. Van aki fél óránként kijár dohányozni 5 perceket.

Személy szerint nem dohányzom, viszont jól esik az a 10 perc mert egész nap nem mozdulok ki a műhelyből csak a rendszerinti szünetekben.

A sorvezetőm megszólt érte hogy szerinte nem kellene kijárjak ilyen hosszú időre és hogy mit csinálok ezalatt az idő alatt.

Erre az volt a válaszom hogy ha a többség kijárhat dohányozni, akkor nekem miért nem jár ez a kis idő, ráadásul wc-re megyek.

Az volt a válasza hogy ezért az időért engem fizet a cég, miért nem a szünetben intézem el?

Azt mondtam amit előtte, ha a többiekre nem igyanaz a szabály vonatkozik akkor végül is valami oknál fogva meg vagyok különböztetve?

Azt mondta hogy én egy "hópihe" vagyok és nem akar velem beszélni többé.

Mások is értesültek erről és azt mondták hogy nem tudok hallgatni, látszik hogy a generációm nem volt katona. Nem tanultam fegyelmet és hallgatást.



A másik példa amikor történik valami konfliktus és én nem érzem úgy hogy ebbe bele kellene állnom, akkor valamelyik munkatársam puhap*csnek nevez mert nem merek kiállni magamért.

Azzal jönnek hogy nem vagyok elég tökös hogy visszaszóljak.


Szóval nem igazán értem mikor vagyok hópihe vagy nyuszi.

Vagy netán nem érzek rá igazán mikor kellene konfrontálódnom és mikor hallgatnom bölcsen?


33/F



2019. márc. 17. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Szurikáta
2019. márc. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az élet nagy problémái
2019. márc. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Néz, Hofi is megmondta: ha ad a nyuszi füstszűrős cigit, az a baj, ha nem olyat, akkor meg az a baj. Ha meg van rajta sapka, az a baj, ha nincs, akkor meg az.

Nyuszi: - Melyiket szeretnétek? :)

Farkasok: - Nédd mán'! Nincs rajta füstszűrős sapka!

2019. márc. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy jönn ehez a hópihe meg a nyuszi. Ez valami tanmeséből szetted? Szerintem ha valaki nem szünetben jár ki az lóg de mindenkinek jár egy minimális jógás (ha helyzet úgy hozza pl fáradtság, betegség, kedv) De vannak olyanok akik naponta kilógnak és ha bentvannak akkor se dolgoznak ami első kézből a többieknek okoz kellemetlenséget (dolgoznak helyette) és zülleszti a morált. Tehát a lógósokat ki kell,, utálni,, hacsak észbe nem kap. Viszont most ha úgy nézzük egyénileg. Dolgozz annyit amenyi szerinted mefelelő tehát fizzetésel egyenlő a munkád vagy szerinted ez az,, átlag,, munka morál. A többiekel meg csak annyit foglakoz amenyi elég, hogy megálapitsd a mekkora a morál. Ha nem úgy alakulnak az dolgok pl vannak bőven kivételek, igazságtalanság van nap mint nap, cseszegetés akkor érdemes új munkát keresni. Ha nincs lehetőség akkor tarsd a saját teljesitményed se sokat se keveset. Ha sokat dolgozol akkor ki akarnak használni még több munkát akarnak. Ha keveset akkor piszkálnak stb. Keresd az arany közép utat és gyakran emlékeztesd magad, hogy maradj középen. Szerintem így igazságos mindenkivel szemben maggadal is és másokkal is. Persze lehet kiviétel akkor máshogy kell hozzá állni.. Én legalább is így tapasztaltam
2019. ápr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!