Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bunkó kolléga vs. Kis nyuszi,...

Bunkó kolléga vs. Kis nyuszi, ijedős, alacsony önértékelésű kolléga?

Figyelt kérdés

A második vagyok én.


Adott egy gépies, az egész élet minden lépését túl komolyan vevő kolléga. A munkában is hipergyors, precíz, túlspilázza, túlgörcsöli (és minden másban is).

Nem azért, mert komolyan veszi a munkát, a cég se érdekli őt, ha a cég dolgairól beszélgetünk, kimarad a csevejből. Nem, nem azért ennyire precíz-gyors-pontos-túlspilázós, mert lelkiismeretes, hanem a saját belső görcsei miatt. Van valóban lelkiismeretes! kollégánk, DE! ő mégis totál más, ő nagyon aranyos, nem zárja ki magát a közösségből, nem bunkó (hanem nagyon is empatikus) és nem olyan, mint egy gép.


Szóval térjünk vissza arra, akivel a gond van.

Hihetetlenül ért hozzá, hogyan kell másokat megbántani. Egy-egy szúrós szóval, grimasszal, egy-egy mondattal.

Volt, hogy a főnököt is megbántotta.


Olyanokat mondott nekem (is):

"engem nem érdekel, ha neked rosszul esik"

"én azért szoktam dolgozni is"

" figyeltem az elmúlt 8 napban, és egy alkalommal voltál csak normális"

"én nem hazudok" (ergo engem lehazugozott).


Vele egy szobában ülök. Egész nap nem merek megmozdulni, megszólalni, véleményt mondani valamiről pro vagy kontra, nagyon érintőlegesen mesélni egy hobbimról, az előző estémről, mert úgyis lehurrog, beszól, bántó megjegyzést tesz, vitát (veszekedést) kezdeményez.

Totál terrorban vagyok.


Esélytelen, hogy külön kerüljünk.

A főnökség is tud róla, hogy milyen, sőt a főnököt is nagyon megbántotta múlt héten.

Senki más se tudja őt elviselni.


Mit tegyek?

Bár annyira nincs mit tenni, hogy kvázi kiírni esett csak jól magamból.... :( :(


2018. szept. 17. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Főnököt mivel bántotta meg?
2018. szept. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Grimaszolgatott, kötötte az ebet a karóhoz, nem engedett az igazából (ezt a többiek is hallották messzebbről és amiket mondogatott, azzal őket is megbántotta) majd amikor a főnök tök kedvesen és érthetően próbálta tudtára adni, hogy a grimaszolás is rosszul tud esni: "engem nem érdekel"
2018. szept. 17. 19:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért tartod magad nyuszinak?
2018. szept. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Egyrészt iszonyú érzékeny és ijedős vagyok.

Másrészt nincs az a kiállásom, ami magabiztosságot sugall. Nem az az ember vagyok, akivel nem merne szembeszállni, mert túl erős neki

2018. szept. 17. 20:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva szerintem semmit nem tudsz tenni azon kívül, hogy megtanulod teljes mértékben leszarni az illetőt. Nehogy már egy ilyen ember véleménye hatással legyen a hangulatodra, nem szabad hagynod, egy ilyen kis senkinek ne akarj már megfelelni, könyörgöm. Én a helyedben csak akkor szólnék hozzá, amikor muszáj, csak a munkával kapcsolatban, azt meg leszarnám, ha egy ilyen alak beszólogat, annyit se ér az ilyen véleménye, hogy egyáltalán elérje az ingerköszöböd. Őt nem fogod tudni megváltoztatni, de a hozzáállásodat igen.
2018. szept. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

én így oldanám meg:


ő: engem nem érdekel, ha neked rosszul esik


én: Na ennek örülők hogy így gondolod, mert kölcsönös az érzés!


ő: én azért szoktam dolgozni is


én: igazán és mikkor? mikkor jár a po fád vagy ha szüneten vagy?


ő: figyeltem az elmúlt 8 napban, és egy alkalommal voltál csak normális


ém: hát akkor ajánlom koncentrálj jobban, mert sosem voltam normális


ő: én nem hazudok


én: már megint hazudsz b@zmeg, mert egy rohat szetmét szar alak vagy

2018. okt. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!